Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

П'ятниця, 13 грудня 2019, 09:39

Нарада по питанню об'єднання територіальних громад району

112.12.2019 відбулася нарада з сільськими, селищними головами щодо добровільного об’єднання територіальних громад району. У роботі  наради взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваленко, голова районної   ради Віталій Верета, заступник голови райдержадміністрації Ольга Шарига, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представник народного депутата України в Катеринопільському районі, сільські та селищний голови, які не увійшли в об’єднані територіальні громали.

В ході наради  розглядалися питання про рівень спроможності, про добровільне об’єднання  територіальних громад, про проектні об’єднані територіальні громади згідно методики формування спроможних територіальних громад.

Процес добровільного об’єднання територіальних громад має стати широмасштабною реформою всієї країни, яка дає можливість створити нову організацію влади на місцевому рівні, цей процес  неминучий для району, все це є аргументами того, що наша держава постійно рухається вперед, - повідомив Володимир Коваленко.

Ольга Шарига поінформувала присутніх про перші послідовні етапи процесу об’єднання, що передбачені Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та механізм надання державної підтримки об´єднаним територіальним громадам, перспективну модель реформування району, про принципи та законодавчу базу добровільного об´єднання територіальних громад, створення спільних органів місцевого самоврядування, формування спільного бюджету та об'єднання їх комунального майна.

Від сільських та селищних голів надійшло багато запитань щодо обгрунтування позитивних перспектив процесу об'єднання. Звичайно, запровадження таких суттєвих реформ викликає безліч питань та вагань. Кожен із присутніх мав можливість донести до учасників наради свою думку. Вносились пропозиції створити одну єдину Катеринопільську ОТГ, попри суперечки, всі учасники наради погодилися з тим, що процес ОТГ вже не зупинити. І нам всім необхідно якнайшвидше прийти до спільного рішення. Пропозицією переважної більшості присутніх на нараді стала ініціатива створення трьох ОТГ зокрема, Катеринопільської селищної 2об’єднаної громади в які повинні увійти такі населені пункти: смт Катеринопіль, с. Бродецьке, с. Вербівець, с. Вікнено, с. Гуляйполе, с. Кайтанівка, с. Грушківка, с. Гончариха, с. Ромейкове, селище Новоукраїнка, с. Луківка, с. Кобилянка, с. Новоселиця, с. Пальчик, с. Розсохуватка, с. Шостакове, с. Ямпіль, с. Лисича Балка, с. Петраківка, с. Потоки, с. Стійкове. За результатами наради було підготовлено та направлено відповідне звернення до Черкаської обласної державної адміністрації та до Міністерства розвитку громад та територій України щодо створення Катеринопільської селищної об’єднаної територіальної громади.

4 3