Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Четвер, 20 грудня 2018, 15:51

Статеве виховання як основа профілактики підліткової вагітності

IMG_3687Серед сучасних проблем однією з суспільно важливих є зниження віку початку неповнолітніми статевого життя, що супроводжується зростанням кількості штучного переривання вагітності, розширенням діапазону венеричних захворювань, появою серед школярок матерів-одиначок. Як свідчать життєві спостереження і доводять спеціальні дослідження, нинішні діти доволі рано розпочинають свої статеві стосунки. Загальноосвітня школа є єдиною державною інституцією, яка має можливості для розв’язання цієї вкрай актуальної і складної проблеми, і тому вона зобов’язана взяти на себе цю відповідальність.

20.12.2018  в КЗ «Катеринопільський НВК №1 «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» відбувся захід «Статеве виховання як основа профілактики підліткової вагітності. Методи профілактики вагітності серед учнів. Контрацепція у підлітковому віці», в якому взяли участь лікар-гінеколог районної центральної лікарні Назаренко О.В., завуч з виховної роботи КЗ «Катеринопільський НВК №1 «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» Норенко О.М., працівники служби у справах дітей, районного центру соціальної служби  для сім’ї, дітей та молоді, відділ освіти, молоді та спорту.IMG_3689

Для дітей-старшокласників було підготовлено перегляд відеороликів на тематику вагітності серед учнів, проведено рольову гру «Чорнильна пляма», ряд запитань для обговорення, вправи «Міфи і факти про ВІЛ/СНІД», «Терези», імпровізуючи сценки «мама-дочка».

Практичне значення проведеної роботи полягає в тому, що запропоновану систему заходів можна використовувати у практичній діяльності соціального педагога, практичного психолога, класного керівника при роботі зі школярами старшого підліткового віку щодо формування статевої культури та профілактики підліткової вагітності.