Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Культура
Культура

Культура (93)

 

ae518958e99d053c5e2b7ccbf7c8fc40_XL Черкаський художній музей спільно з Культурним фондом «Наша спадщина» з нагоди 733-ї річниці заснування міста Черкаси презентував виставку художника Євгена Ткаченка.
Живописець є визнаним майстром ліричних пейзажів, портретів і натюрмортів. Його роботи порівнюють з полотнами Костянтина Коровіна, Кіріака Костанді, а також французьких імпресіоністів. Євген Ткаченко належить до  яскравих представників покоління художників-шістдесятників, які у період відлиги вибудували самостійний погляд на мистецтво поза радянською ідеологією, випрацювали свій винятковий стиль та живописну манеру.Експозиція виставки нараховує п’ятдесят робіт, виконаних у техніці олійного живопису та гуаші. Полотна, які презентують майже сорок років творчого шляху Євгена Ткаченка, дозволяють прослідкувати зміни й пошуки митцем власних засобів виразності, індивідуального творчого методу художника. Картини вражають та захоплюють колористичним багатством, експресивністю, насиченістю і красою свого емоційного змісту.

Виставка «Це моє місто» – це ода Черкасам. З великою ніжністю, любов’ю і трепетом художник зображує близьку йому сучасність, що нині вже стала історією. На картинах поруч зі знаковими історичними місцями, архітектурними пам’ятками міста виростають багатоповерхові новобудови. Художник ніби запрошує здійснити прогулянку мальовничими черкаськими вуличками, зеленими парками та квітчастими скверами, зазирнути у затишні дворики, помилуватися краєвидами Дніпра, позасмагати на безлічі черкаських пляжах, насолодитися теплом літнього дня та тишею міста у вечірніх вогнях. Саме тому виставка викликає почуття ностальгії, солодкого смутку за тим, яким місто було колись, однак й нині лишається рідним і дорогим кожному черкасцю.
70366272_2355735124547670_253421817996247040_n Довідково:
Євген Миколайович Ткаченко (1923–2002). Народився у селі Монастирище Ічнянського району Чернігівської області у сім’ї військовослужбовця.У 1972 році відбулася перша персональна виставка художника, а згодом численні персональні й колективні виставки у Києві, Черкасах, Харкові, Полтаві. Остання персональна виставка митця в рамках проекту «Наша спадщина» та презентації альбому «Оголена чуттєвість» відбулася в «Музеї видатних діячів української культури» (м. Київ, 2018). На виставці було представлено 22 роботи, написані в стилі «nude». Твори художника зберігаються у музеях, галереях та приватних колекціях в Україні, Молдові, Польщі, Іспанії та Великобританії.

 

 

Держкомтелерадіо України оголошує прийом публіцистичних творів на здобуття премії імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики.

Премія у розмірі 20 тис. грн присуджується щороку авторам  нових оригінальних публіцистичних творів у галузі журналістики, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної свідомості та самобутності, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але-не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Премії. Можуть бути висунуті роботи як окремих авторів, так і творчих колективів у складі не більше п'яти осіб.

На здобуття Премії до 10 серпня 2019 року подаються:

клопотання про присудження Премії з короткою характеристикою твору та його автора;

примірник твору на матеріальному носієві з підтвердженням його оприлюднення (примірники друкованих засобів масової інформації, телепередачі та радіопрограми на компакт-дисках у форматі  DVD);

копія паспорта (у разі висунення на здобуття Премії колективу - копії паспортів кожного члена колективу).

Адреса для подання творчих робіт: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2, Державний комітет телебачення і радіомовлення України (з поміткою «на здобуття Премії імені В'ячеслава Чорновола за крашу публіцистичну роботу в галузі журналістики»).

Клопотання про присудження Премії з короткою характеристикою твору та його автора (у форматі  Word), а також електронну версію твору прохання надсилати Держкомтелерадіо на електронну адресу iv@соmіn.gоv.ua

З Положенням про Премію можна ознайомитись на офіційному веб-сайті Держкомтелерадіо у розділі «Конкурси, премії» (підрозділ «Премії»).

Телефони для довідок: (044) 279-35-56, (044) 278-86-96.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 7