Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Вівторок, 03 грудня 2019, 10:08

Молодь Черкащини долучилася до обласного етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка

2222 На базі Навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбувся IІ (обласний) етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Висловлювали сою думку щодо творчості Тараса Шевченка учнівська та студентська молодь.

Цього року випробувати свої сили наважився 81 учасник закладів фахової передвищої та вищої освіти області. Учні та студенти закладів освіти різних видів акредитації повинні були написати есе дискусійного характеру на теми: «Як Тарас Шевченко може допомогти збудувати в Україні сім’ю вольну, нову?», «Моральні принципи Тараса Шевченка й нинішня українська політика», «Сучасна Україна очима Шевченка».

Ознайомив студентів зі специфікою написання робіт та побажав творчих успіхів голова журі, професор кафедри української літератури та компаративістики Василь Пахаренко, який порадив зосередитись на особистісно-індивідуальному підході: «Ми хочемо побачити ваші власні переживання, викликані творчістю геніального письменника. Сподіваємось, що у своїх творах ви відійдете від традиційного догматичного аналізу здобутку Великого Кобзаря». Привітала учасників етапу та побажала зосередженості та тямущості під час написання робіт головний спеціаліст Департаменту освіти і науки ОДА Ірина Бондаренко.

22222 До складу журі цьогоріч увійшла українська поетеса, письменниця, художниця, науковець, педагог Марина Павленко, яка під час виступу наголосила на тому, що сучасні твори повинні відходити від хвалебно-декларативного характеру, адже він є неактуальним: «Ми живемо в добу постмодернізму, тому в пріоритеті буйство думки. Я проти шаблонного й однобокого трактування Кобзаря, адже він така ж людина, як і ми».