Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Новини

В липні 2018 року Державним підприємством «Черкаський облавтодор»  ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» було прийнято рішення про  реорганізацію  філії «Катеринопільський райавтодор»  ДП «Черкаський облавтодор»  шляхом  приєднання  її до філії «Шполянський  райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» та утворення Катеринопільського дорожньо-ремонтного пункту філії «Шполянський райавтодор» , про що було видано відповідний наказ №67  від 19.07.2018 року.

За повідомленням начальника філії «Катеринопільський райавтодор», з метою вдосконалення структури управління дорожнім господарством у Черкаській області, наказом ПАТ “ДАК “Автомобільні дороги України”ДП «Черкаський облавтодор» від 24.10.2018 №103 філія «Катеринопільський райавтодор», як структура, на яку покладались обов’язки по обслуговуванню автомобільних доріг загального користування місцевого значення району, повністю ліквідується з наступним приєднанням до філії «Шполянський райавтодор» та передачею останній всіх матеріальних  та технічних  засобів і скороченням всіх працюючих  до 27.12.2018 року.

Протягом поточного року на території Черкаської області в рамках реформування дорожньої галузі із 21 філії районних райавтодорів було утворено 7  (сім).

За ініціативи начальника філії «Шполянський райавтодор»  В.Мадюді відбулася його зустріч з  головою Катеринопільської райдержадміністрації   О.Ніколенко. Під час розмови були розглянуті питання :

-утримання доріг загального користування місцевого значення району, а це 200,3 км, які з 01 січня 2018 року передані в управління обласним державним адміністраціям;

- утримання територіальних доріг Т-24-11 Звенигородка-Катеринопіль – Тальне-Маньківка та Т-24-13 Катеринопіль-Вікнине-Шпола , які  проходять територією району, а це 30,5 км, які залишились на балансі Служби автомобільних доріг у Черкаській області;

-   питання реорганізації філії «Катеринопільський райавтодор» та утворення Катеринопільського дорожньо-ремонтного пункту філії «Шполянський райавтодор»  .

Начальник філії «Шполянський райавтодор» повідомив, що протягом багатьох років підприємству  вдалось зміцнити матеріально-технічну базу , забезпечити працівників роботою і відповідною заробітною платою, мати власні обігові кошти.

Протягом останніх років підприємством в повному обсязі забезпечується ремонт та утримання доріг Шполянського району,  Підприємство забезпечене матеріально-технічною базою, виконує замовлення не лише по ремонту доріг загального користування дочірнього підприємства «Черкаський облавтодор» ,  але й  замовлення органів місцевого самоврядування по  експлуатаційному утриманню та ремонту доріг комунальної власності, що дає можливість,  за рахунок власних  коштів,  розвивати матеріально-технічну базу свого підприємства та працювати  асфальтному заводу. Наявність заводу забезпечує вчасне виконання договорів, полегшує виконання робіт та викликає впевненість та довіру у замовників  та населення.

Під час зустрічі  О.Ніколенко зазначила, що майже  за 5 років роботи на посаді голови райдержадміністрації, неодноразово  закликала начальника філії «Катеринопільський райавтодор» Геннадія Юдіна активніше співпрацювати  з селищними та сільськими радами району по експлуатаційному утриманню та ремонту доріг комунальної власності, не очікуючи  лише замовлення  ДП «Черкаський облавтодор», що давало б можливість отримувати додаткові обігові кошти та  поліпшувати матеріально-технічну базу філії, за прикладом Шполянської філії.

За 10 місяців 2018 року  сільськими,  селищною радами та об'єднаними територіальними громадами Катеринопільского  району проведено капітальний, поточний ремонт доріг комунальної власності на 5 230 тис. гривень.  Ремонтні роботи виконували бізнесові структури, хоча частину цих робіт могла б забезпечити філія «Катеринопільський райавтодор». На жаль, в осінньо-зимовий період  2017-2018 років, під час сильних снігопадів,    філія не змогла в повному обсязі  забезпечити очищення  доріг району та посипання їх  протиожеледними матеріалами, оскільки, наявна  техніка часто  виходила із ладу. Для  відновлення транспортного сполучення між населеними пунктами району, довелось  звертатись  за допомогою до керівників  бізнесових структур .

