Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Новини

download Зовнішнє незалежне оцінювання стартувало. Учасники уже склали математику та українську мову. На черзі – історія України. Загалом же тестування складатимуть 9 тисяч осіб. Усі вони зареєструвалися для проходження ЗНО та ДПА, каже начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський.

За його словами, більшість тих, хто складає цього річ ЗНО – випускники закладів системи загальної середньої освіти. Їх майже 5,8 тисяч осіб. Ще понад 2,3 тисячі – випускники попередніх років. Виявили бажання скласти ЗНО й майже 75 випускників минулих років та майже 120 (слухачів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

– Для проходження ЗНО та ДПА в області створили 41 пункт тестування, з них 29 – у закладах загальної середньої освіти, 12 – закладах вищої освіти, – каже Валерій Данилевський. – Пункти проведення ДПА та ЗНО розташовані в 11 округах, а саме: у містах Золотоноша, Черкаси, Сміла, Канів, Умань, Жашків, Корсунь-Шевченківський, Шпола, Тальне, Монастирище, Христинівка. Відсьогодні в області працюватиме пункт перевірки сертифікаційних робіт з української мови і літератури, математики та англійської мови на базі Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №20 Черкаської міської ради.

21 травня уже відбулося перше тестування з математики в 16 пунктах тестування. Для проходження ЗНО з математики в області з’явилися 3828 осіб. Не обійшлося без порушень, зазначає освітянин. Під час технологічної перерви виявили навушники та мобільні телефони у 3-х випускників. За дотриманням процедури зовнішнього незалежного оцінювання спостерігали 27 представників громадських організацій. Для успішного проведення ЗНО з математики було залучено 650 педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів загальної середньої та вищої освіти.

23травня відбулося ЗНО з української мови та літератури, для проходження якого на пункти тестування з’явився 8821 учасник, що становить 98%. В області працювало 34 пункти проведення ЗНО, роботу яких забезпечували 1495 педагогічних працівників. Громадське спостереження здійснювали 55 представників громадських організацій. Достроково припинили виконання сертифікаційної роботи 4 учасники тестування через наявність у них мобільних телефонів.

DSC0575 У Черкаському вищому професійному училищі будівельних технологій відкрили навчально-практичний центр «Sniezka». Тут матимуть змогу удосконалювати власну майстерність маляри, що навчаються в навчальному закладі. Загалом же на базі училища діє вже з новоствореним 5 центрів будівельного напряму.

Цього дня профучилище відвідали керманичі міста й області, соціальні партнери-представники компанії «Sniezka», фахівці з професійних навчань та технічних консультацій, представники закладів профтехосвіти України, де функціонують подібні центри.

Новостворений навчально-практичний центр відкриває нові перспективи й можливості для плідної співпраці із соціальними партнерами у сфері підготовки висококваліфікованих фахівців будівельної справи, кажуть в Черкаському профучилищі. Також робота центру дозволить значно підвищити якість професійної підготовки здобувачів освіти, здійснювати перепідготовку незайнятого населення, проводити навчання за модульними програмами.

Керівник закладу Олександр СDSC0584 аюн розповів, що створили центр завдяки роботі всього колективу й партнерів. І на цьому не зупинятимуться. Невдовзі планують відкрити ще один НПЦ.

За словами першого заступника голови ОДА Тараса Висоцького, навчально-практичні центри нині є запорукою утвердження іміджу професійної освіти, підвищення рівня підготовки спеціалістів, дають змогу учням навчальних закладів максимально наблизити умови до виробничих.

– Натепер маємо в області вже 14 навчально-практичних центрів, зокрема енергетичного, сільськогосподарського, будівельного та інших напрямів, – говорить Тарас Миколайович. – Поступово, спільними зусиллями створюємо в навчальних закладах такі умови, аби учні випускались з них справжніми фахівцями, кваліфікованими та конкурентоздатними робітниками на ринку праці.

Зауважимо, в заклді навчається нині зо 3 сотні учнів, 2 сотні слухачів, працює понад півсотні педагогів.

Навчальний заклад готує кваліфікованих робітників за професіями: «Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр», «Муляр; електрозварник ручного зварювання», «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Монтажник гіпсокартонних конструкцій; лицювальник-плиточник», «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування; електрозварник ручного зварювання», «Штукатур; маляр», «Плодоовочівник; квітникар».На базі закладу, окрім відкритого сьогодні, діють такі навчальні центри:

-«Міжрегіональний навчально-практичний центр сучасних будівельних технологій»;

-навчально-практичний центр сантехнічного обладнання та устаткування з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування»;

-навчально-практичний центр за професією «Монтажник гіпсокартоннихконструкцій»;

-навчально-практичний центр «TRIORA» з підготовкифахівців за професією «Маляр»).

DSC0522 Потенційні напрями співпраці Черкаського політехнічного технікуму з міжнародною компанією «Aptiv PLC» обговорили сьогодні. У навчальному закладі перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький та керівник технікуму Дмитро Галат зустрілися з паном Луісом Фігьюредо – директором із питань розвитку виробництва компанії в Європі, Центральній Азії та Африці.

Нагадаємо, днями представники компанії зустрічались із обласними та місцевими владцями, щоб обговорити можливості співпраці зі створення нового виробництва на початку 2020 року в місті Черкаси на базі ДП «Автоскладальний завод № 2 «Богдан».

