Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Четвер, 10 липня 2014, 15:21

У районі вирішують проблеми переселенців.

Влада району скоординовує всі зусилля для того, щоб люди, які приїхали з Криму та східних  областей України, мали належну турботу і опіку. Так розпорядженням голови адміністрації від 24.06.2014 року № 118 створено робочу групу щодо проведення обстеження житлово-побутових умов проживання, вирішення соціальних проблемних питань  громадян, що переселяються з південно-східних областей України та виявили бажання проживати на території району.

Цією групою 24-25 червня поточного року проведення обстеження умов перебування 15 сімей, що переселилися з південно-східних областей України, з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, здійснено опитування щодо наявних проблемних питань та відразу ж вживались заходи щодо їх вирішення.

Проблемними питаннями переселенців з АР Крим та м. Севастополь, що не можуть бути вирішені в районі є розблокування депозитних рахунків та заробітних карток «Приватбанку».

Крім того виникало питання щодо присвоєння офіційного статусу переселенців, з видачею відповідного посвідчення особам, що вимушені були виїхати з південно-східних областей України , Автономної Республіки Крим, м. Севастополь і проживають на території Катеринопільського району. Відповідна інформація була відправлена в Черкаський обласний контактний центр для відповідного реагування.

Станом на сьогоднішній день на території Катеринопільського району взято на облік 48 осіб, що змушені  переселитися  з АР Крим, м.Севастополя та південно-східних областей України (18 осіб - з АР Крим, 30 - з Донецької та Луганської областей). Ці громадяни тимчасово проживають у близьких родичів, крім родини Шматко, що складає 5 осіб  з м. Луганськ.

Для забезпечення підтримки сімей з числа переселенців  районною радою була  виділена допомога в розмірі  10 тис.грн . згідно програми «Соціальна підтримка ветеранів війни , праці ,інвалідів та інших малозабезпечених верств населення » , затверджена  рішенням районної ради від 21.01.2009 р №19-7/V.

До управління соціального захисту населення для отримання матеріальної допомоги звернулося 11 сімей. Отримали одноразову матеріальну допомогу – 6 родин на загальну суму 4 тис.грн. Ще 5 - ти родинам допомога буде виплачена в липні поточного року.

На даний час в управління соціального захисту населення райдержадміністрації звернулось 5 родин для отримання різного виду допомог. Всім родинам надано роз’яснення про можливість отримання допомог на території району.

З числа переселенців з АР Крим, м.Севастополя та південно-східних областей України 7 осіб пенсійного віку в т.ч. 3 – пенсіонерів Міністерства оборони України (отримують пенсії в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Черкаській області). Спеціалістами управління Пенсійного фонду була проведена відповідна робота щодо їх обліку та вирішення питання отримання пенсій на території району.

До районного центру зайнятості звернулись 4  громадянини з числа переселенців з АР Крим, м.Севастополя та південно-східних областей України. Одному видано направлення на роботу, ще одній (за фахом перукар) здійснюється підбір роботи. Призначено допомоги по безробіттю 2 особам в мінімальному розмірі в зв’язку з тим, що подані довідки не відповідають даним персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України. В Крим зроблені відповідні запити з проханням надіслати вірно оформлені довідки. Після надходжень відповіді допомога буде пораховано відповідно до діючого законодавства.  Крім того, на даний час працевлаштовано 2 особи в органи прокуратури області, завершується спецперевірка для працевлаштування на державну службу ще однієї особи.

Спеціалістами відділу освіти, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді,службою у справах дітей були обстежені умови проживання дітей дошкільного та шкільного віку. Загальна їх кількість – 18. На даний час в загальноосвітніх школах навчаються – 3 дитини, відвідують дошкільні навчальні заклади – 5 дітей. Ще 4 дитини будуть влаштовані в навчальні заклади освіти району (школи) з 1 вересня поточного року. Одна дитина з села Лисича Балка буде влаштована до дошкільного підрозділу Лисичобалківського НВК з 07.07.2014 після закінчення ремонтних робіт. Четверо малолітніх дітей 2011-2013 років народження не потребують влаштування до дитячих садочків.

Таким чином,  усім прибулим громадянам буде забезпечено належні їм права та гуманний підхід до вирішення тих проблем, з якими їм доводиться стикатися.

Змінено Четвер, 10 липня 2014, 15:23

Додати коментар

Захисний код
Оновити