Катеринопілською райдержадміністрацією  направлено лист начальнику філії « Шполянський райавтодор»  від 30.10.2018 №600/01/-42   з проханням повідомити   про об'єми та види робіт, які плануються   виконуватись  в Катеринопільському  районі по обслуговуванню територіальних доріг  протягом осінньо-зимового періоду 2018-2019 років та про  працевлаштування вивільнених працівників Катеринопільської філії.

DSC0135 Бригада територіальна оборони Черкаської області діє в регіоні. Сюди набирають резервістів віком від 41 до 60 років та осіб, які мають обмеження у мирний та військовий час. Про функціонування бригади територіальної оборони на Черкащині говорили на прес-конференції під головуванням заступника очільника області Костянтина Омаргалієва, обласного військового комісара Євгена Курбета та командира бригади територіальної оборони Анатолія Стуженка.

Перші батальйони територіальної оборони почали діяти в Україні з 2014 року. Нині ж у кожній області формують бригади територіальної оборони. Така вже є на Черкащині. До її складу входять 6 батальйонів, які розміщені у Черкасах, Смілі, Золотоноші, Умані, Звенигородці та Жашкові.

– Враховуючи складну внутрішньополітичну ситуацію в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України, окупації частини території нашої держави, значення набуває забезпечення обороноздатності держави через налагодження належного функціонування територіальної оборони, – наголосив Костянтин Омаргалієв. – Вона включає систему воєнних та спеціальних заходів, що здійснюються в особливий період. Зокрема, охорону та захист державного кордону, забезпечення умов надійного функціонування органів державної влади, охорони та оборони важливих об’єктів та комунікацій, боротьби з диверсійно-розвідувальними силами, підтримка правового режиму воєнного стану в разі його введення та ін. Багаторівнева система територіальної оборони, яка зараз створюється в Україні, є запорукою і фундаментом захисту держави в умовах масштабного військового конфлікту. У кожній області створюється бригада територіальної оборони. Це допоможе забезпечити перетворення кожного міста на неприступну фортецю у разі необхідності.

Загалом бригада територіальної оборони області налічуватиме до 4 тисяч резервістів. Сюди наразі триває набір. Бійці проходитимуть усі необхідні навчання та отримуватимуть належні їм виплати, каже обласний військовий комісар Євген Курбет.

– Підготовка здійснюватиметься на навчальних зборах і у єдиний стрілецький день, який проходитиме що два тижні, – розповідає обласний комісар. – Загалом вже наступного року в Україні заплановані масштабні навчання для 5 бригад і 20 батальйонів територіальної оборони. Загалом же створення територіальних бригад та батальйонів сприятиме формуванню спеціальної інфраструктури. Якщо беремося захищати свій дім, батьківщину, то маємо знати всі свої сильні та слабкі сторони, місцевість. Тому ці заходи будемо проводити і залучати військовослужбовців резерву, запасу, які мають формувати підрозділи  оборони.

За словами командира бригади територіальної оборони області Анатолія Стуженка, резервісти та їхні родини матимуть належний соціальний захист від держави. Україна зараз приймає велику програму, аби заохотити людей. Зокрема резервіст укладатиме контракт від 1 року до 3-х та не може бути призваний в інший підрозділ у цей період. За навчальні збори, у яких братимуть участь, отримуватимуть належні виплати. За 30 днів – 10 тис. грн, як і контрактники. Діти резервістів матимуть право на оздоровлення, безкоштовне харчування у початковій школі.

БерезаньЯГ-e1541669732193 Всі 27 об’єднаних територіальних громад області, які йдуть на вибори у грудні, визнані спроможними. Таке розпорядження ухвалив Уряд 7 жовтня. Таким чином, він поставив крапку в цьому питанні для тергромад, каже заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань.

Після виборів ці ОТГ матимуть повноцінні самоврядні повноваження та перейдуть на прямі міжбюджетні відносини з державою. Нині ж у цих 27 громадах-об’єднавцях триває підготовка до виборів 23 грудня.

