Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Охорона здоров'я
Охорона здоров'я

Охорона здоров'я (44)

35159171_889648277873677_5512123137484914688_n-960x480Щодня до лікарні привозять пацієнтів, для яких донорська кров та її замінники рятують  життя. Вона постійно потрібна хворим в хірургії, гінекології, терапії, онкології, травматології, тощо.

Будьте милосердні. Можливо, саме ваша кров подарує життя людині, що зазнала лиха. Ми завжди готові співпрацювати з Вами.

Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України від 18 років, що пройшов відповідне медичне обстеження і не має протипоказань. Від щирого серця з добром і любов’ю вітаємо всіх, хто здавав і хто здає кров за ради порятунку життя інших людей.

Зі  святом Вас, дорогі донори, і низький вам уклін. Спасибі за врятовані життя. Надіємось, що ви й надалі продовжите співпрацю з нами. Здоров’я Вам, сімейного затишку достатку та миру Добровольській Н.В., Забіяці Ф.Л., Дрибасу Д.В., Шандрик С.Б., Хмарі Н.М., Трошину О.Ю., Приємському О.А., Гегедош І.Т., Гончар Т.І., Кравцов С.В. та іншим.

Щира вдячність медпрацівникам пункту забору крові за самовідданість, професіоналізм, невтомну благородну працю лікарю - Сковпень Л.В., медсестрі Дрибас Л.О.

Шановні жителі району. З вашою допомогою та розумінням робиться безцінний внесок в добру справу - порятунок вас та оточуючих. Ми зуміємо заготовити відповідну кількість крові для потреб району.

 

Головний лікар

КНП “Катеринопільської ЦРЛ                                                                                                                     Л.А.Борецька

 

Кабінет інформаційно-комунікаційної

роботи з профілактики громадського

здоров’я                                                                                                                                                   М.А. Сурженко

 

VipTalisman632 Туберкульоз - це інфекційна, соціально небезпечна хвороба, яка викликається мікобактеріями туберкульозу, перебігає з періодичними загостреннями, рецидивами та ремісіями, може вражати всіх людей, але найчастіше найбідніші, соціально дезадаптовані верстви населення.

З 1995 р. в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. В нашому районі зареєстровано 16 хворих на активний туберкульоз. Вперше захворіло за 2017 рік  - 16 осіб.

Збудник туберкульозу: є більше 120 видів мікобактерій. Найнебезпечнішими є зокрема такі мікобактерії туберкульозу людського виду, до яких сприйнятливі людина, мавпи й деякі інші види тварин.

Туберкульоз від хворого поширюється аерогенним шляхом (при кашлі, чханні, розмові). Також контактним шляхом (рукостискання, поцілунки), аліментарним (через продукти харчування) від матері до дитини трансплацентарно (через плаценту).

Оскільки немає такого органу людини (тварини), який би не уражався туберкульозом, то залежно від місця ураження мікобактерії туберкульозу можуть виділятися від хворого різними шляхами (харкотиння, сеча, калом, сльозами і т. д.).

Сприйнятливість організму людини чи тварини до туберкульозної інфекції : туберкульоз не є високо заразним захворюванням. При тривалому контакті з бактеріовиділювачем інфікується 25– 50% людей. Тільки 5– 15 % інфікованих занедужують на туберкульоз, інші виробляють нестерильний імунітет і залишаються здоровими.

Імунітет при туберкульозі називають нестерильний, клітинний, опосередкований Т-лімфоцитами. У сприятливих умовах через 4 – 8 тижнів після БЦЖ-вакцинації чи інфікування в організмі з’являється клон навчених Т-лімфоцитів і так формується імунітет.

