Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Діяльність спостережної комісії райдержадміністрації

Відповідно до п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 №429 „Про  затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах“ спостережна комісія райдержадміністрації, яка утворена розпорядженням голови  райдержадміністрації від 25.01.2016 №11 „Про спостережну комісію райдержадміністрації“ припиняє свою діяльність з 25.10.2018.

Підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, які бажають включити до складу спостережної комісії своїх представників, необхідно подати до 21.01.2019 Катеринопільській районній державній адміністрації відповідні пропозиції, підписані керівником підприємства, установи, або рішення керівного органу організації.

Спостережна комісія Катеринопільської районної державної адміністрації  утворена відповідно до розпорядження голови Катеринопільської  районної державної адміністрації від  25.01.2016  року  № 11 "Про спостережну комісію райдержадміністрації". У своїй діяльності спостережна комісія  керується Конституцією України, Кримінально -  виконавчим кодексом України, Законами України  "Про місцеві державні адміністрації", "Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк", постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 року № 429 "Про затвердження положень про спостережні комісії  та піклувальні ради при спеціальних виховних установах" (зі змінами) та іншими нормативно – правовими актами.

Діяльність спостережної комісії базується на принципах гласності, демократичності, добровільності, відкритості та прозорості.

Основними завданнями спостережної комісії  є  організація  та здійснення  громадського  контролю за дотриманням прав, основних  свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання; організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання.

Протягом І півріччя 2018 року організація роботи комісії здійснювалася відповідно до затвердженого плану роботи спостережної комісії райдержадміністрації на 2018 рік.  Організаційною формою роботи спостережної комісії є засідання.  Рішення комісії згідно порядку денного  приймалися колегіально, відкритим голосуванням. Всі засідання спостережної комісії були

оформлені постановами, які підписані головою комісії. На протязі звітного періоду спостережною комісією проведено 5 засідань, на  яких  розглянуто  6

питань її компетенції. Серед них, зокрема: 5 – організаційних, 1 – щодо надання допомоги у соціальній адаптації особі, умовно-достроково звільненій від відбування покарання. Особу, умовно-достроково звільнену від відбування покарання , заслухано на засіданні спостережної комісії, з’ясовано наявність у неї проблем у соціальній адаптації, запропоновано шляхи можливого їх вирішення, надано роз’яснення щодо порядку взяття на облік районним центром зайнятості для  надання допомоги у працевлаштуванні та проведення медичного обстеження в центральній районній лікарні тощо. Крім того, з даною особою проведено виховну роботу у вигляді профілактичної бесіди щодо поведінки в

суспільстві та недопущення нею нових злочинів, надано роз’яснення щодо законних прав та громадських обов’язків, а також, надано консультації з різних питань з метою сприяння  в соціальній адаптації.

На підставі інформації органів і установ виконання покарань спостережною комісією райдержадміністрації ведеться облік осіб умовно-достроково звільнених від відбування покарання. Станом на 01.07.2018 року  на обліку спостережної комісії перебуває 2 особи, умовно-достроково звільнені від відбування покарання.  Протягом  І півріччя 2018  року на облік спостережної комісії було взято 1 особу.

Територіальним центром надання соціальних послуг району постійно проводиться робота щодо вирішення соціально-побутових питань осіб, які були звільнені з місць позбавлення волі та надання їм натуральної допомоги (продукти харчування, одяг) при потребі. Протягом І півріччя 2018 року до центру   звернулась 1 особа , якій було надано  продуктові набори та одяг.

Комісією  з питань надання одноразової грошової допомоги громадянам за рахунок місцевого бюджету  надано допомогу 1 особі, умовно - достроково звільненій від відбування покарання на  суму 300 грн.

З метою запобігання вчиненню повторних злочинів та профілактики соціально небезпечним хворобам районним центром соціальних служб  для сім'ї, дітей та молоді постійно проводиться профілактична робота з особами  взятими на облік. У І півріччі 2018 року  до центру надійшло 13 повідомлень з районного сектору з питань пробації про взяття на облік осіб, що відбувають покарання без позбавлення волі та 1 повідомлення з Катеринопільського відділення Звенигородського відділу поліції    Головного   управління  Національної    поліції   України в Черкаській  області про умовно-достроково звільненого з місць позбавлення волі , надано 18 соціальних послуг, з них 17 особам, засудженим без позбавлення волі та членам їх сімей та 1 особі, умовно - достроково звільненій від відбування покарання.