– Це безперечна перемога тих, хто підтримав реформу з децентралізації на місцях та утворив ОТГ, – каже Ярослав Березань. – Відразу ж після виборів вони зможуть перейти на прямі відносини з державою, отримають належне їм фінансування без проблем. Це – понад сотня сільських, селищних та міських рад, більше 150 населених пунктів області, які входять до складу 27 новоутворених ОТГ. Загалом же на Черкащині вже об’єдналися в територіальні громади 207 міських, сільських та селищних рад. Вони входять до складу 53 ОТГ області. Це – відповідь усім противникам реформи.

Нагадаємо, на вибори 23 грудня йдуть:

1) Русько-Полянська ОТГ Черкаського району (2) (Русько-Полянська, Геронимівська сільські ради);

2) Балаклеївська ОТГ Смілянського району (2) (Балаклеївська, Малостаросільська сільські ради);

3) Березняківська ОТГ Смілянського району (2) (Березняківська, Великояблунівська сільські ради).

4) Дмитрушківська ОТГ Уманського району (6) (Дмитрушківська, Гереженівська, Гродзівська, Пугачівська, Собківська,Старобабанівська);

5) Червонослобідська ОТГ Черкаського району (3) (Червонослобідська, Вергунівська, Хутірська сільські ради);

6) Тернівська ОТГ Смілянського району (4) (Тернівська, Малосмілянська, Попівська, Сердюківська сільські ради);

7) Леськівська ОТГ Черкаського району (2) (Леськівська, Худяківська сільські ради);

8) Плешканівська ОТГ Золотоніського району (4) (Плешканівська, Коврайська, Підставківська, Безпальчівська(Драб) сільські ради);

9) Лебедівська ОТГ Кам’янського району (3) (Лебедівська, Вербівська, Лузанівська сільські ради);

10) Ладижинська ОТГ Уманського району (6) (Ладижинська, Городницька, Колодистенська, Затишанська, Рижавська, Текучанська сільські ради);

11) Шевченківська ОТГ Звенигородського району (4) (Шевченківська, Будищенська, Пединівська, Тарасівська сільські ради);

12) Вільшанська ОТГ Городищенського району (5) (Вільшанська селищна, Петриківська, В’язівська, Вербівська, Воронівська сільські ради);

13) Хлистунівська ОТГ Городищенського району (5) (Хлистунівська, Дирдинська, Калинівська, Ксаверівська, Цвітківська сільські ради);

14) Чигиринська ОТГ Чигиринського району (7) (Чигиринська міська, Суботівська, Галаганівська, Красносільська, Матвіївська, Стецівська, Тіньківська сільські ради);

15) Михайлівська ОТГ Драбівського району (2) (Михайлівська, Бойківщинська сільські ради);

16) Медведівська ОТГ Чигиринського району (3) (Медведівська, Головківська, Зам’ятницька сільські ради);

17) Лип’янська ОТГ Шполянського району (3) (Лип’янська, Кавунівська, Маслівська сільські ради);

18) Таганчанська ОТГ Канівського району (2) (Таганчанська, Мельниківська сільські ради);

19) Литвинецька ОТГ Канівського району (3) (Литвинецька, Козарівська, Курилівська);

20) Межиріцька ОТГ Канівського району (3) (Межиріцька, Конончанська, Хмільнянська);

21) Бобрицька ОТГ Канівського району (6) (Бобрицька, Григорівська, Грищинецька, Пшеничницька, Тростянецька, Чернишівська);

22) Водяницька ОТГ Звенигородського району (4) (Водяницька, Попівська, Чижівська, Кобиляцька);

23) Сагунівська ОТГ Черкаського району (3) (Сагунівська(Черк),  Топилівська, Боровицька(Чигир) сільські ради).

24) Бужанська ОТГ Лисянського району (5) (Бужанська, Жаб’янська, Кам’янобрідська, Тихонівська, Яблунівська сільські ради).