Діагностика туберкульозу. Ті інфіковані мікобактеріями, у яких імунітет не спрацьовує, захворюють на туберкульоз. Симптомів туберкульозу, які були б притаманні лише цій недузі немає. Однак, кожний лікар і кожний громадянин повинен знати, що при туберкульозі легень можуть бути такі ознаки: 1) кашель протягом 3 тижнів і більше; 2) зниження маси тіла (схуднення); 3) слабість, втомлюваність; 4) субфебрилітет (підвищення температури тіла до 37,2 – 37,5°С або лихоманка (підвищення температури до високих цифр – 38,0–39,0°С з ознобом); 5) потіння вночі; 6) біль в грудній клітці; 7) задишка; 8) погіршення апетиту; 9) кровохаркання.

При позалегеневому туберкульозі найчастіше можливі такі симптоми із вже перерахованих: 1) зниження маси тіла; 2) субфебрилітет або лихоманка; 3) потіння вночі. Окрім того, можливі й такі ознаки залежно від ураженого органу, наприклад: 1) біль, припухлість шкіри, нориці при ураженні лімфатичних вузлів, суглобів; 2) головний біль, температура, сонливість, напруження потиличних м’язів при туберкульозному менінгіті та ураженні центральної нервової системи; 3) непліддя, білі, болісні менструації при туберкульозі жіночих статевих органів; 4) болі в попереку, часте сечовипускання при туберкульозі сечових органів. При інших локалізаціях туберкульозу можливі й інші симптоми.

При появі будь-яких із зазначених симптомів кожна людина повинна звернутися до лікаря, щоб пройти обстеження і вияснити причину появи цих ознак. Для своєчасної діагностики туберкульозу всі діти від 4 до 14 років повинні проходити щорічну туберкулінодіагностику, тобто пробу Манту, також діти з групи ризику. Ця проба вважається позитивною при діаметрі папули 2 мм і більше, яку вимірюють через 72 год, після проведення реакції. Все доросле населення повинно раз у два роки обстежуватися методом флюорографії. Деякі категорії працівників, наприклад, кухарі, вчителі, медичні працівники та ін. повинні обстежуватися флюорографічно щороку. І туберкулінодіагностика, і флюорографія повинні проводитися в поліклініках за місцем проживання безкоштовно і безвідмовно. Обстежуйтесь обов»язково.

Профілактика туберкульозу має бути така:

1. Уникати прямих контактів з хворими на туберкульоз людьми і тваринами, бездомними тваринами;

2. Не докурювати цигарки після нікого з курців, а якщо вже є така необхідність, то слід докурювати через мундштук;

3. Користуватися особистими предметами гігієни;

4. Вести здоровий спосіб життя: регулярно відпочивати, виконувати фізичні вправи, не палити, не вживати алкоголю, наркотиків;

5. Докласти зусиль, щоб їжа кожної людини була поживною, багатою на вітаміни, білки, жири і вуглеводи, мінеральні речовини для підвищення імунітету;

6. Не купувати продукти на стихійних ринках, бо вони можуть бути заражені мікобактеріями туберкульозу;

7. Регулярно провітрювати житло, не допускати накопичення пилу в приміщенні;

8. Оберігати себе від ВІЛ-інфекції, уникати випадкових статевих стосунків, користуватися презервативом.

Профілактика туберкульозу у членів сім’ї, у якій виявили хворого  на цю недугу:

1. Хворий-бактеріовиділювач є заразний і повинен бути ізольований (в стаціонарі, окремій кімнаті);

2. Слід ізолювати всіх дітей від хворого;

3. У помешканні повинна провести дезинфекцію: дезінфекційними розчинами (хлорамін, хлорантоїн). Посуд треба протягом 30 хв. кип’ятити в 2 % соди або 2 % розчині хлорного вапна (20 г хлорного вапна + 1 л води);

4. Слід обстежити на туберкульоз всіх членів родини;

5. Хворий повинен:

– дотримуватися елементарних правил гігієни;

– користуватися окремим посудом, ретельно мити його, а після миття облити окропом;

