Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Новини

Уряд розподілив 4 млрд грн державної підтримки аграріїв на 2020 рік

аграріям

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні визначив 8 основних напрямків, куди у 2020 році будуть спрямовані 4 млрд грн державної підтримки за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».

«4 млрд гривень державної підтримки сільгоспвиробників у 2020 році будуть спрямовані у ті напрямки, які є найбільш актуальними для сільгоспвиробників – здешевлення кредитів, компенсацію вартості купівлі сільгосптехніки українського виробництва та інші. Пізніше плануємо додати здешевлення кредитів для купівлі землі сільгосппризначення, але для цього Верховна Рада має підтримати відповідний законопроект», – коментує рішення Уряду Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«Прийняття постанови офіційно затверджує напрями підтримки аграріїв у 2020 році. Після завершення консультацій з профільними асоціаціями ми виокремили ті напрями, які, з одного боку, є актуальними та економічно-ефективними для аграрної галузі, а з іншого – відповідають запитам самих сільгоспвиробників», – прокоментував рішення Уряду заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Постановою, зокрема, передбачено:

  • державну підтримку розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції;
  • фінансову підтримку розвитку фермерських господарств;
  • часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;
  • фінансову підтримку заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів;
  • фінансову підтримку розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства;
  • надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Визначення скільки коштів на який напрям піде з передбачених 4 млрд грн відбудеться відповідно до внутрішнього наказу Мінекономіки.

Президент України: Ситуація в зоні проведення ООС повністю контрольована

президентСитуація на лінії розмежування в зоні проведення Операції об’єднаних сил у Луганській області, де сьогодні вранці незаконні збройні формування здійснили атаку на позиції українських військових, перебуває під контролем української сторони, наголошує Президент Володимир Зеленський.

«У нас потужна армія. Провокації бувають, армія сильно відповіла. Ситуація повністю контрольована. Ми впевнені, що ця провокація не змінить курс (на завершення війни. – Ред.), бо лише з сильною армією можливо сідати за стіл переговорів», – наголосив Глава держави під час брифінгу в Офісі Президента за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України.

За його словами, Україна прагне припинення війни й намагається досягнути встановлення стабільного миру.

Президент висловив співчуття близьким загиблого українського військового та побажав одужання пораненим бійцям.

Як повідомив під час брифінгу начальник Генерального штабу ЗСУ Руслан Хомчак, сьогодні після п’ятої години ранку незаконні збройні формування відкрили артилерійський вогонь по позиціях 72-ї та 93-ї окремих механізованих бригад. Ворог також застосовував артилерійські системи калібру 152 мм, що заборонені Мінськими домовленостями.

Після цього бойовики здійснили спробу атакувати спостережні пости на позиціях обох бригад.

«Силами підрозділу двох бригад було відбито напад штурмових груп», – сказав начальник Генштабу ЗСУ.

За його словами, далі зав’язався бій, але українські військові дали адекватну відповідь зі всього озброєння.

«Станом на цю годину (12:30. – Ред.) всі наші позиції перебувають під контролем наших військ. Приблизно з 10-ї години противник запросив режим тиші, тому що їм потрібно забрати їхніх вбитих і поранених. Наші втрати – 1 військовослужбовець загинув, троє поранених і двоє контужених», – зазначив Руслан Хомчак.

Він повідомив, що поранених та контужених військовослужбовців госпіталізовано, їм надається необхідна допомога.

Начальник Генерального штабу ЗСУ зазначив, що на місці бойових дій працює Спільний центр координації та контролю (СЦКК).

«Зараз ситуація стабільна, контрольована, вогонь припинився. Всі резерви, всі підрозділи працюють згідно з раніше прийнятими рішеннями та всіма планами», – наголосив Руслан Хомчак.

Начальник Генерального штабу ЗСУ зауважив, що під час цієї атаки українська сторона діяла згідно з усіма міжнародними документами.

«Ми відповіли гідно», – додав він.

Руслан Хомчак також звернув увагу, що збройна провокація мала місце не біля ділянки, де раніше відбулося розведення сил і засобів.

«Золотих є п’ять. І сьогодні ми не говоримо про ділянки розведення… По Золотому з моменту розведення не було жодних проблем», – сказав начальник Генерального штабу ЗСУ.

Водночас, за його словами, війна триває, і лінія зіткнення має протяжність 410 км.

«І на лінії зіткнення такі події відбуваються у нас не щоденно, але через день», – сказав Руслан Хомчак.

В Україні розробляють стратегію безпечної та здорової школи

безпечна школа В Україні розробляють національну стратегію, метою якої є формування безпечних, комфортних та здорових умов навчання в закладах освіти. Про це повідомляє Офіс Президента України.

