Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Вівторок, 13 лютого 2018, 11:42

Звіт спостережної комісії райдержадміністрації за результатами роботи протягом 2017 року

 

На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 25.01.2016 року № 11 при Катеринопільській районній державній адміністрації створена та здійснює діяльність спостережна комісія.

Спостережна комісія працює відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 р. № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» (зі змінами). У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації» та іншими чинними актами.

Спостережна комісія здійснює організацію  та  громадський  контроль за дотриманням прав, основних  свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, організації виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання та контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання.

До складу спостережної комісії райдержадміністрації входять представники органів виконавчої влади, громадських організацій.

У своїй діяльності комісія співпрацює з органами місцевого самоврядування, Катеринопільським відділенням поліції Звенигородського відділу поліції  Головного управління Національної  поліції України в Черкаській  області, Катеринопільським  районним  сектором  з питань  пробації   Центрального  міжрегіонального     управління  з питань виконання   кримінальних покарань та пробації, районним центром зайнятості, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та управлінням соціального захисту населення, громадськими організаціями.

Одними із завдань комісії є:

— організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання;

— організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;

— надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

За звітний період проведено 12 засідань, де обговорювалися  питання підведення підсумків роботи за 2016 рік та затвердження плану роботи на 2017 рік, зняття та взяття на облік умовно – засуджених, організації та здійснення громадського контролю за дотриманням прав засуджених, надання їм допомоги у соціальній адаптації та інші питання.

Всього станом на 01.01.2018 року перебуває на обліку 1 особа. Протягом  2017 року на облік спостережної комісії було взято 3 особи.  Знято з обліку 10   осіб.

Осіб, умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі, заслухано на засіданнях спостережної комісії, з’ясовано наявність проблем у соціальній адаптації, запропоновано шляхи можливого їх вирішення. Всім особам, звільненим від відбування покарання, надавались роз’яснення щодо порядку взяття на облік районним центром зайнятості та подальшим працевлаштуванням, проведення медичного обстеження, обстеження для експрес-діагностики на ВІЛ, флюорографічне обстеження в центральній районній лікарні тощо.

Територіальним центром Управління соціального захисту населення проводиться робота щодо вирішення соціально-побутових питань осіб, які були звільнені з місць позбавлення волі та надання натуральної допомоги (продукти харчування, одяг) при потребі. Протягом 2017 року до територіального центру надання соціальних послуг  звернулась 2 особи, яким було надано   продуктові набори та одяг, на загальну суму 330 грн.  Комісією  з питань надання одноразової грошової допомоги громадянам за рахунок місцевого бюджету  надано допомогу 2 особам на  суму 550 грн. Дане питання перебуває на постійному контролі в установах соціального захисту.

В 2017 році на обліку в Катеринопільському районному центрі зайнятості осіб умовно – засуджених не перебувало, відповідно працевлаштованих не було. Але постійно надаються послуги, спрямовані на працевлаштування, зокрема консультації з підбору роботи, профконсультаційні та профінформаційні послуги при зверненні вищезгаданих осіб.

З метою запобігання вчинення повторних злочинів та профілактики соціально небезпечних хвороб районним центром соціальних служб  для сім'ї, дітей та молоді проведено профілактичну роботу з особами  взятими на облік. У 2017 році було надано 62 психологічних та 39 інформаційних  послуг.

Умовно – засудженим надавалися послуги щодо   безкоштовного медичного обстеження, за проведення медичних оглядів  та надання медичної допомоги звільненим від відбування покарань призначено відповідальну особу – завідувача поліклінікою. Медичні огляди звільненим від відбування покарань проводяться згідно звернення даних осіб та реєструються в спеціальному журналі реєстратором з медичних оглядів.

Службою у справах дітей райдержадміністрації систематично здійснюються профілактично – попереджувальні заходи з батьками, які ухиляються від виховання дітей  і своєю поведінкою негативно впливають на них та не створюють необхідних умов для проживання і виховання своїх дітей. В загальноосвітніх навчальних закладах району з учнівською молоддю проводилися лекції та бесіди щодо кримінальної відповідальності неповнолітніх за порушення закону, про норми поведінки в громадських місцях, зайнятість у вільний час, злочини і покарання, вплив алкоголю на організм підлітка. Обстежено умови проживання 8 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Батьки даної категорії дітей  до адміністративної відповідальності не притягувалися. Протягом 2017 року на обліку спостережної комісії умовно – засуджених неповнолітніх не перебувало.

На засіданнях спостережної комісії заслуховується інформація голів сільських рад про осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, які мешкають на підвідомчих їм територіях.

Постановою спостережної комісії райдержадміністрації №1 від 30.01.2018 року  затверджено план роботи комісії на 2018 рік та визначені конкретні завдання щодо забезпечення громадського контролю за особами звільненими умовно-достроково, їх соціальний супровід та патронаж.

Для забезпечення громадського обговорення діяльності комісії періодично, але не рідше 1 разу на півріччя, висвітлюються матеріали роботи комісії в районній газеті "Катеринопільський вісник" та на сайті Катеринопільської райдержадміністрації.

Комісія у своїй діяльності користується бланком та печаткою зі своїм найменуванням, рішення комісії оформляється постановою.

Діяльність спостережної комісії базується на принципах гласності, демократичності, добровільності, відкритості та прозорості.

 

 

Перший заступник голови райдержадміністрації,  голова спостережної комісії    В.А.Коваленко