– користуватися окремим рушником, мати окрему кімнату, ліжко; Якщо у хворого немає окремої кімнати, то його ліжко відгородити ширмою;

– виварювати рушники і білизну хворого;

– хворий не повинен плювати на підлогу (бо мікобактерії туберкульозу є в слині та мокротинні);

– плювати слід тільки в плювальницю (на дно плювальниці треба налити 3–5 мл 5% хлораміну);

виділене харкотиння не можна виливати у каналізацію, а прокип’ятити протягом 15 хв. у 2 % розчині соди, або спалити на вогні;

– кімнату, де мешкає хворий не можна обклеювати шпалерами, а двічі на рік білити стіни і стелю гашеним вапном з додаванням 20 % розчину формаліну або пофарбувати олійною фарбою, щоб потім мити щіткою з милом.

– житло і кімнату хворого щоденно прибирати вологою ганчіркою з милом або содою;

– відчиняти квартирку в будь-яку пору року, а взимку якомога довше;

– температура в кімнаті має бути нижчою за 16–18 ° С; влітку спати на відкритому повітрі;

У зв’язку з значних зростанням захворюваності на туберкульоз у всьому світі та відповідно в Україні, на Черкащині, в Катеринопільському районі необхідно активізувати роботу по проведенню профілактичних заходів ранньої діагностики та своєчасного лікування туберкульозу, своєчасно виділити кошти для проведення туберкулінодіагностики, особливо дитячого населення, головам селищних, сільських  рад і ОТГ. Туберкулін необхідно придбати за кошти місцевого бюджету.

 

Районний фтизіатр                                                                                                                                                      О.О.Пироженко

 

IMG_20200319_151637 Го­лов­не в си­ту­а­ції, що скла­ла­ся — не па­ні­ку­ва­ти. Чіт­ко дот­ри­му­ва­тись ви­мог і ре­тель­но сте­жи­ти за ста­ном влас­но­го здо­ров­'я. У рай­лі­кар­ні ство­ре­но не­об­хід­ний за­пас ме­дич­них ма­сок, за­хис­них кос­тю­мів,  за­со­бів де­зін­фек­ції та ме­ди­ка­мен­тів.

У ра­зі пі­доз­ри на сим­пто­ми ко­ро­на­ві­ру­су те­ле­фо­нуй­те до сво­го сі­мей­но­го лі­ка­ря. Но­ме­ри те­ле­фо­нів роз­мі­ще­ні ниж­че.

Гень Н. І. (сі­мей­ний лі­кар) — 098-006-84-41

Стоп­'я­тюк А.О. (сі­мей­ний лі­кар) — 097-866-03-45

Мас­кіс Н.Т. (сі­мей­ний лі­кар) 068-041 -87-54

По­лі­щук В.С. (сі­мей­ний лі­кар) — 098-649-12-95

Під­дя­ча А.О. (пе­ді­атр) — 068-367-45-44

По­лі­щук О.М. (пе­ді­атр) — 098-791-88-73

Ло­ма­кі­на К.Я. (пе­ді­атр) — 096-342-26-21

Ре­єс­тра­ту­ра: 096-858-53-12.

Пацієнтам Сурженко М.М. телефонувати Гень Н.І.

Чіт­ко опи­шіть свій стан і лі­кар виз­на­чить по­даль­ші дії та лі­ку­ван­ня. На цен­траль­но­му вхо­ді вста­нов­ле­но без­кон­так­тний тер­мо­метр, де чер­го­вий мед­пра­ців­ник, в за­леж­нос­ті від сим­пто­мів роз­по­ді­ляє по­тік хво­рих. Осо­би з пі­доз­рою на ві­рус нап­рав­ля­ють­ся на при­йом в ка­бі­нет №6 з ок­ре­мим вхо­дом з ву­ли­ці.

