Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Четвер, 15 січня 2015, 11:41

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РАЙОНУ У 2014 РОЦІ

У 2014 році  в реальному секторі економіки   отримано позитивну динаміку, що мало відповідний результат у соціальній сфері. Протягом року спостерігалося стабільна виплата середньомісячної заробітної плати та пенсії. Введення об’єктів соціальної інфраструктури, проведення капітальних та поточних ремонтів доріг  дало змогу підвищити рівень надання населенню різного виду послуг.

У промисловому комплексі району обсяг реалізованої промислової продукції очікується на рівні 3 млрд. 772,3   млн.грн., що в 1,6 більше проти відповідного періоду попереднього року.  У розрахунку на одну особу реалізовано продукції на суму 153,9  тис.грн., що більше, ніж у минулому році  на 58,2 тис. грн. (на  160,8%).

Район  продовжує займати міцну позицію, як один з провідних виробників сільськогосподарської продукції у області.

За 2014 рік виробництво валової продукції сільського господарства у всіх категоріях господарств у спів ставних цінах 2010 року  становить  412,6 млн.грн , що на 18,2 відсотків більше 2013 року .

За попередними даними в  районі отримано урожай  зернових та зернобобових культур -  125,6  тис тонн зернових, що на 26,90 тис тон менше  ніж у 2013 році. Середня врожайність   зернових та зернобобових  по району становить 56,1  ц/га, що  нижче на 4,6  відсотка , ніж  у  2013 році.

Забезпечено зростання валового  виробництва молока (5,0 %), поголів’я, свиней – (6,4%)  порівняно з 2013 роком. На рівні попереднього  року залишилася кількість поголів’я ВРХ, т.ч. і корів.

З метою подальшого розвитку тваринництва та забезпечення продовольчої безпеки в районі, розроблено Програму розвитку молочного скотарства на 2010-2020 роки. Відповідно до даної Програми та умов договору надання товарного кредиту (нетеля ) в поточному році передано 2 нетелі в особисті селянські господарства.

Згідно обласної цільової програми «Село Черкащини – 2020» в районі розроблений   заходи  на 2011-2015 роки щодо економічного та соціального розвитку сільських територій. Основним завданням яких -  є припинення негативних процесів у соціальній сфері села, досягнення позитивних зрушень у забезпеченні життєдіяльності сільського населення, що є основою поліпшення демографічної ситуації і розвитку трудового потенціалу

розроблено документи про створення молочного кооперативу «Ласуня» с.Бродецьке.

У реалізації «Програми розвитку овочівництва у Катеринопільському районі на 2011 рік» було проведено конкурс за участю фермерського господарства «Мрія» с.Ярошівка, фермерського господарства «Нова Україна» с.Розсохуватка та фермерського господарства «Ясини» с.Петраківка.

Проведено інвентаризацію та поточний ремонт овочесховищ загальною місткістю 600 тонн.

Проведено поточний ремонт молочно-товарної ферми на 100 голів в  ПСГ «Бондарка» с.Шостакове.

Фірмою «Делаваль»  в фермерському господарстві «Агро-Вікторія»  проведено будівництво  сучасного молокопроводу.

Відповідно   до Програми «Зерно Катеринопільщини на 2008-2015 роки» господарствами району виростили 125,6 тис. тонн зернових та зернобобових культур.

Разом із позитивною динамікою зростання  виробничих показників в  основних галузях економіки  протягом  2014 року забезпечено позитивний фінансовий результат від  звичайної діяльності  до оподаткування підприємств району, який за   попередніми підрахунками  становить 19,5 млн. грн. прибутків  (у 2013році +10,8 млн.грн) .