Дмитро Галат детально розповів гостям про технікум, зокрема щодо методик практичної під готовки спеціалістів, продемонстрував спільно з викладачами навчальні кабінети та лабораторії, де навчаються учні.

– Дуже вдячний за таку зустріч, – мовив пан Луіс. – І немає сумнівів, що можливості для потенційної співпраці є, зокрема в межах дуальної системи освіти, практики на підприємстві. Водночас я бачу, що у вас є можливості для підтримки розвитку наших виробничих методів за допомогою автоматизації, розробки як безпосередньо заліза, так і самих програм. Якщо ухвалимо рішення про створення підприємства на теренах Черкащини, то обов’язково співпрацюватимемо.DSC0468

На переконання першого заступника голови ОДА Тараса Висоцького, нині область має всі перспективи для втілення одного з наймасштабніших проектів щодо комплектуючих у галузі автомобілебудування.

– Компанія «Aptiv PLC» є лідером, водночас у Черкасах є всі передумови, аби стартувати. Зокрема існує виробнича й навчальна бази, – каже посадовець. – Достатньо й бажаючих у цій сфері працювати, географічні умови, інфраструктура. Нині лишається питання за фінансово-економічним обґрунтуванням. Чекатимемо на фінальні цифри й сподіватимемося, що вони будуть на користь Черкащини.

Зауважимо, в технікумі готують молодших спеціалістів із 10 спеціалізацій на денному відділенні та 3 спеціалізацій на заочній формі навчання. На 4 денних відділеннях навчається понад 850 студентів, на заочному – 150 студентів. Щороку випускають – в межах 200 осіб.

Для проведення занять використовують з півсотні кабінетів та зо три десятки лабораторій, лекційні аудиторії тощо.

За роки роботи технікуму тут підготували понад 18 000 спеціалістів, які наразі працюють в багатьох регіонах України та за кордоном: техніки-електрики, технологи машинобудування, механіки, гідротехніки та ін.

Довідково:

«Aptiv PLC» є партнером таких автомобільних марок як ŠKODA, Volkswagen, BMW, Renaut, Fiat, Porshe, Audi. Вона успішно розвиває свої виробництва і в Україні. Приміром, в Івано-Франківську, Чернівцях та Вінниці уже працюють їхні виробництва. Основною спеціалізацією компанії є електричні системи автомобілів, зокрема конектори, кабельні системи й електронні центри та гібридні системи розподілу високої напруги і безпеки, а також автомобільна електроніка та системи безпеки, з усім програмними сенсорними системами, обчислювальними платформами, інформаційно-розважальними системами та системами зв’язку.

1 (1) День кар’єри ЄС проходить на Черкащині. Він покликаний ознайомити й поінформувати молодь нашої області про реальні шляхи професійного зростання та кар’єрні можливості в контексті європейської інтеграції України. Цей захід уперше організували силами Представництва Європейського Союзу в Україні та Черкаського державного технологічного університету за підтримки Черкаської ОДА, міської ради, обласного та міського центрів зайнятості.

Побував на Дні кар’єри й перший заступник очільника області Тарас Висоцький. Він зауважив, що нині важливе завдання – максимально сприяти професійному зросту молоді та розвивати компетенції, які бажає бачити в молодих спеціалістах сучасний роботодавець. А також дати можливість нинішнім студентам вчитися, стажуватися. Адже успішне працевлаштування можливе не обов’язково за кордоном, а й тут, в Україні.2

– Спілкуючись з роботодавцями, ми постійно чуємо про дефіцит кадрів. Зустрічаючись із абітурієнтами, ми чуємо про дефіцит якісних вакансій, – наголосив перший заступник. – Що ж маємо зробити, аби такий дисонанс виправити? Якраз подібні заходи роблять значний внесок у те, щоб не було такої міскомунікації. Ми чітко бачимо, що є потреба в гарних працівниках, що багато людей бажають працювати саме в Україні, але не завжди можуть знайти одне одного. Тож, я бажаю усім учасникам сьогоднішнього Дня кар’єри, як роботодавцям, так і пошукачам, – знайти одне одного та розпочати співпрацю. Велика дяка й керівництву університету за те, що вибороли право спільно з представництвом ЄС провести цей захід саме на Черкащині. Ми впевнені, що Черкащина має всі передумови, аби люди могли працювати й відчувати себе частиною Європейського Союзу, Європи.Під час заходу гості мали змогу дізнатися про світові європейські тренди щодо професійних компетентностей, задоволення попиту роботодавців у кваліфікованих кадрах, можливостей навчання та стажування. Молоді черкасці одержали поради від професіоналів щодо працевлаштування, створення резюме, проходження співбесід тощо.

У межах Дня кар’єри на території ЧДТУ діє ярмарок вакансій, представлених підприємствами, установами та організаціями області. Тут презентували й спеціальності ЧДТУ, відбулись панельні дискусії, де напрацьовували пропозиції щодо дорожньої карти наближення до європейських стандартів умов та оплати праці в регіоні. Відбулись і тренінги для молодих вчених, студентів та школярів.

Між тим, на День кар’єри завітали й Представники міжнародної компанії «Aptiv PLC», які наразі перебувають в області. А  напередодні мали зустріч із керівництвом обласної та міської влади Черкащини щодо можливого створення нового виробництва в обласному центрі – на базі ДП «Автоскладальний завод № 2 «Богдан».

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 552