Робота спостережної комісії райдержадміністрації і надалі буде спрямована на неухильне виконання покладених на неї завдань.

 

На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 25.01.2016 року № 11 при Катеринопільській районній державній адміністрації створена та здійснює діяльність спостережна комісія.

Спостережна комісія працює відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 р. № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» (зі змінами). У своїй діяльності спостережна комісія керується Конституцією України, Кримінально-виконавчим кодексом України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації» та іншими чинними актами.

Спостережна комісія здійснює організацію  та  громадський  контроль за дотриманням прав, основних  свобод і законних інтересів засуджених осіб та осіб, звільнених від відбування покарання, організації виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання та контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання.

До складу спостережної комісії райдержадміністрації входять представники органів виконавчої влади, громадських організацій.

У своїй діяльності комісія співпрацює з органами місцевого самоврядування, Катеринопільським відділенням поліції Звенигородського відділу поліції  Головного управління Національної  поліції України в Черкаській  області, Катеринопільським  районним  сектором  з питань  пробації   Центрального  міжрегіонального     управління  з питань виконання   кримінальних покарань та пробації, районним центром зайнятості, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації та управлінням соціального захисту населення, громадськими організаціями.

Одними із завдань комісії є:

— організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання;

— організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом невідбутої частини покарання;

— надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

За звітний період проведено 12 засідань, де обговорювалися  питання підведення підсумків роботи за 2016 рік та затвердження плану роботи на 2017 рік, зняття та взяття на облік умовно – засуджених, організації та здійснення громадського контролю за дотриманням прав засуджених, надання їм допомоги у соціальній адаптації та інші питання.

Всього станом на 01.01.2018 року перебуває на обліку 1 особа. Протягом  2017 року на облік спостережної комісії було взято 3 особи.  Знято з обліку 10   осіб.

Осіб, умовно-достроково звільнених з місць позбавлення волі, заслухано на засіданнях спостережної комісії, з’ясовано наявність проблем у соціальній адаптації, запропоновано шляхи можливого їх вирішення. Всім особам, звільненим від відбування покарання, надавались роз’яснення щодо порядку взяття на облік районним центром зайнятості та подальшим працевлаштуванням, проведення медичного обстеження, обстеження для експрес-діагностики на ВІЛ, флюорографічне обстеження в центральній районній лікарні тощо.

Територіальним центром Управління соціального захисту населення проводиться робота щодо вирішення соціально-побутових питань осіб, які були звільнені з місць позбавлення волі та надання натуральної допомоги (продукти харчування, одяг) при потребі. Протягом 2017 року до територіального центру надання соціальних послуг  звернулась 2 особи, яким було надано   продуктові набори та одяг, на загальну суму 330 грн.  Комісією  з питань надання одноразової грошової допомоги громадянам за рахунок місцевого бюджету  надано допомогу 2 особам на  суму 550 грн. Дане питання перебуває на постійному контролі в установах соціального захисту.

В 2017 році на обліку в Катеринопільському районному центрі зайнятості осіб умовно – засуджених не перебувало, відповідно працевлаштованих не було. Але постійно надаються послуги, спрямовані на працевлаштування, зокрема консультації з підбору роботи, профконсультаційні та профінформаційні послуги при зверненні вищезгаданих осіб.

З метою запобігання вчинення повторних злочинів та профілактики соціально небезпечних хвороб районним центром соціальних служб  для сім'ї, дітей та молоді проведено профілактичну роботу з особами  взятими на облік. У 2017 році було надано 62 психологічних та 39 інформаційних  послуг.

Умовно – засудженим надавалися послуги щодо   безкоштовного медичного обстеження, за проведення медичних оглядів  та надання медичної допомоги звільненим від відбування покарань призначено відповідальну особу – завідувача поліклінікою. Медичні огляди звільненим від відбування покарань проводяться згідно звернення даних осіб та реєструються в спеціальному журналі реєстратором з медичних оглядів.

