Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Понеділок, 25 березня 2019, 12:39

Про попередження злочинності, насильства, булінгу, роз`яснення чинного законодавства щодо правової відповідальності неповнолітніх

20190315_112818Відповідно до плану роботи міжвідомчого правозахисного штабу у Черкаській20190321_100339 області для реагування на порушення прав громадян у відповідних сферах на 2019 рік та з метою протидії дитячій злочинності, насильству, булінгу, роз`яснення чинного законодавства щодо правової відповідальності неповнолітніх 15.03.2019 та 21.03.2019 року головним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Новицьким А. В., разом із методистом районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Корнійчук С. В. та керівником районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Черкаській області Волинцем В. Д. було проведено профілактичні бесіди для учнівських аудиторій (учні 8-10 класів) комунального закладу "Катеринопільський навчально-виховний комплекс № 1 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад", комунального закладу "Катеринопільський навчально-виховний комплекс № 2 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад", Катеринопільського ліцею.

Заняття було розпочато з перегляду відеоролика про дитячу виправну колонію. Після перегляду відео головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації Новицький А. В. ознайомив учнівську аудиторію про кримінальну відповідальність осіб, які не досягли 18-річного віку. Так, кримінальній відповідальності підлягають особи, які до вчинення злочину досягли віку 16 років (ч. 1 ст. 22 Кримінального кодексу України). Це так званий загальний вік кримінальної відповідальності. Також (ч. 2 ст. 22 КК України) передбачає і знижений вік кримінальної відповідальності. Йдеться про осіб у віці від 14 до 16 років.

Керівник сектору пробації Волинець В. Д. ознайомив учнів закладу з ст. 98 КК та основними видами покарань, які застосовуються                         до неповнолітніх (штраф, громадські роботи, виправні                            роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк).
Методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Корнійчук С. В. провела анкетування "Молодь і протиправна поведінка", бесіду про позитивний та негативний вплив однолітків, як можна відстояти власну думку, демонструвати уміння казати "Ні" на протиправні пропозиції однолітків.

В анкетуванні взяли участь 59 учнів. Аналіз  отриманих результатів показав, що до скоєння  протиправних дій підлітка найчастіше спонукають наступні  фактори:

53%- солідарність з компанією;

31%-  задля розваги;

16%- необхідність добути гроші.

Більшість  учнів  вважає, що схильність до протиправних дій є набутою під впливом виховання, життєвого досвіду, а не  успадкованою.

Причинами, які б могли призвести до зниження кількості правопорушень і злочинів, що скоєні неповнолітніми, опитані вважають наступні:

- суворе покарання злочинців – 85%;

- надання інформації про юридичні наслідки скоєння злочинів школярам    – 15%;

На думку опитаних підлітків найбільшим стримуючим фактором є:

- регулярне відвідування представником поліції навчальних закладів – 15%;

- ведення просвітницького курсу для  учнів – 20%;

- посилення відповідальності батьків за виховання дітей – 65%;

В першу чергу на захист дитини, яка постраждала від насильства в сім’ї мають стати:

-8% - працівники служби у справах дітей;

-5%  - працівники поліції;

-47 % - педагоги навчального закладу;

-31% - практичний психолог;

- 9% - представники громадських організацій;

Отже, за результатами анкетувань, з’ясовано, що учням надається достатня інформація щодо протиправних дій та відповідає їхнім віковим запитам. Педагоги, практичні психологи   та інші дорослі , що працюють з дітьми, зможуть значною мірою впливати на формування відповідальної поведінки учнів тобто ефективно здійснювати профілактику правопорушень та негативних проявів.