При пі­доз­рі на ко­ро­на­ві­рус хво­рий зна­хо­ди­ти­меть­ся в об­сер­ва­ції в спе­ці­аль­но об­лад­на­ній па­ла­ті в ін­фек­цій­но­му від­ді­лен­ні до при­їз­ду спе­ці­аль­ної бри­га­ди екс­тре­ної до­по­мо­ги для по­даль­шо­го тран­спор­ту­ван­ня в спе­ці­а­лі­зо­ва­ні зак­ла­ди в Чер­ка­си або Умань.

З ме­дич­ни­ми пра­ців­ни­ка­ми рай­лі­кар­ні про­во­дить­ся не тіль­ки ін­фор­ма­цій­но-роз­'яс­ню­валь­на ро­бо­та, а й прак­тич­ні за­нят­тя щодо дій у ви­пад­ку зах­во­рю­ван­ня на ко­ро­на­ві­рус.

По­ряд з тим звер­та­юсь до па­ці­єн­тів з хро­ніч­ни­ми зах­во­рю­ван­ня­ми, лю­дей по­важ­но­го ві­ку з про­хан­ням мак­си­маль­но об­ме­жи­ти від­ві­ду­ван­ня по­лік­лі­ні­ки.

Ре­цеп­ти на ме­дич­ні пре­па­ра­ти за прог­ра­мою "Дос­туп­ні лі­ки" та ін­су­лін мож­на от­ри­ма­ти в лі­ка­ря в те­ле­фон­но­му ре­жи­мі.

Гень Н.І.(сімейний лікар) – 098-006-84-41;

Стоп*ятюк А.О. (сімейний лікар) – 097-866-03-45;

Маскіс Н.Т. (сімейний лікар) – 068-041-87-54;

Поліщук В.С. (сімейний лікар) - 098-649-12-95;

Піддяча А.О. (педіатр) - 068-367-45-44;

Поліщук О.М.(педіатр) – 098-791-88-73;

Ломакіна К.Я. (педіатр) – 096-342-26-21.

 

Номер реєстратури: 0968585312

Понеділок, 16 березня 2020, 16:31

Увага!!!Працює "Гаряча лінія"!!!

Автор Внутрішня політика

У Катеринопільській центральній районній лікарні працює "Гаряча лінія", яка надає інформацію щодо отримання медичної допомоги у разі появи симптомів схожих на коронавірусну інфекцію (COVID-19). Телефон ″Гарячої лінії‟ :0968585312.

У грудні 2019 року виявлено новий тип коронавірусу. Вірус пов’язаний зі спалахом пневмонії у м.Ухань, провінція Хубей, Китай. Нові коронавіруси, які виникають в наслідок мутації у тварин небезпечні для людини 2019 – nCoV, бета коронавірус або SAPS, бета коронавірус MAPS. Люди, які перебувають у зоні ризику:

- малі діти;

- люди похилого віку, які мають хронічні захворювання (цироз печінки, цукровий діабет, хвороба Паркінсона);

- мають слабкий імунітет.

Крім носа і рота вхідними воротами для інфекції можуть стати очі, коли торкатись до них немитими руками. Хвороба може проявлятися не відразу підвищенням температури, кашлем, нежиттю. Може першими симптомами бути діарея, відсутність апетиту, головна біль, серцебиття, здавлюючий біль у грудній клітці, біль в м’язах.

Запалення легень розвивається в перші дні, чого не має при звичайному грипі.

Особливістю цього коронавірусу є здатність передаватися навіть в інкубаційний період, коли у хворого немає ніяких симптомів (від 1 до 14 днів). Це ускладнює своєчасне виявлення і ізоляцію.

Хвороба може протікати в легкій і тяжкій формі.

Шляхи зараження:

- поширюється респіраторним шляхом, провокує в інфікованих людей розвиток пневмонії і відмову нирок;

-поширюється від тварини до людини;

- поширюється від людини до людини.