Протягом 2014 року проводилась робота щодо покращення інвестиційної привабливості району та залучення додаткових інвестицій через інвестиційно-консалтинговоу компанію InVenture Investment Group (м.Київ), участь в  грандових допомогах таких як : грантова допомога по проектах людської безпеки програми «Кусаноне» за підтримки Японського посольства в Україні, фінансова підримка американського Фонду «Монсанто», проекту «Місцевий розвиток-орієнтований на громаду-ІІІ» , з метою покращення інвестиційного клімату, що дасть можливість:

- підвищити рівень зайнятості населення (соціальне забезпечення), а це додаткові робочі місця;
- додатковий легальний фонд оплати праці;

- додаткові надходження ПДФО до місцевих бюджетів;

- надходження додаткового єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду;

-розвитку інфраструктури населених пунктів.

Проводилась також робота щодо інвентаризації всіх виробничих об’єктів, відновлення (розширення) діяльності  на промислових підприємствах району та інвентаризації земель. Інвентаризація земель  в районі дасть можливість виявити земельні ділянки, які використовуються «в тіні», з метою їх повного оподаткування.  Для сільськогосподарських підприємств району райдержадміністрацією  запроваджено принцип пропорційності між обсягом засобів виробництва (земля, виробничі потужності, які перебувають у власності (користуванні)) та розміром внесків у вигляді заробітної плати найманим працівникам, податків і зборів , допомоги бюджетній сфері, підтримки соціальної інфраструктури населеного пункту, на території якого, здійснюється фінансово-господарська діяльність суб’єктів господарювання. Сільськогосподарські підприємства, які обробляють 100 та більше гектарів землі в районі було проаналізовано на предмет розміру фонду оплати праці , кількості легалізованих найманих працівників, сум перерахованих податків, зборів та платежів, сум виплат за оренду земельних ділянок , сум підтримки соціальної інфраструктури в розрахунку на 100 га в порівнянні із середньозваженим районним показником. Дану інформацію було доведено до кожного сільгоспвиробника, в результаті такої роботи протягом наступних трьох місяців кількість найманих працівників по цих підприємствах збільшилася на 68 осіб.

За  січень – грудень 2014 року до зведеного бюджету зібрано  74 млн.грн. податків і зборів. В порівняні з відповідним періодом минулого року збір до зведеного бюджету збільшися  на 5 млн 313 тис.грн. або 107,7відс.

На ринку праці :

середньооблікова чисельності штатних працівників  становить   3500 осіб , що на 300 осіб менше річного показника 2013 року;

Середньомісячна заробітна плата  за 9 місяців 2014 року становила  2787 грн ., що на 11 грн. менше річного показника 2013 року;

Середній розмір пенсії в районі  на 01.12.2014 становить 1356,32 грн., що на  2,9% більше проти  початку  року. За період з початку 2014 року загалом виплачено пенсій на суму  135,6 млн.грн., що на  4,3 % більше за попередній рік. Надходження власних коштів до Пенсійного фонду України в районі  збільшились на  4,9% і становлять  43,3  млн. грн. Забезпеченість власними коштами на виплату пенсії складає 31,5 %. Протягом поточного року проводилася робота щодо збільшення власних надходжень до Пенсійного фонду України (в області забезпеченість власними коштами складає 42%), решта 58% -забезпечується Державним бюджетом.

З цією метою проводилися заходи щодо повної легалізації робочих місць, легалізації фактичної заробітної плати,  приватного бізнесу    з метою виведення бізнесу з «тіні» протягом року робочою групою райдержадміністрації з легалізації найманої робочої сили  проведено 268 перевірок, виявлено 61 порушення. Легалізовано  58 працівників. Спеціалістами  робочої групи  проведено консультативно-роз’яснювальної роботи щодо необхідності укладення трудових договорів з найманими працівниками . Проведено співбесіди з приватними підприємцями щодо необхідності оформлення трудових відносин з приватними підприємцями щодо необхідності оформлення трудових відносин з працівниками та ліквідації випадків виплати заробітної плати в конвертах.

