Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Понеділок, 30 січня 2017, 11:31

Звіт спостережної комісії райдержадміністрації за результатами роботи протягом 2016 року

На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 25.01.2016 року № 11 при Катеринопільській районній державній адміністрації створена та здійснює діяльність спостережна комісія.

Спостережна комісія працює відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 р. № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» (зі змінами). У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації» та іншими чинними актами.

Спостережна комісія здійснює організацію  та  громадський  контроль за дотриманням прав, основних  свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, організації виховної роботи з особами, умовно-достроково-звільненими від відбування покарання та контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання.

До складу спостережної комісії райдержадміністрації входять представники органів виконавчої влади, громадських організацій.

У своїй діяльності комісія співпрацює з органами місцевого самоврядування, Катеринопільським відділенням Звенигородського відділу

поліції  Головного управління Національної  поліції України в Черкаській області, Катеринопільським  районним   сектором                       кримінально-виконавчої інспекції Управління ДПтСУ в Черкаській області, районним центром зайнятості, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом освіти, молоді та спорту райдержадминмстрації та управлінням соціального захисту населення, громадськими організаціями.

Одними із завдань комісії є:

— організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання;

— організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання;

— надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

За звітний період проведено 10 засідань, де обговорювалися  питання підведення підсумків роботи за 2015 рік та затвердження плану роботи на 2016 рік, зняття та взяття на облік умовно – засуджених, організації та здійснення громадського контролю за дотриманням прав засуджених, надання їм допомоги у соціальній адаптації та інші питання.

Всього станом на 01.01.2017 року перебуває на обліку 8 осіб. Протягом  2016 року на облік спостережної комісії було взято 7 осіб.  Знято з обліку одну    особу.

Осіб, умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі, заслухано на засіданнях спостережної комісії, з’ясовано наявність проблем у соціальній адаптації, запропоновано шляхи можливого їх вирішення. Всім запрошеним особам, звільненим від відбування покарання, надавались роз’яснення щодо порядку взяття на облік районним центром зайнятості та подальшим працевлаштуванням, проведення медичного обстеження, обстеження для експрес-діагностики на ВІЛ, флюорографічне обстеження в центральній районній лікарні тощо.

Територіальним центром УСЗН проводиться робота щодо вирішення соціально-побутових питань осіб, які були звільненні з місць позбавлення волі та надання натуральної допомоги (продукти харчування, одяг) при потребі. Протягом 2016 року до територіального центру надання соціальних послуг  звернулась 1 особа, якій було надано   продуктовий набор на суму –  100 грн.  Комісією  з питань надання одноразової грошової допомоги громадянам за рахунок місцевого бюджету було надано допомогу 1 особі на  суму 100 грн. Дане питання перебуває на постійному контролі УСЗН.

В роботі спостережної комісії приймав участь представник Товариства Червоного Хреста в Катеринопільському  районі. В 2016 році Товариством надано допомогу 4 умовно-достроково звільненим особам у вигляді продуктів харчування на суму 947,00грн. та одягу і взуття на суму 4630,00грн.

В 2016 році на обліку в Катеринопільському районному центрі зайнятості перебувало  4 особи умовно – засуджених, з них одна особа оформила  пенсію за віком. Безробітному постійно надаються послуги, спрямовані на працевлаштування, зокрема консультації з підбору роботи, профконсультаційні та профінформаційні послуги.

З метою запобігання вчинення повторних злочинів та профілактики соціально небезпечних хвороб районним центром соціальних служб  для сім'ї, дітей та молоді проведено профілактичну роботу з особами  взятими на облік. Протягом 2016 року було надано 32 психологічних та 18 інформаційних  послуг.

Умовно – засудженим надавалися послуги щодо   безкоштовного медичного обстеження, за проведення медичних оглядів  та надання медичної допомоги звільненим від відбування покарань призначено відповідальну особу – завідувача поліклінікою. Медичні огляди звільненим від відбування покарань проводяться згідно звернення даних осіб та реєструються в спеціальному журналі реєстратором з медичних оглядів.

Службою у справах дітей райдержадміністрації систематично здійснюються профілактично – попереджувальні заходи з батьками, які ухиляються від виховання дітей  і своєю поведінкою негативно впливають на них та не створюють необхідних умов для проживання і виховання своїх дітей. В загальноосвітніх навчальних закладах району з учнівською молоддю проводилися лекції та бесіди щодо кримінальної відповідальності неповнолітніх за порушення закону, про норми поведінки в громадських місцях, зайнятість у вільний час, злочини і покарання, вплив алкоголю на організм підлітка. Обстежено 14 неблагополучних сімей, 8 батьків попереджено, ініційовано притягнення до адміністративної відповідальності по статті 184 КУпАП одну особу та притягнено Катеринопільським  відділенням поліції до відповідальності.

Протягом 2016 року на обліку спостережної комісії умовно – засуджених неповнолітніх не перебувало.

На засіданнях спостережної комісії заслуховується інформація голів сільських рад про осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, які мешкають на підвідомчих їм територіях.

Постановою спостережної комісії райдержадміністрації №1 від 26.01.2017 року  затверджено план роботи комісії на 2017 рік та визначені конкретні завдання щодо забезпечення громадського контролю за особами звільненими умовно-достроково, їх соціальний супровід та патронаж.

Для забезпечення громадського обговорення діяльності комісії періодично, але не рідше 1 разу на півріччя висвітлюються матеріали роботи комісії в районній газеті "Катеринопільський вісник".  В лютому місяці  2017 року буде  направлено звіт по результатах роботи комісії за 2016 рік в газету "Катеринопільський вісник ".

Комісія у своїй діяльності користується бланком та печаткою зі своїм найменуванням, рішення комісії оформлюється постановою.

План роботи комісії на 2017 рік та звіти про роботу будуть висвітлені на сайті Катеринопільської райдержадміністрації.

Діяльність спостережної комісії базується на принципах гласності, демократичності, добровільності, відкритості та прозорості.