Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

До уваги депутатів – суб’єктів декларування!

До уваги депутатів Катеринопільської районної ради,

сільських та селищних рад!

17 березня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Серед іншого, внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.

Крім того, суб’єкти декларування, які у період до 1 червня 2020 року не мали можливості подати декларацію перед звільненням або повідомлення про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку із встановленням на території їх проживання карантинно-обмежувальних заходів, звільняються від відповідальності за несвоєчасне подання такої декларації чи повідомлення у зазначений період.

Виконавчий апарат  Катеринопільської  районної ради нагадує про те, що депутати місцевих рад всіх рівнів відносяться до визначених Законом України “Про запобігання корупції” (далі - Закон) субʼєктів декларування, які зобов’язані щорічно подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — НАЗК) за адресою  https://portal.nazk.gov.ua/login

Декларації заповнюються і подаються  після авторизації з використанням кваліфікованого електронного підпису. На сайті НАЗК у кожного декларанта  вже є власний електронний кабінет у системі, де він може створювати чернетки декларацій, зберігати в них дані й повертатися до них у зручний момент для завершення заповнення. Також є доступною функція створення нової декларації на основі минулорічної (для тих, хто подає е-декларацію вже не вперше).

Звертаємо увагу на необхідність перевірити термін дії та працездатність Вашого кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) для роботи з Реєстром.

Якщо термін дії сертифікату сплинув, скористатись КЕП неможливо, тому Вам необхідно звернутись до акредитованого центру сертифікації ключів та отримати новий КЕП.

На сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України розміщено актуальний  Довірчий список, в якому міститься інформація про кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг. До списку включено  органи юстиції України, Державну фіскальну службу,  ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» та інші.

 

Крім того нагадуємо, що у 2020 році відповідно до статті 52 Закону (зі змінами), повідомлення про суттєві зміни у майновому стані депутатами не подаються.

НАЗК надає постійну інформаційну допомогу суб'єктам декларування. Відеоматеріали та роз’яснення розміщуються на офіційному сайті НАЗК  в розділі “Декларування”.

Звертаємо увагу, що НАЗК  13 лютого 2020 року  затвердило оновлені  Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України “Про запобігання корупції” стосовно заходів фінансового контролю. Текст цього документу розміщено за посиланням:    https://nazk.gov.ua/wp-content/uploads/2020/02/Rozyasnennya-2020-finish-12.02.2020.pdf

При заповненні декларацій декларанти мають можливість скористатися електронними сервісами.

Зокрема, на офіційному веб-порталі ДФС України в Електронному кабінеті платника (https://cabinet.tax.gov.ua/login) функціонує послуга отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів в електронному вигляді. Для цього фізичній особі з використанням кваліфікованого електронного підпису (ЕЦП) необхідно в розділі «ЕК для громадян» особистого кабінету створити, підписати та направити відповідний запит про суми виплачених доходів.

Зверніть увагу, що більшість інформації, необхідної Вам для заповнення декларації, міститься у відкритих державних реєстрах. Для цього скористайтеся посиланням https://nazk.gov.ua/uk/novyny/nazk-osnovna-informatsiya-dlya-zapovnennya-deklaratsiyi-mistytsya-u-derzhavnyh-reyestrah/

 

Довідково: для зручності депутатів наводимо посилання на відповідні офіційні сайти державних органів, корисну інформацію, методичні рекомендації щодо заповнення декларацій та навчальні відеоінструкції:

Найчастіші запитання https://nazk.gov.ua/uk/departament-perevirky-deklaratsij-ta-monitoryngu-sposobu-zhyttya/najchastishi-zapytannya/

Рекомендації суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні https://nazk.gov.ua/uk/departament-perevirky-deklaratsij-ta-monitoryngu-sposobu-zhyttya/metodychni-rekomendatsiyi-sub-yektam-deklaruvannya/

Загальні рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій. Вирішення технічних проблем https://nazk.gov.ua/uk/departament-perevirky-deklaratsij-ta-monitoryngu-sposobu-zhyttya/rekomendatsiyi-pry-roboti-z-yedrd/

Відеоматеріали щодо зміни електронного цифрового підпису: https://www.youtube.com/watch?v=p-lsOWAeXXg

Відеоматеріали щодо заповнення декларацій:  https://youtu.be/mYFSLqbBCbw?list=PLQCyS3bbFoFeuoklIgRpc4vmWf3R7aJnk

Відповідальність: https://nazk.gov.ua/uk/departament-perevirky-deklaratsij-ta-monitoryngu-sposobu-zhyttya/vidpovidalnist/

НАЗК РОЗ’ЯСНИЛО, ЯК ПОДАВАТИ ДЕКЛАРАЦІЇ ЗА НОВИМИ ПРАВИЛАМИ

19 березня в газеті Верховної Ради «Голос України» оприлюднено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про запобігання корупції”» № 524-ІХ. Документ набрав чинності 20 березня.

Закон змінює правила подання щорічних декларацій за 2019 рік.

У трьох типах декларацій за 2019 рік, це – щорічна, після звільнення, кандидата на посаду –  більше не потрібно зазначати:

  • унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі;
  • належність до національних публічних діячів;
  • зареєстроване місце проживання членів сім’ї суб’єктів декларування;
  • об’єкти декларування, які перебували у володінні або користуванні суб’єкта декларування або членів його сім’ї протягом не менше половини днів звітного періоду;
  • членів сім’ї суб’єкта декларування, які спільно з ним проживали сукупно протягом не менше 183 днів протягом року;
  • трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім’ї;
  • криптовалюти;
  • банківські та інші установи, у тому числі за кордоном, у яких у суб’єкта декларування або членів сім’ї відкриті рахунки або зберігаються кошти, інше майно.

Національне агентство з 20 березня забезпечує для суб’єктів декларування можливість обрати позначки «Не застосовується» або «Відсутня інформація для декларування в цьому розділі» у відповідних полях та розділі 12.1 декларації.

Також з 20 березня можна обрати позначку «Не застосовується»  в розділах 2.1 та 2.2 форми декларації, які стосуються відомостей про належність до публічних діячів суб’єкта декларування та зареєстроване місце проживання членів сім’ї декларанта.

Виконавчий апарат районної ради