Районним центром зайнятості було проведено роботу з роботодавцями в питанні зменшення кількості вивільнених працівників по закінченню сезонних робіт (в сільському господарстві) проти минулих періодів, створення переробних підприємств, розвиток тваринництва, що дасть  можливість забезпечити роботою найманих працівників протягом цілого року. Завдяки активізації такої роботи  з роботодавцями району та індивідуального підходу до планування роботи з безробітними протягом року було працевлаштовано 729 осіб, що складає 102%  до відповідного періоду минулого року і ця робота продовжується. Таким чином, рівень працевлаштування безробітних склав 49%, що на 10% більше середнього рівня по Черкаській області .Зростання кількості вакансій у порівнянні із минулим роком складає 113%, що в свою чергу дозволило зменшити навантаження безробітних на одне робоче місце. Надано допомогу для організації підприємницької діяльності 16 громадянам.

В результаті зростання роздрібних цін збільшиться обсяг обороту роздрібної торгівлі на 23,9 %  і  становитиме  45,6 млн. грн. В структурі роздрібного товарообороту питому вагу -65% займає ПАТ «Укрнафта», ТОВ «Катеринопільський елеватор»-24%,Катеринопільське РАЙСТ -11%.

В районі  забезпечено стабільне функціонування систем соціального захисту та соціального забезпечення населення, закладів гуманітарної сфери.

Загальна сума нарахувань різних видів соціальної допомоги сім'ям з дітьми за 12 місяців 2014 року склала 29 млн. 158 тис. грн., в тому числі:

-         державна соціальна допомога малозабезпеченим багатодітним сім’ям – 5 680,73 грн.

-         допомога сім’ям  з дітьми – 16 852,9 грн.

-         допомога по вагітності і пологах – 219,500 грн.

-         допомога при народженні дитини для досягнення нею 3-х річного віку  -  2 012 грн.

-         допомога на дітей над якими встановили опіку чи піклування – 1 251,5 грн.

-         допомога на дітей одиноким матерям  - 2 499,4 грн.

-         допомога при усиновленні дитини – 59 500 грн.

-         тимчасова допомога дітям батьки яких ухиляються від сплати аліментів – 499 400 грн.

-         дитячі будинки сімейного типу (3) та прийомні сім’ї (1) – 694 694 грн.

-         державна соціальна допомога інвалідам з дитинства , дітям інвалідам – 5 690 000 – грн..

Протягом 2014 року на обліку в територіальному центрі управління перебуває 1343 осіб з категорії пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, які потребують соціального обслуговування та надання різних видів соціальних послуг. Всього охоплено обслуговуванням територіального  центру  1182 особи, що становить 92  відсотка від потреби.

-         -відділення соціальної допомоги вдома - 653 ос.

-         -стаціонарне відділення села Новоселиця – 12 ос.

-         -відділення соціально – побутової адаптації – 492 ос.

-         - реабілітаційне відділення для дітей – інвалідів -25 ос.

З метою вирішення їх проблем та надання відповідної адресної допомоги  створено облік цієї допомоги (соціальний паспорт) та здійснюється контроль за його виконанням.

Згідно програми «Соціальний хліб» використано 48,1 тис.грн. коштів районного бюджету на пільгове забезпечення 188 - інвалідам, учасникам бойових дій Великої Вітчизняної війни, вдовам та одиноким громадян, яким виповнилось 80 і більше років для придбання хліба за соціально доступними цінами. Тобто, допомога по відшкодуванню витрат на придбання хліба  складає 20 гривень на одного отримувача допомоги.

Виходячи з принципів партнерства бізнесу та влади, з метою запобігання необґрунтованому підвищенню оптово-відпускних і роздрібних цін та торгівельних надбавок на борошно, хліб та хлібобулочні вироби,  продовольчі товари першої необхідності  та усвідомлюючи відповідальність за збереження стабільної цінової ситуації на ринку найбільш соціально значимих продуктів харчування,  керуючись основними принципами партнерства бізнесу та влади між Катеринопільською  районною державною адміністрацією, сільськими, селищними головами,  головою  громадської організації «Катеринопільська районна незалежна спілка підприємців району», головою громадської організації «Об’єднання споживачів району», суб’єктами мережевої роздрібної торгівлі в районі було ініційовано  укладання та підписання меморандумів порозуміння. Метою даної ініціативи є зниження соціальної напруги серед населення, викликаної різким підвищенням цін та низькою сплатоспроможністю.

