Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Новини

Уряд вже розробив програми підтримки людей і бізнесу, – прем’єр-міністр Денис Шмигаль

5fbe659f274be078431539_820x360 Уряд за ініціативи Президента України Володимира Зеленського вже розробив програми підтримки людей і бізнесу та готовий до роботи з Парламентом, щоб вони запрацювали повною мірою. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів України 25 листопада.

Глава Уряду підкреслив, що в разі запровадження посиленого карантину підтримка людей та бізнесу — необхідний крок, до якого всі гілки влади мають підійти з почуттям максимальної відповідальності.

«Що саме пропонується в цих програмах підтримки? Перше — це допомога фізичним особам-підприємцям та найманим працівникам, чия сфера діяльності може потрапити під закриття через можливі карантинні обмеження. Працівники та ФОПи зможуть отримати матеріальну допомогу в розмірі 8 тис. грн», — зазначив Денис Шмигаль.

Як зауважив Прем’єр-міністр, згідно з розрахунками, програмою у разі посилення карантину зможуть скористатися понад мільйон українців, а загальний обсяг видатків за цим напрямком становитиме 10 млрд грн.

«Якщо через загострення ситуації з пандемією будуть запроваджені посилені заходи, то запланована також програма збереження робочих місць.  Роботодавці  зможуть отримати до 8 тис. грн одноразової матеріальної допомоги на кожного працівника, робочий час якого скорочено або буде скорочено внаслідок впровадження таких заходів», — повідомив очільник Уряду.

Також Денис Шмигаль зазначив, що підприємства, які зупиняють роботу в разі впровадження жорсткого карантину, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників.

«Для близько 120 тисяч юридичних осіб буде закладено майже 1,5 млрд грн. Крім того, від сплати податків і зборів, включно з ЄСВ, на час таких карантинних обмежень будуть звільнені майже 200 тисяч фізичних осіб-підприємців першої групи», — підкреслив Прем’єр-міністр та додав, що всі ці програми будуть спрямовані на розгляд у Верховну Раду.

Крім того, Уряд під час засідання ухвалив рішення про запровадження додаткових інструментів підтримки людей та бізнесу, які діяли під час карантину навесні.

«Сьогодні ми ухвалюємо рішення про продовження виплат на дітей ФОПам, які вимушені обмежити свою роботу через карантин. Тобто, коли в родині підприємця є діти віком до 10 років, держава буде допомагати з їх забезпеченням. Приблизно 2 тисячі гривень на кожну дитину буде виплачено», — наголосив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду додав, що всі заявки, які були подані у травні-серпні за цією програмою, будуть продовжені автоматично. А загальне фінансування для українських родин за цією програмою до кінця року складе майже 1 млрд грн.

Також Кабінет Міністрів підтримав рішення щодо надання державних гарантій на портфельній основі за кредитами для малого та середнього бізнесу. Як зазначив Прем’єр-міністр, ідеться про додаткові 5 млрд грн, які будуть спрямовані на здешевлення позик для більшої кількості підприємств.

«Пропонується, щоб держава гарантувала до 80% тіла кредиту, який підприємець бере у банку. Це так само має сприяти більш доступному кредитуванню. Строк таких гарантій може бути від 1 до 10 років. Тобто, ми виконуємо обіцянку про те, що малий та середній бізнес в Україні отримає доступ до «дешевих грошей», — зазначив Денис Шмигаль.

Сергій Сергійчук про епідситуацію в області 26 листопада

26.11+842 нових випадки COVID-19 зафіксували на Черкащині 26 листопада. Про це інформує голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.

Від початку карантину захворіли 20 668 черкащан. З них 168 померли.

За останню добу померли чотири людини: 67-річний чоловік з Черкас, 67-річний чоловік зі Звенигородського району, 68-річний чоловік з Городища та 58-річний чоловік з Тального.

За останню добу вилікувалися 524 людини. За весь час пандемії одужали 15 397 жителів Черкащини.

В області 19 закладів лікують хворих на COVID-19. Для пацієнтів розгорнули 1500 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 586 ліжок, що складає 39%. Заповненість ліжок становить 54,6%.

Під амбулаторним наглядом лікарів перебувають 4568 пацієнтів. 535 хворих на covid-19 отримують стаціонарне лікування. Крім того, у стаціонарах перебуває ще 284 людини з підозрою.

Щоб можливість інфікування звести до мінімуму, мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами, уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель, правильно носіть маску.

«16 днів проти насильства»: як на Черкащині проходитиме всеукраїнська акція

DSC_0772-scaled-e1606312598966«Синці загоються – душа ніколи». Саме під таким гаслом проходить цьогорічна всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Вона триватиме від 25 листопада до 10 грудня. Лариса Удовиченко, головний спеціаліст відділу молодіжної політики, оздоровлення, протидії торгівлі людьми, гендерної рівності Управління у справах сім’ї, молоді та спорту розповіла, як проходитиме акція на Черкащині.