Службою у справах дітей райдержадміністрації систематично здійснюються профілактично – попереджувальні заходи з батьками, які ухиляються від виховання дітей  і своєю поведінкою негативно впливають на них та не створюють необхідних умов для проживання і виховання своїх дітей. В загальноосвітніх навчальних закладах району з учнівською молоддю проводилися лекції та бесіди щодо кримінальної відповідальності неповнолітніх за порушення закону, про норми поведінки в громадських місцях, зайнятість у вільний час, злочини і покарання, вплив алкоголю на організм підлітка. Обстежено умови проживання 8 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Батьки даної категорії дітей  до адміністративної відповідальності не притягувалися. Протягом 2017 року на обліку спостережної комісії умовно – засуджених неповнолітніх не перебувало.

На засіданнях спостережної комісії заслуховується інформація голів сільських рад про осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання, які мешкають на підвідомчих їм територіях.

Постановою спостережної комісії райдержадміністрації №1 від 30.01.2018 року  затверджено план роботи комісії на 2018 рік та визначені конкретні завдання щодо забезпечення громадського контролю за особами звільненими умовно-достроково, їх соціальний супровід та патронаж.

Для забезпечення громадського обговорення діяльності комісії періодично, але не рідше 1 разу на півріччя, висвітлюються матеріали роботи комісії в районній газеті "Катеринопільський вісник" та на сайті Катеринопільської райдержадміністрації.

Комісія у своїй діяльності користується бланком та печаткою зі своїм найменуванням, рішення комісії оформляється постановою.

Діяльність спостережної комісії базується на принципах гласності, демократичності, добровільності, відкритості та прозорості.

 

 

Перший заступник голови райдержадміністрації,  голова спостережної комісії    В.А.Коваленко

 

 

 

 


Постанова № 1

Спостережної комісії Катеринопільської  райдержадміністрації

 

30.01.2018
                 Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 №429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах»(в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.), розпорядження голови Катеринопільської районної державної адміністрації від 25.01.2016 № 11 (зі змінами від 11.10.2016 року № 248, від 13.03.2017 року № 45 та від 03.08.2017 року № 158), враховуючи протокол засідання спостережної комісії при Катеринопільській районній державній адміністрації від  30 січня 2018 року:
 

Постановляємо:

 

 

  1. Головному спеціалісту відділу організаційного забезпечення та взаємодії з правоохоронними органами апарату райдержадміністрації  Цехмістренко В.А. підготувати та направити  звіт про роботу спостережної комісії за результатами діяльності протягом 2017   року     голові     Катеринопільської       райдержадміністрації   до 01 березня 2018 року та розмістити його на сайті Катеринопільської райдержадміністрації.

 

  1. Затвердити  план роботи спостережної   комісії райдержадміністрації   на 2018 рік.

 

 

 

Голова комісії                                                               В.А.Коваленко

Вівторок, 13 лютого 2018, 11:28

ПРОТОКОЛ № 1

ПРОТОКОЛ № 1

30.01.2018                                                                      смт. Катеринопіль

 

Присутні:

Голова комісії: Коваленко В.А.

Секретар:          Цехмістренко В.А.

 

Члени комісії:  Онуфрієнко М.В.

Пшабельська К.П.

Поліщук М.М.

Тищенко С.О.

 

Запрошені:   Ткаченко І.М.     – директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Міненко І.Б. – начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Манішевський О.М. – провідний юрисконсульт районного центру зайнятості

 

Порядок денний:

  1. Про    підведення     підсумків     роботи      спостережної       комісії

райдержадміністрації протягом звітного періоду 2017 року.

  1. Про розгляд, обговорення та затвердження плану роботи спостережної комісії райдержадміністрації на 2018 рік.

 

Слухали:

1.Про      підведення      підсумків       роботи     спостережної        комісії райдержадміністрації  протягом  звітного  періоду  2017 року .

 

Виступили:

1. Голова спостережної комісії, перший заступник голови райдержадміністрації Коваленко В.А. повідомив, що відповідно до підпункту 5 пункту 19 Положення про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах,  комісія повинна  звітувати перед органом, який її утворив, про результати діяльності за минулий рік. За звітний період 2017 рік  проведено 12  засідань, де обговорювалися  питання підведення підсумків роботи за 2016 рік та затвердження плану роботи на 2017 рік, зняття та взяття на облік умовно – засуджених, організації та здійснення громадського контролю за дотриманням прав засуджених, надання їм допомоги у соціальній адаптації та інші питання.

2. Головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення та взаємодії з правоохоронними органами апарату райдержадміністрації  Цехмістренко В.А. повідомила, що всього станом на 01.01.2018 року перебуває на обліку 1 особа.    Протягом  2017 року на облік спостережної комісії було взято 3 особи, знято з обліку 10   осіб. Надано   продуктові набори та одяг 2 особам, на загальну суму 330 грн.  Комісією  з питань надання одноразової грошової допомоги громадянам за рахунок місцевого бюджету  надано допомогу 2 особам на  суму 550 грн. В 2017 році на обліку в Катеринопільському районному центрі зайнятості осіб умовно – засуджених не перебувало, відповідно працевлаштованих не було. З метою запобігання вчинення повторних злочинів та профілактики соціально небезпечних хвороб районним центром соціальних служб  для сім'ї, дітей та молоді проведено профілактичну роботу з особами  взятими на облік.  Протягом 2017 року на обліку спостережної комісії умовно – засуджених неповнолітніх не перебувало.

3. Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації Ткаченко І.М. доповіла про проведені тренінги протягом 2017 року з особами умовно-засудженими та було надано 62 психологічних та 39 інформаційних послуг.

4. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Міненко І.Б. доповіла, що   в загальноосвітніх навчальних закладах району з учнівською молоддю проводилися лекції та бесіди щодо кримінальної відповідальності неповнолітніх за порушення закону, про норми поведінки в громадських місцях, зайнятість у вільний час, злочини і покарання, вплив алкоголю на організм підлітка.

5. Представники громадських організацій Пшабельська К.П. та Поліщук М.М. інформували про співпрацю між організаціями, службами та центрами району, що покращує роботу при наданні допомоги у соціальній адаптації та різних послуг особам, звільненим від відбування покарання.

 

Вирішили:

  1. Головному спеціалісту відділу організаційного забезпечення та взаємодії з правоохоронними органами апарату райдержадміністрації  Цехмістренко В.А. підготувати та направити  звіт про роботу спостережної комісії за результатами діяльності протягом 2017 року голові Катеринопільської райдержадміністрації до 01 березня 2018 року та розмістити його на сайті Катеринопільської райдержадміністрації.

 

Слухали:

2. Про     розгляд,  обговорення та затвердження плану       роботи     спостережної        комісії   райдержадміністрації  на  2018 рік .

 

Виступили:

1. Головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення та взаємодії з правоохоронними органами апарату райдержадміністрації  Цехмістренко В.А. проінформувала на засіданні комісії про план роботи спостережної комісії на 2018 рік.

2. Голова спостережної комісії, перший заступник голови райдержадміністрації Коваленко В.А. наголосив про необхідність постійного здійснення соціального патронажу сільськими та селищними радами, з метою проведення діагностичної, контролюючої, адапційно-реабілітаційної роботи, що дозволяє встановити і підтримувати тривалі зв’язки з особами даної категорії, вчасно виявляти її проблемні питання та оперативно надавати допомогу. А також про поліпшення  співпраці сільських та селищних рад зі спостережною комісією райдержадміністрації.

3. З пропозиціями до плану виступили представники громадських організацій Пшабельська К.П.,  Поліщук М.М.,  Онуфрієнко М.В. та начальник управління соціального захисту населення Тищенко О.С.  В подальшому бажано посилити контроль за поведінкою  осіб даної категорії та проведення виховних заходів з ними, а на засіданнях спостережної комісії заслуховувати  голів сільських рад, на території яких перебувають громадяни достроково-засуджені, про проведену ними роботу.

 

Вирішили:

  1. План роботи спостережної комісії райдержадміністрації на 2018 рік з урахуванням пропозицій членів комісії погодити та подати на затвердження голові спостережної комісії Коваленку В.А.

 

 

 

Голова комісії                                                                В.А.Коваленко

 

Секретар комісії                                                   В.А.Цехмістренко

Вівторок, 02 січня 2018, 14:01

Повідомлення

У зв’язку з кадровими змінами, що відбулися в районній державній адміністрації, виникла  необхідність  внести зміни до складу спостережної комісії районної державної адміністрації.

П'ятниця, 03 листопада 2017, 14:09

Повідомлення

У зв'язку з кадровими змінами, що відбулися в керівництві громадської організації, виникла необхідність внести зміни до складу спостережної комісії Катеринопільської районної державної адміністрації.

Спостережна комісія

<< Початок < Попередня 1 2 3 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 3