За рахунок коштів  бюджетів всіх рівнів та шляхом залучення коштів угод соціального партнерства і пайової участі , було проведено ремонт доріг на загальну суму 4,1 млн.грн, в тому числі по капітальному ремонту на 1,6 млн.грн, а це приблизно 7 км доріг.  Роботи по ремонту доріг будуть продовжені і в 2015 році оскільки потребують термінового капітального ремонту  майже 4 км  та 23 км поточного ремонту доріг комунальної власності .

Філією «Катеринопільський райавтодор » ДП Черкаський облавтодор виконано робіт по експлуатаційному утриманні доріг загального користування на загальну суму 1,4 млн.грн.

В 2014 році проводилась робота і щодо покращення надання послуг у сфері житлово-комунального господарства. З цією метою було здійснено аналіз  господарської діяльності  КП  «Катеринопільське селищне житлово-комунальне господарство» Катеринопільської селищної з метою визначення його окупності. А саме: приведення тарифів  по комунальних послугах до економічно-обгрунтованого рівня; встановлення приладів обліку; розширення бази споживачів послуг. Проводилась організаційно-роз’яснювальна робота щодо необхідності та доцільності встановлення плати за обслуговування прибудинкових територій там, де вона відсутня в багатоквартирних будинках та створення ОСББ.

В результаті проведеної  роботи було виділено кошти на частковий ремонт водомережі, на які в поточному році закуплено матеріали для проведення реконструкції частини водогону, зроблено розрахунки на відшкодування різниці в тарифах на житлово-комунальні послуги, ліквідовано заборгованість по заробітній платі по житлово-комунальному господарстві, виділено кошт из обласного бюджету та проведено ремонт шатрового даху на багатоквартирному будинку по вул.Петровського 41А та центральної каналізаційної мережі.

Також було зініційовано створення в населених пунктах- потенційних центрах майбутніх громад житлово-комунальних підприємств і першим таким господарством має стати комунальне підприємство в с.Мокра Калигірка, що дасть змогу покращити стан навколишнього середовища, екологічний стан населених пунктів та забезпечити додатковими робочими місцями сільське населення, надходження до місцевих бюджетів додаткових коштів від сплати податків та зборів. За рахунок створення цього підприємства планується розширення надання всіх видів послуг: надання послуг у сфері побутового обслуговування населення, вантажно-розвантажувальні роботи, організація автозаправочних станцій, станцій технічного обслуговування автотранспорту, автостоянок та їх експлуатація, столярні, теслярські, ковальські та зварювальні роботи, заготівля деревини, її обробка, розпилювання, торгівля деревиною та виробами з неї, реалізація будівельних матеріалів, бетонних, залізобетонних, кам’яних, армокам’яних, металевих та дерев’яних виробів, елементів і конструкцій, вирощування, переробка та реалізація тепличної та плодоовочевої продукціїї, надання ритуальних послуг та інших видів послуг.

В галузі охорони здоров’я в 2014 році працювало  30  закладів , в тому числі ЦРЛ, 2  амбулаторії, 23 ФАПи  та 4 заклади сімейної медицини. На утримання закладів охорони здоров’я з районного бюджету  використано  коштів та 15,6 млн. грн. Протягом року зміцнено матеріально-технічну базу закладів охорони здоров’я,  а саме: проведено капітальний ремонт системи опалення, господарської частини ЦРЛ (70,0 тис.грн), переведено на електроопалення приміщення інфекційного відділення рай лікарні (42,0 тис.грн),проведено ремонти ФАПів у селах Кайтанівка, Лисича Балка, Грушківка, Гончариха, проведено ремонт , облаштуваня палати для дітей-інвалідів (42,0 тис.грн.), встановлено нове сучасне обладнання –УЗД -апарат .

