Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

П'ятниця, 11 липня 2014, 12:35

Робота освітньої галузі у І півріччі 2014 року.

Відділ освіти Катеринопільської райдержадміністрації, навчальні заклади продовжують працювати над виконанням 6-ти районних цільових програм у галузі освіти.

У І півріччі цього року відділом освіти проведено атестаційні експертизи 3 загальноосвітніх та 1 дошкільного навчальних закладів.

Здійснено ряд організаційно-дорадчих та методичних заходів відділу освіти, а саме: 3 засідання колегії відділу освіти та 11 нарад керівників навчальних закладів, 2 засідання методичної ради методкабінету, 25 засідань районних методичних об’єднань, 16 семінарів-практикумів, 8 засідань районних творчих груп різних категорій педагогічних працівників.

З метою обміну педагогічним досвідом організовано проведення педагогічного мосту «Зерна досвіду» та педагогічної виставки «Освіта Катеринопільщини  - 2014» тощо.

Згідно плану роботи проводились різноманітні масові заходи, конкурси, турніри серед учнів та вихованців.

Відділ освіти, органи місцевого самоврядування забезпечували ефективну і стабільну діяльність навчальних закладів, виходячи з фактичних обсягів фінансування галузі та відповідно до планів роботи.

У районі функціонує 35 навчальних закладів (12 – дошкільних закладів та 13 дошкільних підрозділів у складі НВК, 22 загальноосвітніх, 1 – позашкільний). Працюють 5 освітніх округів: Катеринопільський, Єрківський, Вікнинський, Петраківський, Мокрокалигірський, які охоплюють 28 навчальних закладів (ЗНЗ та ДНЗ). Вживаються заходи щодо реорганізації Єлизаветського НВК шляхом перетворення у дошкільний навчальний заклад.

Дошкільною освітою охоплено 961 дитина, що становить 95%  від загальної  кількості дітей 1-6 років, що проживають у районі.

Форми охоплення: 780 дітей (77%) виховується у дошкільних навчальних закладах та навчально-виховних комплексах, 165 дошкільників (16%) відвідують консультативні пункти при навчальних закладах, над 16 дітьми (2%) здійснюється соціально-педагогічний патронат. У Катеринопільському Центрі розвитку дитини «Сонечко» працює група компенсую чого типу для дітей, що потребують корекції мовлення з кількісним складом 14 осіб.

На 100 місцях виховується 77 дітей. Створена мережа дошкільних навчальних закладів забезпечує громадянам рівний доступ до якісної освіти.

Дошкільні заклади та навчально-виховні комплекси району укомплектовані педагогічними працівниками та обслуговуючим персоналом стовідсотково. Освітній процес здійснюють 85 педагогічних працівників, у т.ч.  1 практичний психолог, 1 вчитель – логопед, 1 інструктор з фізкультури, 6 музичних керівників, 1 вчитель-хореограф, 1 вихователь-методист, 7 завідуючих, 67 вихователів.

На сьогодні 10 дошкільних закладів (83%) забезпечені комп’ютерною технікою. 67% дошкільних навчальних закладів підключені до Інтернет-мережі.

В районі працює 2 майстер-класи та 2 творчі групи під керівництвом вихователів-методистів з проблем: «Впровадження ІКТ в здійснення навчально-виховної роботи з дітьми», «Нові підходи до здійснення навчально-виховного процесу», «Розвиток дрібної моторики пальців рук та тактильних відчуттів у дітей».

Відповідно до наказу відділу освіти від 14.01.2014 №10 5 березня 2014 року проведено районний конкурс дитячої художньої творчості, присвячений творчій спадщині Т.Г.Шевченка серед вихованців дошкільних навчальних закладів, в якому взяли участь 54 дітей.

Протягом січня-березня проведено районний етап Всеукраїнського фестивалю дитячого патріотичного мистецтва, у якому взяло участь 11 ДНЗ.

За оперативними даними  на харчування однієї дитини в день цього року включаючи кошти місцевого бюджету, чорнобильські відшкодування, батьківську плату та спонсорську допомогу витрачалося в середньому 10,19 грн. Фізіологічні норми харчування по основних продуктах виконано на 83%.

На сьогодні 92% дошкільних закладів забезпечені комп’ютерною технікою. Відсутній комп’ютер у Радчиському та Потоківському ДНЗ.  67% ДНЗ підключені до Інтернет-мережі. Не підключено до Інтернет-мережі ДНЗ “Дзвіночок» с. Кайтанівка, ДНЗ «Пролісок» с. Ступичне, ДНЗ «Світлячок» с. Радчиха.

У районі створено умови для здобуття загальної середньої освіти кожною дитиною  шкільного віку. У загальноосвітніх закладах здобували освіту 2164 учні. У 2014 році велика увага приділена дітям із особливими освітніми потребами. Для двох дітей організовано інклюзивне навчання (Єрківська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Героя України В.Чорновола, Катеринопільська ЗОШ І-ІІІ ст. №1).

Запроваджено профільне навчання у 9 школах для 245 учнів (84 % від загальної кількості учнів 10-11 класів). У 8 загальноосвітніх школах працювло 19 класів з поглибленим вивченням предметів, в них було охоплено навчанням 353 учні. Українську мову поглиблено вивчали 187 учнів, математику – 101 учнів, історію – 52, біологію – 13. У 9 загальноосвітніх школах у 18 класах було запроваджено профільне навчання  (філологічний профіль – 151 учень, фізико-математичний – 37 учнів, екологічний - 36, біологічний - 11, математичний - 10).