Профілактика (як при звичайному  грипі):

- мити руки з милом;

- не торкатися очей, рота, носа не митими руками;

- уникати контакту з хворими людьми;

- носити респіраторні маски;

- прикривати ніс і рот при кашлі одноразовими серветками, хустинками;

- провітрювати приміщення та дезинфікувати поверхні;

- уникати поїздок в людні місця;

- хворими не ходити на роботу, школу, в місця скупчення людей.

- уникайте обіймів, поцілунків, рукопотискань.

У разі появи симптомів кашлю, лихоманки чи труднощів з диханням Негайно звернутися до сімейного лікаря чи педіатра заздалегідь зателефонувавши.

Сучасні методи лікування дозволяють видужати при вчасному звертанні – це показує статистика.  Вакцинація проти нового вірусу в стадії розробки .

Бережіть себе і будьте здорові.

 

Лікар ІКК з профілактики хвороб громадської медицини КНП «Катеринопільська ЦРЛ» Сурженко М.А.

У перші роки життя дитина тільки починає пізнавати світ. Кожна хвилина проведена разом з дитиною,на вагу золота: перші кроки перші слова,перші досягнення…та багато іншого. Але ми мало замислюємося над тим, що всі ці прекрасні миті життя може затьмарити хвороба. На щастя завдяки вчасно зробленим щепленням багато небезпечних хвороб можна відвернути.

ВАКЦИНАЦІЯ- єдиний спосіб уберегти дитину від смертельно небезпечних або дуже серйозних захворювань,таких як дифтерія,кір,кашлюк,поліомієліт, правець гепатит,паротит . За останні роки в Україні на кір захворіло 57 982 із них дорослих -27 465,дітей від 0 до 17 років – 30 517, померло 20 осіб. Дифтерія – 23 випадки. Переважна більшість захворівших осіб не були щеплені.

Перш за все, треба усвідомити, що щеплення це захист від хвороб,лікування яких дуже складне  або його не існує взагалі . Вакцинація від грипу приміром зменшує безліч ускладнень з боку бронхо-легеневої системи на 32%,з боку серцево-судинної -на 70%,смертельних випадків на 50%.

Всі батьки повинні знати золоте правило вакцинації – щеплення можна робити тільки абсолютно здоровій дитині. Головним консультантом з питань вакцинації повинен бути Ваш сімейний лікар, який спостерігає дитину та знає особливості її організму. Якщо Ви не довіряєте лікарю поліклініки, проконсультуйтесь з іншими дитячими спеціалістами. Також Ви зможете дізнатися про вакцини що використовуються в Україні і ознайомитись з національним календарем щеплень в кабінеті №42 КНП «Катеринопільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги.

Ви можете бути настільки впевненими що Ви та Ваш малюк ніколи не будете контактувати з хворим на туберкульоз, не подряпається або не наступить на іржавий цвях, щоб не робити щеплення? Якщо ні – спробуйте захистити його від того, що можна попередити тільки за допомогою щеплення.

Нехай Ваша дитина росте здоровою і щасливою!

Лікар педіатр Піддяча Алла Олександрівна

Більшість видів раку піддається лікуванню на ранніх стадіях при онконастороженості, що є обов’язковою частиною турботи про дітей.

Поради для батьків, коли варто звертатися до лікаря запідозривши недобре:

- регулярний головний біль без видимих причин;

- часті приступи нудоти блювоти;

- погіршення зору;

- зміна ходьби,часті спотикання, «смішна» ходьба;

- тривала лихоманка,періодичні підвищення температури на

короткий час;

- наявність пухлин або ущільнень;

- часте стомлення,слабкість.

- різка втрата ваги

- плаксивість,безпричинний страх

Головний лікар                                       Л. А. Борецька

33До Черкас уперше із робочим візитом завітав директор новоствореного Центрального міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Андрій Віленський.  Під час колегії Управління охорони здоров’я ЧОДА він зустрівся із керівниками черкаських закладів охорони здоров’я та області, головами районних адміністрацій та рад.

