Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 04 лютого 2015, 10:21

"Герої не вмирають". Катеринопільщина попрощалася з бійцем "Айдару" Русланом Бобуровим.

Бобуров

«Герої не вмирають»

Катеринопільщина попрощалася зі своїм Героєм.

Україна нині переживає важкі часи становлення державності, адже Росія,  зазіхнула на наші землі, на територіальну цілісність країни. Болить серце за долю народу, тож усі, кому не байдужа доля рідної держави, піднялися на її захист. На захист Батьківщини стали і наші хлопці. Та не всім судилося повернутися додому живими. Знову плаче Катеринопільщина за своїм сином. 3 лютого 2015 року в останню путь проводжали свого земляка Руслана Бобурова (позивний «Німець»), який загинув 31 січня від снарядів ворожого «Граду» у місті Щасті на Луганщині.

Руслан  Юрійович Бобуров народився  в 23 березня 1966 року в селі Сигнаївка, Шполянського району в родині залізничників. З часом батьки переїхали на постійне місце проживання до селища Єрки Катеринопільського району, де здобув середню освіту. Добре опанував спеціальність штукатура-лицювальника у Ватутінському професійному училищі. З 1985 по 1987 роки здійснював строкову службу в Афганістані. Після працював у будівельній організації ПМК в місті Ватутіне. Згодом в пожежній частині селища Катеринопіль. В районі його знали, бо мав «золоті руки». Працювати та жити, допомогати знайти своє місце в житті синові та доньці, добудувати будинок – всі ці життєві мрії стали на другий план, коли в Україні розпочалася Революція Гідності. Руслан Бобуров став активним учасником Євромайдану. Коли ж на Сході розпочалися воєнні дії,  колишній  афганець, майданівець не задумуючись став одним  з перших айдарівців. Русик, так називали його побратими, став легендою батальйону і серцем кожного бою. Про Руслана «Німця» дійсно ходили легенди. Говорили, що він один вартий цілої роти солдатів, і що немає зброї, яку він не міг би вивчити і використати проти ворога на усю її потужність. Усі, хто хоч раз був у батальйоні «Айдар», чули розповіді про «Німця» – цим позивним сепаратисти лякали своїх новачків і радили не потрапляти на лінію вогню «Німцевого» кулемета, який він жартівливо називав «Машка» і зенітної установки, яку називав «Мамка».

Прощання з Русланом Бобуровим  розпочалося в м. Києві на Майдані Незалежності, де пройшли траурні події. Зі столиці колона машин рушила до смт. Катеринополя. Попрощатися з загиблим Героєм виходили жителі міст і сіл, що знаходяться по київській трасі. Люди в скорботі ставали на коліна.     У рідному селищі церемонія прощання проходила у районному будинку культури з вечора 02.03.2015 до 03.02.2014. Цілу ніч тривала прощальна панахида, віддати шану Герою приходили друзі, односельці, всі, хто його знав і незнайомі люди.

03.02.2015 відбувся велелюдний скорботний мітинг та траурна хода за участю  голови районної державної адміністрації Ольга Ніколенко, голови районної ради Олександра Комаренка, воєнного комісара Тальнівсько-Катеринопільського об’єднаного міського військового комісаріату Валерія Кудли, селищного голлви Івана Гегедоша, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, сільських, селищних голів, депутатів районної ради, керівників закладів освіти, медицини та культури, сільськогосподарських та промислових підприємств, активістів громадських та партійних організацій, усіх верств населення. Похорон Героя нікого не залишив байдужим. Також, в останню світлу дорогу приїхали провести свого побратима 12 бійців добровольчого батальйону «Айдар». Такого буяння квітів біля районного Будинку культури, де відбувалось прощання, місцеві вже давно не бачили. Шкода лишень, що з такої сумної нагоди.

Відзначаючи важливість подвигу українських військових та добровольців, котрі захищають державу від ворожої окупації, голова державної адміністрації наголосила:

– Українському народу доводиться жертвувати найдорожчим – життям своїх кращих синів. І тепер серед них наш Руслан Бобуров. Бог зберіг йому життя підчас війни в Афганістані, підчас  Революції Гідності, та не зміг закрити від кулі «російського брата». Смерть багато разів зупинялась на волосину від нього. Дотяглась. Горе важкої втрати єднає нас у прагненні до перемоги, множить і мобілізує наші зусилля допомогти нашим воїнам очистити рідну землю від сепаратистів та агресорів, встановити міцний мир для щастя, процвітання й добробуту незалежної України.

Теплими щирими словами згадали свого бойового побратима наші Герої, що боронять Україну, бійці батальйону «Айдар» з  позивними «Абдул» та «Старшина».

З проханням молитися за українських захисників, допомагати їм, не бути байдужими до присутніх також звернувся протоієрей Іван.

Побратим Руслана "Німця" присвятив був йому вірша:

"Горобець після бійки" ця зачіска зветься, Завиватися в кільця почала борода. Без копійки в кишені, з Україною в серці, Він півроку в окопах, бо в країні біда.

Не жаліється і ні про що він не просить, Закидає на плечі кулемета стрічки, Що Бог дасть те і їсть, що дадуть – те і носить, Мій найстарший синочок, дитя простоти.

І коли мене сумніви беруть похмурі, І я знов почуваюсь не в сих і не в тих, Заглядаючи в очі його волошкові, Я знаходжу там спокій, як на ликах святих.

До кладовища у смт. Єрки труну з тілом Руслана Бобурова його друзі і бойові побратими несли на руках у супроводі більше трьох тисячної траурної процесії. Під звуки прощального салюту Катеринопільщина попрощалася зі своїм Героєм.