Щороку Черкащина активно долучається до цієї акції. У її межах у темну пору доби Будинок рад буде підсвітка помаранчевого кольору. Цей колір є символом світу, вільного від насильства.

У період акції в медіа та соцмережах висвітлюватимуться питання гендерної рівності та насильства у різних його формах – сексуальній, психологічній, економічній та фізичній. Вперше проведуть онлайн-фотовиставку портретів постраждалих жінок з реальними історіями їхнього життя.

«Це унікальні 11 світлин черкащанок з кризового центру «Мережка» фотографа Олексія Бадери. Ми знайомитимемо людей із жінками, які наважилися відкрити обличчя і чесно сказати: «Ми потерпілі. Але ми знайшли в собі сили, щоб розпочати нове життя», – каже Лариса Удовиченко.

У соціальних мережах запустять інформаційні ролики – дорожня карта для постраждалої – куди звернутися за допомогою і як зупинити насильство.

Протидія та боротьба з цим явищем не обмежується цією акцією. В області створено систему попередження та протидії домашньому насильству та надання допомоги постраждалим. Розпорядженням обласної державної адміністрації затвердили відповідні заходи, діє комісія при обласній та районній державній адміністрації, виконавчих комітетах міських рад, ОТГ, є відповідальні особи за цей напрям. В області координатором у цьому напрямі є Управління сім’ї, молоді та спорту, які спільно з громадськими організаціями, зокрема БГО «100 відсотків життя Черкаси», проводять інформаційно-просвітницькі заходи.

В області створено вісім мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. При Національній поліції у Черкаській області є бригада швидкого реагування. При ГО «100 відсотків життя Черкаси» діє жіночий кризовий центр «Мережка», де тимчасово проживають постраждалі жінки.

Номери екстрених служб та гарячих ліній:

Національна дитяча лінія:

0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів);

116111 (безкоштовно з мобільних телефонів)

Безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства:

0 800 500 335 (зі стаціонарних телефонів)

116123 (з мобільних телефонів)

Національна поліція:

102

Безкоштовна гаряча лінія для жертв домашнього насильства:

15-47 (працює цілодобово)

Безоплатна правова допомога цілодобова «гаряча» лінія:

0 800 213 103

Жіночий кризовий центр «Мережка»:

0472 543 522; http://fhth.ck.ua/https://www.facebook.com/MerezhkaChe

Довідково: Щорічно з 25 листопада по 10 грудня тисячі громадян, сотні державних і громадських організацій об’єднують зусилля, щоб збільшити розуміння та обізнаність суспільства щодо всіх форм насильства і щоб створити соціальний простір вільний від насильства.

Цю акцію «16 днів проти насильства» започаткував перший всесвітній інститут жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді і відзначився зв’язок між насильством стосовно жінок і правами людей.

Дати цієї акції наголошують на цьому. Адже 25 листопада Міжнародний день проти насильства щодо жінок. 10 грудня – міжнародний день прав людини.

В цей 16-денний період входять й інші важливі дати:

1 грудня – всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – міжнародний день волонтера;

6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних в Монреалі.

Таким чином майже кожен день означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-яка форма насильства – це є порушення прав людини.

Черкащина отримає додаткові 3,3 млн грн на придбання житла категорійним родинам

изображение_2020-11-25_154208-e1606311740777 Черкаська область додатково отримає кошти з держбюджету для виплати компенсації на придбання житла пільговій категорії населення. Йдеться про 3,3 млн грн. Це дасть можливість додатково забезпечити власним помешканням 4 сім’ї, інформують у Департаменті соціального захисту населення ОДА.

Загалом, за рахунок коштів, виділених у 2020 році з державного бюджету, свої житлові умови покращать 19 сімей, до складу яких входять особи з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників АТО/ООС та члени сімей загиблих учасників АТО/ООС; 5 сімей, до складу яких входять учасники АТО – внутрішньо переміщені особи; 4 сім’ї воїнів – інтернаціоналістів.

Починаючи з 2016 року за рахунок коштів державного бюджету 143 сім’ї, до складу яких входять особи з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників антитерористичної операції та членам сімей загиблих учасників АТО отримали майже 140 млн грн грошової компенсації на придбання власного житла.

9 сімей, до складу яких входять учасники АТО – внутрішньо переміщені особи за п’ять років отримали 6,5 млн грн, 27 воїнам – інтернаціоналістам виплачено 27 млн грн.

За консультацією щодо можливості отримання компенсації на придбання житла необхідно звернутися до місцевого органу соціального захисту населення.

 

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 1009