Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Служба у справах дітей

20190315_112818Відповідно до плану роботи міжвідомчого правозахисного штабу у Черкаській20190321_100339 області для реагування на порушення прав громадян у відповідних сферах на 2019 рік та з метою протидії дитячій злочинності, насильству, булінгу, роз`яснення чинного законодавства щодо правової відповідальності неповнолітніх 15.03.2019 та 21.03.2019 року головним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Новицьким А. В., разом із методистом районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Корнійчук С. В. та керівником районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Черкаській області Волинцем В. Д. було проведено профілактичні бесіди для учнівських аудиторій (учні 8-10 класів) комунального закладу "Катеринопільський навчально-виховний комплекс № 1 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад", комунального закладу "Катеринопільський навчально-виховний комплекс № 2 "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад", Катеринопільського ліцею.

Заняття було розпочато з перегляду відеоролика про дитячу виправну колонію. Після перегляду відео головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації Новицький А. В. ознайомив учнівську аудиторію про кримінальну відповідальність осіб, які не досягли 18-річного віку. Так, кримінальній відповідальності підлягають особи, які до вчинення злочину досягли віку 16 років (ч. 1 ст. 22 Кримінального кодексу України). Це так званий загальний вік кримінальної відповідальності. Також (ч. 2 ст. 22 КК України) передбачає і знижений вік кримінальної відповідальності. Йдеться про осіб у віці від 14 до 16 років.

Керівник сектору пробації Волинець В. Д. ознайомив учнів закладу з ст. 98 КК та основними видами покарань, які застосовуються                         до неповнолітніх (штраф, громадські роботи, виправні                            роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк).
Методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Корнійчук С. В. провела анкетування "Молодь і протиправна поведінка", бесіду про позитивний та негативний вплив однолітків, як можна відстояти власну думку, демонструвати уміння казати "Ні" на протиправні пропозиції однолітків.

В анкетуванні взяли участь 59 учнів. Аналіз  отриманих результатів показав, що до скоєння  протиправних дій підлітка найчастіше спонукають наступні  фактори:

53%- солідарність з компанією;

31%-  задля розваги;

16%- необхідність добути гроші.

Більшість  учнів  вважає, що схильність до протиправних дій є набутою під впливом виховання, життєвого досвіду, а не  успадкованою.

Причинами, які б могли призвести до зниження кількості правопорушень і злочинів, що скоєні неповнолітніми, опитані вважають наступні:

- суворе покарання злочинців – 85%;

- надання інформації про юридичні наслідки скоєння злочинів школярам    – 15%;

На думку опитаних підлітків найбільшим стримуючим фактором є:

- регулярне відвідування представником поліції навчальних закладів – 15%;

- ведення просвітницького курсу для  учнів – 20%;

- посилення відповідальності батьків за виховання дітей – 65%;

В першу чергу на захист дитини, яка постраждала від насильства в сім’ї мають стати:

-8% - працівники служби у справах дітей;

-5%  - працівники поліції;

-47 % - педагоги навчального закладу;

-31% - практичний психолог;

- 9% - представники громадських організацій;

Отже, за результатами анкетувань, з’ясовано, що учням надається достатня інформація щодо протиправних дій та відповідає їхнім віковим запитам. Педагоги, практичні психологи   та інші дорослі , що працюють з дітьми, зможуть значною мірою впливати на формування відповідальної поведінки учнів тобто ефективно здійснювати профілактику правопорушень та негативних проявів.

25 лютого 2019 року під головуванням заступника голови Катеринопільської райдержадміністрації О.Шариги відбулося чергове засідання комісії з питань захистуIMG_3736 прав дитини. На порядку денному розглядалося питання щодо влаштування з 01.03.2019 у створений дитячий будинок сімейного типу на базі родини Куценко Павла Павловича, 1981 року народження та Куценко Алли Сергіївни, 1985 року народження, які проживають за адресою: Черкаська область, с. Мокра Калигірка, вул. Садова,2а, на виховання та спільне проживання дитину-сироту.

У роботі комісії взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, були запрошені батьки - вихователі будинку сімейного типу Куценко П.П. та А.С., начальник служби у справах дітей виконавчого комітету Єрківської селищної ради об’єднаної територіальної громади – Філоненко В. В.

За результатами комісії прийнято рішення влаштувати в сім’ю Куценків Павла Павловича та Алли Сергіївни  дитину-сироту.

IMG_3739Комісія з питань захисту прав дитини райдержадміністрації працює для результативного вирішення проблеми виховання та всебічного розвитку дітей, забезпечення найкращих інтересів кожної дитини, яка зростає та виховується в сімейному оточенні, реалізації її права на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист.

06 лютого 2019 року під головуванням заступника голови Катеринопільської райдержадміністрації О.Шариги відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини. На порядку денному розглядалися питання стану виховання у будинках сімейного типу родини Куценків Павла Павловича та Алли Сергіївни, родини Лазаренків Валентини Дмитрівни та Романа Вікторовича, родини Артеменків Любові Дмитрівни та Сергія Петровича, про надання дозволу на продовження терміну перебування дітей в Будинку дитини, про перегляд індивідуальних планів соціального захисту дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.IMG_3736

У роботі комісії взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, начальник Катеринопільського відділення поліції Звенигородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області Гірник В.В., голова сільської ради с. Петраківка Соколюк В.Л., соціальний педагог КЗ «Катеринопільського НВК №2 «ЗОШ І-ІІІ ступенів ДНЗ»Давидиба Л.П., соціальний працівник Мокрокалигірської сільської ради ОТГ Гірніченко О.І. Були запрошені батьки - вихователі будинків сімейного типу.

На засіданні відбулося обговорення питання функціонування  ДБСТ в 2018 році, озвучено проблемні питання, надано рекомендації керівників районних служб та спеціалістів (відповідно профілю), напрацювання, план спільних дій в 2019 році.

За результатами комісії прийняті виважені рішення з метою захисту прав та інтересів дітей.

IMG_3687Серед сучасних проблем однією з суспільно важливих є зниження віку початку неповнолітніми статевого життя, що супроводжується зростанням кількості штучного переривання вагітності, розширенням діапазону венеричних захворювань, появою серед школярок матерів-одиначок. Як свідчать життєві спостереження і доводять спеціальні дослідження, нинішні діти доволі рано розпочинають свої статеві стосунки. Загальноосвітня школа є єдиною державною інституцією, яка має можливості для розв’язання цієї вкрай актуальної і складної проблеми, і тому вона зобов’язана взяти на себе цю відповідальність.

20.12.2018  в КЗ «Катеринопільський НВК №1 «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» відбувся захід «Статеве виховання як основа профілактики підліткової вагітності. Методи профілактики вагітності серед учнів. Контрацепція у підлітковому віці», в якому взяли участь лікар-гінеколог районної центральної лікарні Назаренко О.В., завуч з виховної роботи КЗ «Катеринопільський НВК №1 «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» Норенко О.М., працівники служби у справах дітей, районного центру соціальної служби  для сім’ї, дітей та молоді, відділ освіти, молоді та спорту.IMG_3689

Для дітей-старшокласників було підготовлено перегляд відеороликів на тематику вагітності серед учнів, проведено рольову гру «Чорнильна пляма», ряд запитань для обговорення, вправи «Міфи і факти про ВІЛ/СНІД», «Терези», імпровізуючи сценки «мама-дочка».

Практичне значення проведеної роботи полягає в тому, що запропоновану систему заходів можна використовувати у практичній діяльності соціального педагога, практичного психолога, класного керівника при роботі зі школярами старшого підліткового віку щодо формування статевої культури та профілактики підліткової вагітності.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 15