В галузі освіти  в 2014 році функціонували 34 заклади, з яких : 21-загальноосвітні , в т.ч. 12 НВК,  13 дошкільні навчальні заклади, 1 –позашкільний навчальний заклад . У закладах освіти навчалося 2137  учнів, у дошкільних установах   760    дітей. Фінансове забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів у 2014 році - 24883,6 тис. грн.,  дошкільних груп  у  навчально-виховних комплексах  - 1879,5 тис. грн.., дошкільні навчальні заклади – 5931,6 тис. грн.,  Будинку дитячої та юнацької творчості – 655,4 тис. грн..

На утримання закладів освіти із районного бюджету профінансовано 25901, 3 тис. грн.,  з місцевого бюджету – 7448,8 тис. грн..

З метою впровадження енергозберігаючих заходів в навчальних закладах та створення належних умов для учасників навчального процесу проведено поточний ремонт даху Катеринопільської ЗОШ №1 (на суму 9677 грн.) та виділено кошти для капітального ремонту всієї покрівлі Катеринопільської ЗОШ №1 ( в сумі 287 448,0  грн). Крім того, проведено поточний ремонт благоустрою території Катеринопільської ЗОШ №1( 97 130,49). 100% забезпечено харчуванням учнів та дітей дошкільного віку. Відповідно до програми «Шкільний автобус » організованим підвозом охоплено 100% кількості учнів , які перебувають за межею пішохідної доступності. В поточному році підвіз дітей здійснюється 8 шкільними автобусами. З метою подальшого розвитку галузі в районі  діють районна програма підтримки сільських шкіл, розвитку позашкільної  освіти.

У галузі культури протягом поточного року працювало  54 заклади, з них: 27 сільських будинків культури та клубів, 24 сільських бібліотек та філій. Центральна районна бібліотека, районний краєзнавчий музей, будинок культури, дитяча музична школа. На утримання галузі культури з районного бюджету виділено 2,7 млн.грн. із бюджетів сільських, селищних рад 2,2 млн.грн. Працівниками  закладів культури проведено 38  заходів  : з відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка, урочисто-концертні програми до державних, професійних, народних свят , благодійні концерти.

В діяльність публічних бібліотек впроваджуються сучасні інформаційні технології: на даний час у  районній бібліотеці функціонує 9 комп’ютерів, які  підключено до мережі Інтернет. До послуг користувачів в  районній бібліотеці  діє  Інтернет-центр. В жовтні 2014 року Єрківська селищна бібліотека перемогла в конкурсі «Бібліотека-громада: відкритий простір», донором якої стала Всеукраїнська громадська організація «Українська бібліотечна асоціація» за фінансової підтримки американського Фонду «Монсанто» , відповідно до якої бібліотека буде обладнана комп’ютерною та офісною технікою, користувачі бібліотеки отримають безкоштовний доступ до Інтернету, поповнення бібліотечного фонду бібліотеки книгами і періодичними виданнями.

У сфері реалізації державної молодіжної політики протягом року з метою проведення організованого дозвілля, оздоровлення та відпочинку дітей у літній період, а також запобігання бездоглядності неповнолітніх у всіх навчальних закладах району працювали пришкільні табори. Оздоровлено 43%  дітей.  Відповідно до обласної Програми будівництва сільських багатофункціональних спортивних майданчиків на 2014 рік в районі  побудовано 2 багатофункціональних спортивних майданчики в селах Залізнячка, Кайтанівка.Проведено 17 районних спортивних змагань з різних видів спорту, серед них «Старти надій», «Шкіряний м’яч» . Охоплено 1820 учасників.