Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

П'ятниця, 05 червня 2020, 14:26

З Днем Святої Трійці!

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

Skype_Picture_2020_06_05T11_29_09_927Z Трійця - одне з дванадцяти головних православних свят. Його ще називають днем ​​зішестя Святого Духа. Є у Трійці і третя назва - П'ятидесятниця. Ця назва вказує на дату святкування - на п'ятдесятий день після Великодня.

У народі ці дні називають Зеленими святами, оскільки зеленими гілками і квітами на Трійцю прикрашають подвір’я, оселі і всі прибудови, у церквах освячують зілля. Зелені свята відкривають ворота літу, знаменують відродження природи, розквіт життєвих сил та вселяють надію на краще майбутнє. «Трійця, – казали в давнину, – трьома святами багата: квітами, травами і рум’яним літом».

На Святому тижні (перед Зеленими святами) з’являються русалоньки. У слов'янській міфології русалками називали богинь земної води, які живуть на дні водоймищ. Вони дуже гарні з лиця, тіло в них блакитне чи синє, зелені або чорні очі та довгі пухнасті вії. Русалку може побачити лише щаслива людина, але якщо вона комусь розкаже про це, то з нею станеться велике лихо. Місяць - їхнє сонце. Саме цієї пори, коли квітує жито, вони виходять на берег, аби трохи просохнути. Русалки полюють за гарними парубками, заманюючи їх чудовими піснями. Спіймавши, залоскочують парубка до смерті, а потім затягують у воду. Вони не мають душі, а тільки серце.

З прийняттям християнства Зелені свята почали називатися ще й Трійцею, яка відзначалася на 50-й день після Великодня і співпадала із Зеленою неділею. Християнська віра стверджує, що у цей день Святий дух зійшов до апостолів і благословив їх нести в світ силу Христової віри й істини.

Тож нехай яскраве світло цього радісного свята осяє світ теплом і подарує благодать, віру та щастя кожному. Бажаємо всім радості, удачі, піднесеного настрою, душевного тепла, добра і благополуччя! Нехай у кожній оселі буде святково й зелено, а в душі – радісно й сонячно!

Працівники Катеринопільського районного будинку культури, Катеринопільського краєзнавчого музею  підготували он-лайн – відео з нагоди Святої Трійці яке можна переглянути за посиланням :https://www.facebook.com/muzey.kraeznavchuy/videos/258104315292751

Додати коментар

Захисний код
Оновити