Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Новини

З 1 січня розпочався черговий  етап подання  декларацій особи, уповноваженого на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. Закон передбачає, що державні службовці, представники органів місцевого самоврядування та інші суб’єкти декларування, зобов’язані  щорічно до 1 квітня подавати  шляхом заповнення на офіційному  веб-сайті НАЗК  декларацію за минулий рік.

Законом України від 02.10.2019 року № 140 – ІХ «Про  внесення змін до деяких законодавчих актів  України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції» внесено ряд змін, зокрема до статей  1, 3, 45, 46 та 52 Закону України «Про запобігання корупції».  Необхідно врахувати, що внесеними  змінами  значно розширено коло суб’єктів декларування. Зверніть увагу,  що з 01.01.2020 року  декларувати  в обов’язковому  порядку  доведеться не  лише особу, яка перебуває у шлюбі із суб’єктом декларування, а й дітей  зазначеного суб’єкта до досягнення  ними повноліття – незалежно від  спільного проживання із суб’єктом. Серед новацій  - також необхідність декларування  осіб, що  спільно проживали із суб’єктом декларування  станом на 31 грудня  звітного періоду або сукупно  протягом не менше 183 днів  протягом року, що передує  року подання декларації. Крім звичних  відомостей  з’явилась вимога  вказувати реєстраційний номер  облікової картки платника податків, серію та номер паспорта  громадянина України, унікальний номер  запису в Єдиному державному  демографічному реєстрі суб’єкта декларування та членів його сім’ї.

Також  з 1 січня 2020 року обов’язок повідомляти  НАЗК  про суттєві зміни у майновому стані стосується лише об’єктів декларування,  які є службовими особами,  які займають  відповідальне та особливо відповідальне  становище, та суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків відповідно до статті 50 Закону України «Про запобігання корупції».

Голова Черкаської ОДА Роман Боднар зустрівся із черкаськими журналістами. Питання від медійників стосувалися кадрових питань, об’єктів будівництва та реконструкції, дорожньої теми, Програми соціально-економічного розвитку та ін.

– Так, актуальними залишаються питання об’єктів, які перебувають у процесі будівництва чи реконструкції: це драмтеатр, сільські амбулаторії, посадково-злітна смуга черкаського аеропорту, школа олімпійського резерву, обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Практично по кожному із них є питання. Не буду робити передчасних висновків, зараз по всіх об’єктах працюють профільні заступники та новопризначений керівник департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства . Але наше завдання – не просто здати в експлуатацію, аби поставити галочку, а проаналізувати всі документи, зокрема проектно-кошторисні документації. Ми виборюватимемо кожну копійку, – відповів Роман Боднар.

До теми ремонту доріг у Черкаській області Роман Боднар зауважив, що цієї п’ятниці відбудеться захист запропонованого переліку в Укравтодорі.

– Можу запевнити на 100%, що принципи та підходи будуть кардинально інакші. У 2020-21 роках побачимо результат. + облаштування ваговими комплексами, бо зберегти не менш важливо, ніж збудувати, – відзначив керівник області.

Роман Боднар презентував також медійникам Програму соціально-економічного розвитку області на 2021 рік. Визначені пріоритети – конкурентоспроможна економіка регіону, ефективність публічного управління, якість життя. Наступної чергової сесії детально представимо її розгляд депутатам облради.

Більше із пресконференції дивіться у відео за посиланням: https://cutt.ly/4rcOPHu

Педагогічна інтернатура, контракти для директорів та вчителів на пенсії, учнівське самоврядування, можливості для створення справжньої старшої профільної школи, можливість для учнів обирати свою освітню траєкторію, фінансова автономія шкіл, більше можливостей для професійного зростання та збільшення зарплат вчителів. Все це та інші новації передбачає новий Закон “Про повну загальну середню освіту”, що був прийнятий Верховною Радою України сьогодні, 16 січня 2019 року. Документ підтримали 327 народних депутатів.

“Цей Закон – це нові можливості для наших учнів, вчителів та освітніх управлінців, а також гарантії для батьків. У 2017 році був прийнятий Закон “Про освіту”, який передбачив багато потрібних нашій системі новацій, але знарядь для його втілення критично не вистачало. Закон “Про повну загальну середню освіту” – це реальні інструменти, які допоможуть втілити реформу. Попереду багато кропіткої роботи, ми до неї готові. Але нас замало, реальна школа – це не стіни і не закони, а перш за все вчителі, батьки та учні. Я закликаю всіх нас не зупинятися і разом працювати над побудовою Нової української школи – вона залежить від кожного із нас”, – відзначила Міністр освіти і науки України Ганна Новосад.

Якими є основні новації Закону читайте ТУТ

президПрезидент України Володимир Зеленський зустрівся з головою та заступниками голови фракції політичної партії «Слуга Народу», яка становить парламентську більшість у Верховній Раді.

На зустрічі обговорювалися питання, пов’язані із завершальним етапом реформи децентралізації. Учасники відзначили консенсус стосовно стратегічних завдань цієї реформи – створення в Україні системи спроможних місцевих громад. Розвиток місцевого самоврядування повинен поєднуватися з дієвими конституційними механізмами захисту державного суверенітету та територіальної цілісності, а також конституційних прав і свобод громадян.

Президент і народні депутати висловили спільну думку про те, що внесення змін до Конституції стосовно реформи децентралізації потребує детального обговорення та консультацій з представниками всіх сторін.

За результатами зустрічі Глава держави вирішив відкликати поданий ним раніше проект закону  «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)» (реєстраційний номер 2598) і скерувати його на доопрацювання.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 689