Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

П'ятниця, 28 лютого 2020, 21:48

В Черкасах презентували фільм про мінний тральщик «Черкаси»

87559315_2916412018421640_7980871610536034304_oПрем’єра фільму про мінний тральщик «Черкаси» відбулася у кінотеатрі «Україна». Сюди завітала не лише творча група, яка працювала над кінострічкою, але і вся команда корабля, інформують у Черкаському обласному військовому комісаріаті.

За словами продюсерки фільму Олени Клименко, фільм вийшов дуже відвертим, часом незручним, але саме тому – справжнім.

«У нас не було за мету вам сподобатися чи показати приклад героїзму. Ми хочемо, щоб у вас виникли думки, глибокі питання, бажання далі продовжувати боротьбу», – відзначила вона.

У свою чергу режисер стрічки, черкащанин, Тимур Ященко пояснив глядачам, що фільм є художньою версією подій і є збірним образом, тому ті розбіжності, які є в ньому, створені, аби зачепити за живе і допомагають замислитись над вчинком моряків.

5 цікавих фактів про фільм:
“Черкаси” – це художній повнометражний фільм про однойменний мінний тральщик, що був захоплений російськими спецпризначенцями в бухті озера Донузлав під час оупації Криму в 2014 році. Близько трьох тижнів екіпаж корабля чинив опір ворогу.
1. Зйомки фільму розпочалися у квітні 2017-го. Загальний бюджет стрічки – 40 мільйонів гривень.
2. Фільм знімався 39 знімальних днів. в Очакові та в Одесі.
3. Консультантом фільму виступив матрос Олександр Гутник.
4. Деякі члени екіпажу знялися у стрічці поруч з професійними акторами, наприклад старшина 2 статті Михайло Воскобойнік. Саме він робить карколомний стрибок з палуби тральщика на затоплений росіянами корабель, щоб зачепити швартові кінці і таким чином моряки хотіли відтягти іржавий корпус і розчистити собі шлях.
5. Оскільки тральщик «Черкаси» залишився у окупованому Криму, фільм знімали на схожому за силуетом і розміром буксирі ВМС України «Корець».