Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Новини

19 травня 2018 року у м.Городище відбулися фінальні змагання обласної  Спартакіади серед депутатів обласної, районних, міських, сільських та селищних рад, у якій взяла участь збірна команда Катеринопільського району.

Господарі подбали, щоб головне спортивне свято представників органів місцевого самоврядування пройшло на високому організаційному рівні.

Право виступити у фіналі  було надано 19 командам сформованим із депутатів всіх рівнів.

На початку всі команди зібралися на центральному стадіоні, де відбулося традиційне проходження колоною і шикування. Голова оргкомітету, голова обласної ради Олександр Вельбівець привітав учасників фіналу та оголосив змагання відкритими.

За давньою українською традицією господарі вручили командам короваї.

Депутатів-спортсменів також привітали начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Максим Зеленський та співголова оргкомітету спартакіади, директор обласного фізкультурно-спортивного товариства "Спартак" Юрій Мрачковський.

Учасники змагалися з п’яти видів спорту: настільного тенісу, шашок, шахів, волейболу та міні-футболу.

Суддівська колегія оперативно підбила підсумки. Трійка призерів у загальнокомандному заліку розташувалася таким чином: перше місце у команди депутатів Лисянського району, друге – в команди Чорнобаївщини, третя сходинка дісталася депутатам Уманського району.  Збірна команда Катеринопільського району набрала 337 очків та посіла 9 місце.

Підсумовуючи проведення цих обласних змагань, голова обласної ради підкреслив, що депутати всіх рівнів власним прикладом продемонстрували, що можуть, незважаючи на різні політичні погляди, єднатися для вирішення різних завдань у житті своїх громад. Одним із таких об’єднуючих факторів є спорт і такі заходи треба проводити і в подальшому.

Голова районної ради подякував учасникам, які відстоювали перемогу району та         спонсорам змагань  Коліснику С.М., Вовкотрубу М.В. та Кармаліті О.О.

 

Виконавчий апарат районної ради

^54792337E7E7C7D488C50C5CE4FE5FC18119CD1917946C1B6F^pimgpsh_fullsize_distr Розвиток і підтримка малого та середнього підприємництва на Черкащині – серед основних пріоритетів обласної влади. На цьому наголосив заступник очільника ОДА Ярослав Березань під час свого виступу на І Міжвідомчій конференції з питань регіонального розвитку під головуванням першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди.

Курс на підтримку та розвиток саме малого та середнього підприємництва в області взяли минулоріч. Саме тоді спільно з партнерами розробили Стратегію розвитку МСП на 2017-2020 роки. Такий стратегічний документ для області – другий на всю країну.

Ще півроку працювали над Планом реалізації. До цієї роботи залучили понад 200 представників черкаського бізнесу, аби повною мірою врахувати їхні потреби й мати розуміння актуальні напрямку розвитку області у цій галузі.

– Зараз усе більшої актуальності набуває питання відтоку людського капіталу за кордон і, як наслідок, нестачі кваліфікованих кадрів тут, у нас, – каже посадовець. – І часто чинник заробітної плати не завжди є вирішальним, коли людина приймає рішення про виїзд закордон. Професійна реалізація та успішність людини чи членів її родини відіграють важливу роль. Якщо цього немає, то люди шукають інші варіанти вже поза Україною. Тож саме як відповідь на питання: «Що робити, аби залишити професіоналів в країні?», ми вирішили робити ставку на розвиток малого та середнього підприємництва.

У План реалізації в області заклали навчання та підготовку людей, які вже ведуть власну справу, та тих, хто прагне розпочати бізнес. У березні-квітні цього року на Черкащині спільно з Агенцією регіонального розвитку та Фондом Василя Хмельницького K-fund запустили проект «Школа малого та середнього підприємництва».

– Це вперше в Україні, коли з обласного бюджету було профінансовано навчання не пов’язане з державною службою, – зазначає Ярослав Березань. – За три тижні ми отримали понад 70 заявок на участь, захистили по завершенню курсу свої бізнес-плани більше 30 слухачів. І там були дійсно цікавій й непересічні ідеї. Зараз маємо велику кількість бажаючих пройти бізнес-навчання. Тож організовуватимемо Школу МСП і надалі. Водночас плануємо відкриття освітньо-просвітницького порталу для підприємців.

Відзначимо, на цей перший в Україні освітній курс для підприємців спрямували 109 тисяч гривень бюджетних коштів. Слухачі сплачували за навчання по тисячі гривень. Отримані від такого навчання результати можна цілком обрахувати. Так, з вкладеної тисячі гривень на кожну людину область матиме понад 3,5 тисяч гривень податків.

Окрім знань, на Черкащині напрацьовують і можливості для ведення малого та середнього бізнесу. Приміром, цьогоріч в області реалізовуватимуть проект коштом ЄС з облаштування Кам’янського каньойону. Його вартість сягає 7 млн грн.

– Ніби й невеликий локальний проект, але він дає чимало вигод, – наголошує заступник. – Адже де туризм, там і можливості для ведення бізнесу. У Кам’янському каньйоні, за проектом, побудують парковки, місця для кемпінгу. Цим займатиметься насамперед малий та середній бізнес. Переконані, ми не повинні створювати робочі місця. Бо кожне створене нами робоче місце – це додаткове навантаження на бюджет. Повинні створювати умови для відкриття нового та розширення існуючого бізнесу.

Відповідно до Указу Президента України від 19 квітня 2003 року № 339/2003, починаючи з 2003 року традиційно в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана, що стала «наріжним каменем Європейської федерації». Адже завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Відповідно у День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

Саме тому, 17 травня біля Катеринопільського ліцею відбувся захід, присвячений Дню Європи в Україні та Дню вишиванки, на якому відбулося урочисте підняття прапорів України та Європейського союзу.

IMG_6722IMG_6713

Під час заходу гостей порадував святковий концерт за участю молодіжних колективів та виступів учнів шкіл селища.

IMG_3193

Крім того, цього ж дня, 17 травня, на велике церковне свято Вознесіння Господнє на кладовищах смт Єрки відбуваються поминальні дні. В цей день проходить молебень та покладання квітів і вінків з метою вшанування пам’яті померлим. В зв’язку з цим заступник голови райдержадміністрації Ольга Шарига поклала квіти до могил загиблих учасників АТО: Сергія Бохонька, Руслана Бобурова та Віталія Чумака.

_DSC0902 Сімдесят старшокласників із усієї області отримали відзнаки «Відмінник Захисту Вітчизни». Вони найкраще серед однолітків опанували військово-патріотичну підготовку.

Відзнаки школярам вручали голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко та військовослужбовці. Уже за традицією це відбувалося на плацу в Навчальному центрі Держприкордонслужби України.

– За три роки «відмінниками захисту Вітчизни» вже стали понад 300 школярів, – сказав очільник області Юрій Ткаченко. – І видно, що для них ця відзнака цінна. Саме цього ми й хотіли, започатковуючи її. Будьмо відвертими: до 2014 року цей шкільний предмет не був актуальним. У багатьох школах не було навіть потрібного оснащення. Тому ми крок за кроком створюємо необхідні умови: починаючи від обладнання та завершуючи інтерактивними тирами. Усе це важливо, коли ми говоримо про безпеку нашої країни.

Нагадаємо, відзнаку «Відмінник Захисту Вітчизни» на Черкащині вручають із 2015 року за ініціативи голови ОДА Юрія Ткаченка. Її дизайн розробив школяр із Городищини Артем Бабич.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 450