Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Служба у справах дітей

IMG_3687Серед сучасних проблем однією з суспільно важливих є зниження віку початку неповнолітніми статевого життя, що супроводжується зростанням кількості штучного переривання вагітності, розширенням діапазону венеричних захворювань, появою серед школярок матерів-одиначок. Як свідчать життєві спостереження і доводять спеціальні дослідження, нинішні діти доволі рано розпочинають свої статеві стосунки. Загальноосвітня школа є єдиною державною інституцією, яка має можливості для розв’язання цієї вкрай актуальної і складної проблеми, і тому вона зобов’язана взяти на себе цю відповідальність.

20.12.2018  в КЗ «Катеринопільський НВК №1 «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» відбувся захід «Статеве виховання як основа профілактики підліткової вагітності. Методи профілактики вагітності серед учнів. Контрацепція у підлітковому віці», в якому взяли участь лікар-гінеколог районної центральної лікарні Назаренко О.В., завуч з виховної роботи КЗ «Катеринопільський НВК №1 «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» Норенко О.М., працівники служби у справах дітей, районного центру соціальної служби  для сім’ї, дітей та молоді, відділ освіти, молоді та спорту.IMG_3689

Для дітей-старшокласників було підготовлено перегляд відеороликів на тематику вагітності серед учнів, проведено рольову гру «Чорнильна пляма», ряд запитань для обговорення, вправи «Міфи і факти про ВІЛ/СНІД», «Терези», імпровізуючи сценки «мама-дочка».

Практичне значення проведеної роботи полягає в тому, що запропоновану систему заходів можна використовувати у практичній діяльності соціального педагога, практичного психолога, класного керівника при роботі зі школярами старшого підліткового віку щодо формування статевої культури та профілактики підліткової вагітності.

Вівторок, 23 жовтня 2018, 11:29

Пам’ятка для батьків

11_copy_copy_copy Проаналізувавши питання, які виносяться на розгляд комісії з питань захисту прав дитини, одним із найболючіших питань  є вирішення батьками спорів щодо виховання дитини.

Відповідно до законодавства України батьки мають рівні права щодо участі у вихованні дитини. Питання виховання дитини вирішується батьками спільно. Але на практиці тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, реалізувати це право практично не вдається.

Часто після розлучення батько дитини не так вже й прагне спілкування з дитиною, але його прагнення дошкулити своїй колишній дружині, завдати їй якомога більше хвилювань превалює над здоровим глуздом та, зокрема, над інтересами дитини. Не треба бути психологом, щоб розуміти, що ті відносини, які спостерігає дитина між своїми батьками (а батьки не бувають колишніми) накладають відбиток на все її майбутнє життя, і досить часто дитина дублює поведінку, а іноді й долю одного зі своїх батьків (дівчинка – матері, хлопчик - батька). Врахування цих обставин має безпосереднє відношення того, що батьки, які проживають окремо від дитини, зобов'язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею. Але, якщо спілкування дитини з тим з батьків, який проживає окремо від неї, перешкоджає її нормальному розвитку, таке спілкування може бути обмежене чи заборонене тим з батьків, з ким проживає дитина.

Спілкування дитини з тим з батьків, який проживає окремо, не повинне бути формальним, носити характер епізодичних зустрічей. Між тим з батьків, хто проживає окремо, і дитиною повинен існувати постійний, систематичний контакт. Таке спілкування повинне сприяти повноцінному вихованню дитини, його розвитку, оскільки спілкування дитини з батьками, а батьків - з своїми дітьми - служить задоволенню життєво важливих потреб як дитини, так і дорослих членів сім’ї.

Якщо спір не вдається врегулювати, оскільки батьки не дійшли згоди, відповідно до статті 158 Сімейного кодексу України, орган опіки та піклування вирішує даний спір. Для вирішення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини один із батьків, що проживає окремо від дитини, звертається до служби у справах дітей і дане питання виноситься на комісію з питань захисту прав дитини..

Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України №866 від 24.09.2008 р. (п.п. 73, 74): «У разі виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини один з батьків, що проживає окремо від дитини, подає службі у справах дітей за місцем проживання дитини заяву, копію паспорта, довідку з місця реєстрації (проживання), копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності), копію свідоцтва про народження дитини.

Працівник служби у справах дітей проводить бесіду з батьками, а у разі потреби, також з родичами дитини. До уваги береться ставлення батьків до виконання батьківських обов'язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, стан здоров'я дитини та інші обставини, що мають істотне значення. Після з'ясування обставин, що призвели до виникнення спору між батьками щодо участі у вихованні дитини, служба у справах дітей складає висновок та ознайомлює усіх членів комісії з питань захисту прав дитини з ним. Заслухавши виступаючих, ознайомившись з поданими документами члени комісії виносять рішення керуються інтересами дитини та статтями Сімейного Кодексу України, а саме:

Ст. 141. Рівність прав та обов'язків батьків щодо дитини

1. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.

2. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини.

Ст.. 142. Рівність прав та обов'язків дітей щодо батьків

$11.     Діти мають рівні права та обов'язки щодо батьків, незалежно від того, чи перебували їхні батьки у шлюбі між собою.

Ст.. 153. Права батьків та дитини на спілкування

$11.     Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.

Ст.. 157. Вирішення батьками питань щодо виховання дитини.

2. Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.

3. Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвитку дитини.

Той з батьків, хто проживає окремо, не має права вимагати спілкування в невстановлений час, порушувати нормальний режим життя дитини, приймати відносно неї будь-які рішення, не погоджуючи їх з іншим з батьків, тощо. Рішення органу опіки та піклування є обов’язковим для виконання.

Право батьків на спілкування з дитиною відноситься до числа особистих. Тому його так важко забезпечувати за допомогою закону, можливості якого в цьому випадку обмежені. Сімейний кодекс України передбачає захист права того з батьків, хто проживає окремо від дитини, на виховання та спілкування з дитиною в адміністративному і судовому порядку.

Батьки можуть домовитися про порядок спілкування з дитиною як в усній, так і у письмовій формі. Сімейний кодекс України встановлює загальну норму, яка надає батькам дитини право врегулювати свої відносини за домовленістю (договором), якщо це не суперечить вимогам чинного законодавства України та моральним засадам суспільства. Вони мають право укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини, при цьому не має значення причина роздільного проживання батьків. Договір має укладатися у простій письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню, його істотними умовами є умови про участь у забезпеченні умов життя дитини тим з батьків, хто буде проживати окремо, а також умови про здійснення ним права на особисте виховання дітей. Той з батьків, хто проживає з дитиною, у разі його ухилення від виконання договору зобов’язаний відшкодувати матеріальну та моральну          шкоду, завдану другому з батьків.

Так само необхідно пам’ятати, що правом на спілкування з дитиною володіють не тільки батьки, але й баби, діди, прадіди, прабаби. Батьки зобов’язані виховувати дитину і піклуватися про неї, а виховання дитини неможливо без спілкування. Батьки не повинні зловживати своїм правом на спілкування з дитиною і повинні надавати можливість іншим родичам спілкуватися з дитиною. Наслідки відмови батьків від надання близьким родичам дитини можливості спілкуватися з ними полягають у тому, що зацікавлені родичі вправі звернутися до суду із позовною заявою про усунення перешкод у здійсненні бабою, дідом, прабабою, прадідом своїх прав щодо виховання внуків, правнуків.

Шановні батьки! У разі виникнення спорів щодо виховання ваших синів та дочок, звертаємося до вас з проханням в будь-якій ситуації знаходити взаємопорозуміння між собою заради збереження морального, психічного та фізичного здоров’я дітей.

Служба у справах дітей

П'ятниця, 21 вересня 2018, 08:35

Зо вересня - День усиновлення!

big


Усиновлення – це особливе батьківство, яке включає в себе велике щастя, і разом з тим велику жертовність, це благородний і непростий шлях до щасливої родини. Все більше і більше українських сімей відкривають свої серця і двері домівок для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Ці діти потребують особливої допомоги, розуміння і підтримки. Тому цей день став святом здійснення найзаповітніших дитячих мрій та народженням щасливих українських родин.

Дякуємо всім усиновлювачам, опікунам, піклувальникам, прийомним батькам! Прийміть доземний уклін та найщиріші слова поваги з нагоди свята. Ви відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло, почули такі довгоочікувані слова «тато» і «мама».

Нехай посаджені Вами зерна добра й любові проростуть в дитячих душах пишним цвітом! Щастя Вам, добра, миру та благополуччя!

Начальник  служби у справах дітей                                                                                       Т.Мовчан

П'ятниця, 21 вересня 2018, 08:19

ОГОЛОШЕННЯ!

4f97361da320fdf428fe26e68ba93b2a28.09.2018 о 8.30 год. в КЗ «Катеринопільська централізована бібліотечна система» (читальна зала, 2 поверх) відбудеться районний захід до Дня усиновлення «Чужих дітей не буває».

28.09.2018 о 14.00 год на центральній площі селища відбудеться Всеукраїнська акція-флешмоб «Усиновлення – це любов назавжди», спрямована на подолання стереотипів та інформування громадян про маленьких українців різного віку, їх братиків та сестричок, які виховуються в інтернатних закладах і очікують на усиновлення.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 14