Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 16 грудня 2015, 14:23

«Ой, веселі вечорниці у нас на Андрія»

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

Андрій Первозванний – християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди в цей день мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання “калити”.

В народі ще це свято називають Калита. Воно вважається парубочим святом, оскільки у Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю.

Колись вечорниці були дуже поширені. На них молодь ближче знайомилася і пару собі вибирала. Було так заведено, що кожне село і навіть вулиця мала „свою” хату для вечорниць. Ось такою хатою вже протягом декількох років став зал  районної бібліотеки для дітей.  Діти дуже люблять і чекають це свято. В цьому році до нас на вечорниці завітали спочатку  учні   5 класу, разом з класним керівником О.Сліпченко.  Пізніше , учні 7 класу  з класним керівником Ю.Піщаною. Цікаві факти  про традиції святкування ,звичаї та обряди нашого краю підготували працівники бібліотеки Н.Триліс та О Адаменко. Та найбільше сподобалось дітлахам саме дійство з цікавими ворожіннями, кусанням калити та  іншими веселими забавами.

Завідуюча районною бібліотекою для дітей           Д.Вишнякалита

Додати коментар

Захисний код
Оновити