Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Четвер, 19 березня 2015, 09:27

Дитинство без насильства

 

Сім'я - це первинне середовище, де дитина повинна вчитися робити добро (В. Сухомлинський)

Майбутнє кожної людини і людства в цілому потенційно залежить від підростаючого покоління, тому забезпечення прав дітей та їх правовий захист безумовно є основним завданням сучасності, у вирішенні якої має бути зацікавленим все світове співтовариство.

Право дітей на захист від усіх форм насильства гарантується статтями 28, 52 Конституції України, відповідно до яких ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Статтею 10 Закону України “Про охорону дитинства” встановлено, що кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються в Україні за законом. Зокрема покарання за злочини проти дітей передбачено Кримінальним кодексом України. Жорстоке поводження з дитиною в Сімейному Кодексі України визначається як одна із підстав позбавлення батьківських прав – стаття 164.
Жорстоке поводження з дітьми і зневага їхніми інтересами можуть мати різні види і форми, але їх наслідками завжди є серйозний збиток для здоров'я, розвитку і соціалізації дитини, нерідко й загроза її життю чи навіть є причиною смерті. Законодавством України розмежовано такі основні форми жорстокого поводження та зневажання дітей:


1. Фізичне насильство - нанесення дитині батьками чи особами, що їх заміняють, вихователями чи іншими особами фізичних травм, різних тілесних ушкоджень, що завдають збиток здоров'ю дитини, порушують її розвиток і позбавляють життя. Ці дії можуть здійснюватися у формі побиття, катування, штовхань, у вигляді ударів, ляпасів, припікання гарячими предметами, рідинами, запаленими сигаретами, у вигляді укусів і з використанням усіляких предметів як знаряддя бузувірства.

Фізичне насильство включає також залучення дитини до вживання наркотиків, алкоголю, пропонування їй отруйних засобів чи медичних препаратів, що викликають одурманення (наприклад, снодійних, не прописаних лікарем), а також спроби удушення чи втоплення дитини.
У деяких родинах як дисциплінарну міру використовують різні види фізичного покарання - від потиличників і ляпанців до пороття ременем. Необхідно усвідомлювати, що фізичне насильство - це фізичний напад (катування), воно майже завжди супроводжується словесними образами і психічною травмою.

Протягом 2014 року до служби у справах дітей райдержадміністрації надійшло одне повідомлення від родичів про жорстоке поводження мачухою щодо дитини. Було надано необхідну допомогу дитині, направлена до закладу охорони здоров’я для обстеження стану її здоров’я та надання необхідної медичної допомоги. Неповнолітнього взято на облік дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах служби у справах дітей Катеринопільської райдержадміністрації. Питання про виконання батьківських обов’язків стосовно дитини розглядалось на засіданні комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації. На теперішній час неповнолітній проживає в сім’ї родичів. Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надаються необхідні соціальні послуги дитині, яка постраждала від жорстокого поводження та забезпечується соціальний супровід сім’ї, в якій проживала дитина.             Будь-який вид насильства формує у дітей і підлітків такі особистісні і поведінкові особливості, які роблять їх малопривабливими і навіть небезпечними для суспільства.
Які ж суспільні втрати від насильства над дітьми? Це, насамперед, утрати людського життя в результаті вбивств дітей і підлітків, їхніх самогубств, це втрата в їхній особі продуктивних членів суспільства внаслідок порушення їх психічного і фізичного здоров'я, низького освітнього і професійного рівня, кримінальної поведінки. Це втрата в їхній особі батьків, здатних виховати здорових у фізичному і моральному відношенні дітей. Нарешті, це відтворення жорстокості в суспільстві, оскільки колишні жертви самі часто стають ґвалтівниками.                                                      Національна дитяча «гаряча лінія» для дітей та про дітей 0 800 500 225.

Загалом проблема захисту прав підростаючого покоління ніколи не втратить своєї актуальності, адже діти – гарант здоров’я, самозбереження і поступу нації. Не позбавляйте дитинства наше майбутнє!

І головне - любов є найважливішою потребою усіх дітей.
Тож зростайте своїх дітей без насильства, а в любові та добрі!

Мій улюблений світ — без насильства,

Без жорстокості, болю і зла,

Де народом заспівана пісня

Містить тільки хороші слова.

Мій улюблений світ — без насильства,

Де немає страждання й війни,

Де розквітла калина барвиста,

Й голосінь не почуєш сумних.

Мій улюблений світ — це не казка,

А реальне щасливе життя,

Бо, звільнивши наш світ від насильства,

Можна сміло іти в майбуття.

І коли на теренах країни

Без страждань заживе кожне місто,

Скажуть люди всієї країни:

Україна — це світ без насильства.

(І.Супрун)


Служба у справах  дітей  Катеринопільської РДА

Змінено Четвер, 19 березня 2015, 14:27

Додати коментар

Захисний код
Оновити