Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

До уваги депутатів – суб’єктів декларування!

До уваги депутатів Катеринопільської районної ради,

сільських та селищних рад!

Виконавчий апарат  Катеринопільської  районної ради нагадує про те, що депутати місцевих рад всіх рівнів відносяться до визначених Законом України “Про запобігання корупції” (далі - Закон) субʼєктів декларування, які зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) за адресою  https://portal.nazk.gov.ua/login

Декларації заповнюються і подаються  після авторизації з використанням електронного цифрового підпису. На сайті НАЗК створюється у кожного декларанта  власний електронний кабінет у системі, де він може створювати чернетки декларацій, зберігати в них дані й повертатися до них у зручний момент для завершення заповнення. Також є доступною функція створення нової декларації на основі минулорічної (для тих, хто подає е-декларацію вдруге).

НАЗК акцентує увагу декларантів на тому, що необхідно зробити:

По-перше, перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана у персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстр).

По-друге, перевірити термін дії та працездатність Вашого електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) для роботи з Реєстром. Якщо термін дії сертифікату сплинув, скористатись ЕЦП неможливо, тому необхідно звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів (далі - АЦСК) та отримати новий ЕЦП.

Після отримання нового ЕЦП необхідно зайти на сторінку входу до Реєстру https://portal.nazk.gov.ua і скористатись посиланням: «Я загубив/змінив свій приватний ключ». У полі «Поточна електронна адреса» потрібно вказати електронну поштову скриньку, з якою зареєстрований декларант  в Реєстрі, та натиснути кнопку «Вислати код для відновлення». На вказану поштову скриньку надійде лист «Зміна ЕЦП | ЄДИНИЙ ДЕРЖАВНИЙ РЕЄСТР ДЕКЛАРАЦІЙ». Для зміни ЕЦП необхідно перейти за посиланням у листі, після цього у полі АЦСК обрати акредитований центр сертифікації ключів, в якому був отриманий новий ЕЦП, обрати файл нового ЕЦП, вказати пароль від нового ЕЦП та натиснути кнопку «Змінити ЕЦП». Після успішного виконання вказаних дій з’явиться повідомлення про розгляд поданої заявки. Заявки на зміну ЕЦП розглядаються протягом 1 доби у робочий час.

НАЗК надає постійну інформаційну допомогу суб'єктам декларування. Відеоматеріали та роз’яснення розміщуються на офіційному сайті НАЗК  в розділі “Декларування”.

При заповненні декларацій декларанти мають можливість скористатися електронними сервісами

Зокрема, на офіційному веб-порталі ДФС України в Електронному кабінеті платника (http://robotodavets.in.ua/2018/01/18/yak-otrymaty-dovidku-pro-dohody-cherez-elektronnyj-kabinet.html) функціонує така послуга - «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді». Сервіс створено з метою забезпечення зручності платників, які бажають отримати відомості про доходи в електронному вигляді. Для цього фізичній особі з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) необхідно в розділі «Подання заяв, запитів для отримання інформації» особистого кабінету створити та направити відповідний запит. Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе.

Зверніть увагу, що більшість інформації, необхідної Вам для заповнення декларації, міститься у відкритих державних реєстрах. Для цього скористуйтеся «Памяткою декларанта» за посиланням https://nazk.gov.ua/sites/default/files/pres-reliz_pamyatka_deklaranta_2.pdf

Звертаємо увагу на те, що згідно статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, — тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані — тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 366-1 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації, що карається штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

Довідково: для зручності депутатів наводимо посилання на відповідні офіційні сайти державних органів, корисну інформацію, методичні рекомендації щодо заповнення декларацій та навчальні відеоінструкції:

 

Роз’яснення щодо заповнення форми е-декларації:

 

1).  https://nazk.gov.ua/rozyasnennya-dlya-subyektiv-deklaruvannya

 

2). https://nazk.gov.ua/deklaraciya

 

Відповіді на найчастіші запитання (https://nazk.gov.ua/naychastishi-zapytannya)

 

Відеоматеріали щодо зміни електронного цифрового підпису: https://youtu.be/p-lsOWAeXXg.

Відеоматеріали щодо заповнення декларацій: https://nazk.gov.ua/deklaraciya.

Відеоматеріали  щодо реєстрації в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування: https://youtu.be/-P0IPwcaiME (для тих, хто подає електронну декларацію вперше).

Довідка щодо заповнення е-декларацій +38(044)200-08-29

Технічна допомога з питань заповнення е-декларацій +38(044)200-06-94 e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Оперативний штаб для допомоги суб’єктам декларування (до кінця чергового етапу е-декларування)

Оперативний штаб розміщений у приміщенні Національного агентства за адресою: м.Київ, бульвар Дружби народів, 28, каб.105.

У рамках роботи штабу діють чотири “гарячі” телефонні лінії для надання консультацій: +38(044)200-06-63+38(044)200-06-64+38(044)200-06-65 та технічної допомоги з питань заповнення декларацій: +38(044)200-06-62.

Виконавчий апарат районної ради