Перебіг підготовки Національної стратегії щодо розбудови безпечного та здорового освітнього середовища обговорили Олена Зеленська разом з Міністром освіти і науки Ганною Новосад, Міністром охорони здоров’я Зоряною Скалецькою, Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофієм Миловановим і Міністром культури, молоді та спорту Володимиром Бородянським, а також представниками інших профільних установ.

На початку розробки стратегія була сфокусована на трьох основних компонентах: розвитку фізичної культури та посиленні рухової активності школярів, розбудові здорового харчування та формуванні в учнів правильних харчових звичок, а також на покращенні санітарно-гігієнічних умов в українських школах.

Працюючи над документом, міжвідомча робоча група провела аналіз поточного стану справ, за результатами якого було ухвалено рішення про розширення стратегії та включення до неї таких компонентів, як цифрова гігієна та кібербезпека, медичне обслуговування школярів, забезпечення ефективного психологічного супроводу під час освітнього процесу та запобігання булінгу.

За словами Олени Зеленської, національна стратегія містить надважливі компоненти, які є взаємозалежними та доповнюють один одного.

«Погоджуюся, що неможливо говорити про здоров’я дітей, зосереджуючись лише на харчуванні й забуваючи, наприклад, про психологічний комфорт у класі. Або ж – про фізичну рухливість без урахування безпечного простору. Тішить, що команда залучених до проекту фахівців працює насамперед на якість», – прокоментувала Олена Зеленська комплексність підходу, обраного робочою групою.

Розробка стратегії перебуває на завершальній стадії, документ планують затвердити до кінця лютого.

На Черкащині запрацюють офіцери громади

поліціяЧеркащина стала третім регіоном, який приєднався до проекту “Поліцейський офіцер громади”. Сьогодні офіційно представили першопрохідців та вручили сертифікати та ключі від службових автомобілів.

Також  Голова Національної поліції України Ігор Клименко представив керівника Головного Управління Нацполіції в Черкаській області Михайла Куратченка.

Як відзначив Ігор Клименко, дуже важливо, що офіцери будуть завжди поряд, житимуть і працюватимуть в громаді. Це значно підвищить і якість охорони порядку, а й рівень довіри з боку населення.

– Ви будете першими, до кого звертатимуться люди щодо несправедливості і злочинів. Тут Ваша відповідальність збільшується: бо Ви ті, у кого в першу чергу громада запитає і про результати роботи. Офіцери громади – це не лише про новий рівень поліцейського сервісу, це про новий рівень комунікації із жителями. Зараз на вас чекає ознайомлення із проблемами громад. Ви можете розраховувати на підтримку та співпрацю із керівництвом об’єднаних територіальних громад, обласною адміністрацією, – звернувся голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

Очільник області зауважив, що на сьогодні розробили план реалізації програми “Безпечна Черкащина”, що сприятиме результативності роботи та підвищить рівень безпеки.

Громадам передали 27 свідоцтв та ключів від автомобілів. Відтак офіцери запрацюють в таких громадах:

Червонослобідській, Білозірській,  Руськополянській,  Леськівській, Кам’янській, Лебедівській, Чигиринській,  Березняківській, Зорівській,  Великохутірській, Михайлівській, Вільшанській, Мліївській, Єрківській, Матусівській, Лип’янській, Бужанській, Соколівській, Ладижинсій та Паланській.

Що таке проєкт «Поліцейський офіцер громади»?

Це новий рівень взаємодії поліції з громадою. Це спільна система захисту та надання якісних поліцейських послуг.

Хто такий Поліцейський офіцер громади? Це універсальний офіцер поліції, який добре знає місцеве населення. Він орієнтований на вирішення безпекових потреб громадян та доступний для людей. 80-90 % робочого часу він знаходиться в громаді та проживає на її території.

Дніпропетровщина стала першим регіоном, з якого ми розпочали проект «Поліцейський офіцер громади», Кіровоградщина другим, а Черкащина та Харківщина відповідно третім.

Особливість запуску проєкту у нашому регіоні є те, що анкети мали змогу подавати  як поліцейські Черкащини, так і поліцейські із інших  регіонів країни, а також цивільні особи.

Також 29 липня 2019 року із 32 територіальними об’єднаними громадами, ГУНП було підписані меморандуми про співпрацю.

На сьогодні за результатами проведеного конкурсу відібрано 27 кандидатів на Поліцейських офіцерів громади. 25 поліцейських ГУНП та 2 поліцейських УПП, які пройшли курс навчання в Дніпропетровському університеті внутрішніх справ.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 714