Присутні обговорювали співпрацю закладів охорони здоров’я на Черкащині та Національної служби здоров’я України в сфері реалізації державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення.

Із вітальним словом виступив голова ОДА Ігор Шевченко:

– Зараз на Черкащині для розвитку медицини вже створені центри первинної медичної допомоги, інтенсивно покращується матеріально-технічний стан медичних установ, а також здійснюється розвиток інформатизації сфер охорони здоров’я.

Він зазначив, що нині триває будівництво 21 лікарської амбулаторії для сільської місцевості, діє урядова програма «Доступні ліки», розпочали розвиток паліативної допомоги. Обласні заклади охорони здоров’я поступово забезпечують вартісним обладнанням, фахівці вже розпочали реалізацію центру трансплантації кісткового мозку, триває процес вибору сімейного лікаря (76% громадян вже визначилися).

6У ході колегії Андрій Віленський, директор Центрального міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України, проаналізував план трансформації, який впроваджується протягом 2018-2020 років.

Він нагадав, що  реформа «первинки» – декларації про вибір  лікаря в ЕСОЗ (сімейні лікарі, педіатри,  терапевти) набула чинності з 0 квітня 2018 року, початок збільшеного фінансування реалізований від НСЗУ з 1 липня цього ж року.  Андрій Віленський наголосив, що у 2019-му запровадили реімбурсацію  лікарських засобів через НСЗУ (урядова програма «Доступні ліки»), а також відбулося пілотування спеціалізованої медичної допомоги  в лікарнях Полтавської області.

За його словами на Черкащині протягом п’яти місяців (з квітня до серпня 2019 року)  аптечним закладам виплатили 10 390 760 грн за програмою реімбурсації  вартості  лікарських засобів. За січень-серпень 2019 року  заклади, які надають первинну медичну допомогу отримали  354 888 779 грн.

Програму медичних гарантій планують запровадити  у повному обсязі для усіх рівнів медичної допомоги з 01 січня 2020 року.

– Ця програма визначає перелік та обсяг медичних послуг (зараховуючи медичні  вироби) та лікарських засобів, повну оплату надання яких пацієнтам держава  гарантує за рахунок коштів Державного бюджету України згідно з тарифом, для  профілактики, діагностики, лікування та реабілітації у зв’язку з хворобами,  травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та  пологами, – зазначив Андрій Віленський.

Насамкінець директор Центрального міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України акцентував, що однією з головних функцій НСЗУ зараз, – є стратегічні закупівлі. Це зміна парадигми у фінансуванні послуг охорони здоров’я від утримання закладів до стратегічних закупівель: за що, кому, як платимо?

Про діяльність та співпрацю із Національною службою охорони здоров’я можна дізнатися на офіційному сайті: https://nszu.gov.ua.

images За вісім місяців  цього року понад 5,2 тисячі сімей області отримали пакунки малюка при народженні дитини. Про це інформує директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Руслан Чикало.

За його словами, починаючи з 1 вересня перелік товарів, що входять до складу пакунку малюка розширили. Зокрема, тепер до переліку включили пелюшки ситцеву, фланелеву та муслінову по 2 штуки. Додали ще 8 найменувань товарів. Йдеться про шкарпетки та слинявчик дитячий для малюків від 4 до 6 місяців, гребінець для волосся та вичісування молочних кірок, прокладки післяпологові, жіночі гігієнічні прокладки, комбінезон-трансформер з капюшоном демісезонний, багатофункціональний розвиваючий килимок для розвитку емоцій, фізичних та інтелектуальних здібностей дитини від народження, з двома змінними м’якими дугами та підвісними іграшками та гіпоалергенна губка для купання немовляти.

Відзначимо, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» з 1 березня 2019 року ЮНОПС здійснює прямі поставки «бейбі боксів» до пологових будинків та пологових відділень центральних районних лікарень.

 

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 4