Усі загальноосвітні (у т. ч. шкільні бібліотеки) мають комп’ютерну техніку, підключені до мережі Інтернет, користуються електронним зв’язком, мають веб-сайти. Всього станом на 01.07.2014 у навчальних закладах району налічується 290 комп’ютерів. Однак, третина з них є застарілими.

Вирішується проблема організованого підвезення дітей до місця навчання. За спеціалізованими маршрутами 7-ма шкільними автобусами підвозиться 311 учнів з 16 населених пунктів. Шкільними автобусами обслуговується 8 навчальних закладів.

Навчально-виховний процес у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів забезпечують 390 педагогічний працівник. У т.ч., 16 психологів, 6 соціальних педагогів, 17 педагогів-організаторів, 16 вихователів, 1 логопед. Створено центр психологічної служби та соціальної роботи при методичному кабінеті відділу освіти. Таким чином, послугами психологічної служби охоплені всі навчальні заклади району, в тому числі і малокомплектні.

Одним із обов’язків педагогічних працівників є постійне підвищення професійної майстерності. Однією з форм підвищення кваліфікації є проходження курсової перепідготовки. Педагогічні працівники проходять курси підвищення кваліфікації як за очною,  очно-дистанційною так  і заочною формами навчання. 2 керівники навчальних закладів пройшли навчання на курсах цивільного захисту.

Працює постійно діючий семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи, координаторів роботи з обдарованими дітьми “Діяльність школи у системі пошуку та підтримки обдарованих дітей”, практичний семінар для заступників директорів опорних шкіл освітніх округів. Проведено 2 заняття для вказаних категорій у 2014.

Забезпечується системний науково-методичний супровід діяльності районної Інтернет-школи «Олімп»; районної філії МАН.

Ведеться облік, постійно поповнюється банк даних про обдарованих дітей у загальноосвітніх закладах району, у районному методичному кабінеті. Районний банк «Обдарованість» станом на 01.05.2014 року містить інформацію про 57 особливо обдарованих школярів, які виховувалися у закладах освіти Катеринопільщини. Діє система поетапного виявлення обдарованих дітей через взаємодію психологічних служб районного методичного кабінету, дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Створено банк діагностичного інструментарію, методик, тренінгів, які надаються у користування практичним психологам, класним керівникам, вихователям. Працює постійно діючий районний практичний семінар «Психологічний супровід обдарованості та профільності».

З метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників, вивчення, узагальнення та впровадження передового досвіду з питань розвитку обдарованої особистості працює щорічний педагогічний міст «Зерна досвіду», у межах якого розглядаються актуальні проблеми роботи з обдарованими учнями, відбувається обмін досвідом з означених питань. У щорічній районній виставці «Освіта Катеринопільщини» та обласній виставці «Освіта Черкащини», в обласному конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів активно беруть участь педагоги шкіл та вихователі ДНЗ, які працюють з обдарованими учнями та дошкільниками, тим самим вони сприяють своєму професійному зростанню та впровадженню власного досвіду роботи у практику виховання та навчання.

Для підвищення кваліфікаційного рівня учителів без відриву від основної діяльності  створено мережевий віртуальний методичний кабінет освітніх округів, запроваджено дистанційний семінар для вчителів світової літератури та російської мови, працюють творчі групи, проводяться майстер-класи.

Відпрацьовано механізм стимулювання та підтримки обдарованих школярів. Згідно рішення колегії відділу освіти від 25.04.2014 №2/3 дев’ять переможців обласних інтелектуальних змагань  будуть отримувати стипендію із вересня 2014 року. Розмір стипендії становить 20% від прожиткового мінімуму (3 місце) та 30% - 2 місце. Учні Карпюк Л. (Єрківська ЗОШ), Ситник О., Клапоушенко А. (Катеринопільський ліцей) будуть отримувати стипендію, збільшену на 50%, як переможці кількох інтелектуальних змагань.

У районі функціонує 1 позашкільний навчальний заклад (вихованців 1849, відсоток охоплення – 85,4 (обл. – 50,1%)). На його базі організовано роботу 17 секцій МАН, 17 філій, 7 клубів, 80 гуртків. Це дає  можливість вихованцям проявити себе в різних напрямках творчості (10): художньо-естетичний; декоративно –прикладний; науково – технічний; інформаційно – технічний; фізкультурно -спортивний; туристсько – краєзнавчий; гуманітарний; еколого – натуралістичний.

Протягом І півріччя 2014 року Катеринопільським районним будинком дитячої та юнацької творчості було проведено 14 регіональних заходів. 3 січня 2014 року відбувся дитячий фестиваль, присвячений            закінченню Року дитячої творчості, за участю вихованців будинку дитячої та юнацької творчості та гуртківців загальноосвітніх навчальних закладів.

Затверджений кошторис доходів і видатків загального фонду галузі профінансовано у І півріччі поточного року в сумі 14 216 651 грн., що становить 86,24 % до затвердженого плану асигнувань на згаданий період.

Заробітна плата працівникам галузі виплачена в повному обсязі і становить 12,4 млн.  грн. Крім цього виплачено допомогу дітям–сиротам  (72, 4 тис. грн.), стипендії - обдарованим дітям (8,5 тис. грн.).

172,7 тис. грн. витрачено на придбання пального для автотранспорту.

 

Змінено П'ятниця, 11 липня 2014, 12:35

Додати коментар

Захисний код
Оновити