25) Баландинська ОТГ Кам’янського району (4) (Баландинська, Катеринівська, Коханівська, Радиванівська сільські ради);

26) Лисянська ОТГ Лисянського району (5) (Лисянська селищна, Дашуківська, Почапинська, Писарівська, Шестеринська сільські ради);

27) Великохутірська ОТГ Драбівського району (3) (Великохутірська, Рождественська, Рецюківщинська сільські ради)

DSC0130 Призовна кампанія у розпалі на Черкащині. Вже відправили на строкову службу майже 500 черкащан із семисот призовників від області. Наступні відправки до ЗСУ та інших формувань розпочнуться з 20 листопада. Про осінню призовну кампанію, набір на службу за контрактом та покращення забезпечення говорили сьогодні під час прес-конференції за головування заступника голови облдержадміністрації Костянтина Омаргалієва.

– Армія – це школа життя та мужності, – зауважує посадовець. – Вона привчає до дисципліни. Тут юнаків та дівчат, а таких бажаючих нести військову службу все більше, навчають насамперед полюбити зброю, використовувати її. Всі ми маємо консолідуватися, аби відбити імовірну агресію. Втім маємо бути навченими для цього. І такі навички та вміння дають в армії: як тримати зброю в руках, як захищати свій дім, свою батьківщину.

Нині найкращі показники з набору на строкову службу демонструють Городищина, Драбівщина, Катеринопільщина, Христинівщина, Чигиринщина. Вони майже завершили відбір і комплектування команд молодого поповнення на понад 90 %. Найгірша ситуація у Монастирищенському (40% виконання), Маньківському (55%), Черкаському об’єднананому військовому комісаріаті (51%), Жашківському (60 %), Канівському (61%) та Шполянському (66%) районах, каже обласний військовий комісар Євгеній Курбет. Решта, за його словами, має понад 70 % виконання.DSC0131

– Призовники, які проходитимуть строкову військову службу, до Операції об’єднаних сил не залучатимуть, – відзначає військовий комісар. – У кого з призовників були страх чи сумніви, то не варто ухилятися. Приходьте військових комісаріатів та проходьте строкову службу, аби стати справжнім чоловіком, захисником своєї батьківщини. Зауважу, через ухиляння від служби, призовникам загрожує адміністративна чи кримінальна відповідальність. Водночас, окрім строкової служби, в області триває набір на службу за контрактом. За планом Генерального штабу України, від Черкащини набираємо понад 1000 осіб. Зараз вже призвано понад 750 осіб. Це – 65 % від плану. Є всі сподівання, що виконаємо на 90-100 %.

Серед кращих Кам’янський, Черкаський об’єднаний військовий комісаріат, Христинівський. Тут виконали завдання на понад 90%. Найгірші результати мають Чорнобаївщина, Лисянщина та Жашківщина.

Водночас, з наступного року значно зросте грошове забезпечення та надбавки для військовослужбовців. Загалом до 40 %. Тепер мінімальна заробітна плата для рядового солдата, який служить за контрактом зросте з 7 до 10 тисяч гривень. Запроваджується компенсація за винаймання житла для солдат-сержантів військової служби за контрактом. Вона буде в межах 3-3,5 тис. грн.

Також покращується харчування військовослужбовців. Попередньо апробували нове меню у навчальних частинах, військових коледжах. З цього місяця переходять на нього й бойові військові частини. До 2020 року його запровадять в усіх військових формуваннях. Тепер перелік страв нараховуватиме до 350 найменувань, а боєць зможе обирати меню на свій смак. Сухі пайки укомплектовуватимуть за стандартами НАТО.

Військовий комісар Євген Курбет додав, що з наступного року, відповідно до рішення Ради національної безпеки України, військові комісаріати реформують у територіальні центри військово-соціальної підтримки та рекрутингу.

– Роботу в такому форматі вже апробували у Чернігові, Дніпрі, Одесі, Рівному, а з наступного року її запровадять в усіх областях України, – наголосив він. – Змінюється штабна структура, будуть створені вербувальні підрозділи, які працюватимуть за західним стандартом широкої рекламної агітаційної роботи та ін.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 495