Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Четвер, 16 травня 2019, 08:17

Катеринопільська райдержадміністрація у 2014-2019 роках : труднощі та досягнення, успіхи та невдачі (завершення)

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

Петрівна 2 (1) Виконання загальнорайонних програм.

Протягом 2014-2018 років,  в межах видаткової частини бюджету району, втілено в життя   близько двох десятків районних  програм, направлених на забезпечення функціонування різних напрямків життєдіяльності району. Основними з них, найбільш вартісними були:

1.Програма профілактики злочинності в Катеринопільському районі, затверджена сесією районної ради на 2016-2020 роки. В рамках дії Програми, за рахунок  коштів районного бюджету,  встановлено систему відео спостереження в смт Катеринополі,  придбано моноблок ASUS  та  електрокотел  для Катеринопільського відділення поліції  на загальну суму 672,2 тис гривень.

2.Програма забезпечення пожежної безпеки,затверджена сесією районної ради на 2016-2020 роки. За рахунок коштів районного бюджету придбано бойовий одяг та спорядження для особового складу пожежного рятувального підрозділу,  запасні частини для пожежного  автомобіля,  7 дихальних апаратів  для особового складу  пожежного рятувального підрозділу, 1 компресор для заправки дихальних апаратів,  8 індивідуальних панорамних масок на загальну суму 492,0 тисяч гривень.

3.Програма підвищення енергоефективності та енергозбереження на 2010-2018 роки. За рахунок коштів районного бюджету  протягом 2014-2018 років  332 жителям району відшкодовано 248,3 тисяч гривень  відсотків за отриманими кредитами на енергоефективні заходи (заміна вікон, утеплення житлових будинків, придбання твердопаливних котлів).

4.Програма розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з поточним середнім, поточним дрібним ремонтом та експлуатаційним утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Катеринопільському районі на 2018 рік.Кошти  бюджету району використано на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення  (снігоочищення в зимовий період) та  виготовлення проектно-кошторисної документації  на поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення у 2018 році на загальну суму 679,0 тис.гривень.

5.Програма надання медичної  допомоги хворим нефрологічного профілю на 2014-2018 роки. Протягом зазначеного періоду  коштом районного бюджету профінансовано дороговартісне лікування в  Центрі гемодіалізу «Медікал Фрезеніус» 1 хворого (жителя с.Петраківка) на загальну суму 1265,0 тис.гривень.

6.Районна програма «Турбота» на 2015-2020 роки ;

Протягом 2015-2018 років в рамках реалізації Програми  було за кошти районного бюджету реалізовано такі заходи:

-         надано одноразову матеріальну допомогу 265 особам (із числа малозабезпечених  та  одиноких громадян, учасників АТО та членів їх сімей);

-         виплачено  щомісячну компенсацію 119 особам, які здійснюють догляд за 80- ти річними громадянами та інвалідами 1 групи;

-          протягом 2015-2018 років 24  особам (інваліди по зору) відшкодовано  житлово-комунальні послуги ;

-         відшкодовано вартість  путівок на оздоровлення  14 особам (потерпілим І категорії ЧАЕС);

-         профінансовано діяльність громадських організацій:

Катеринопільська районна організація ветеранів України, Катеринопільська районна громадська організація Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Спілка учасників АТО Катеринопільщини.

Загальна сума виплат (компенсацій, пільг) в межах Програми «Турбота» склала 1150,6 тис.гривень.

7.Програма підтримки військовослужбовців військової служби за контрактом, які уклали контракт із Збройними силами України на 2018 рік (250 тис грн);

Крім того виплачено одноразову матеріальну допомогу 33 військовим-контрактникам  (2017 рік – 17  осіб  на  170 тис грн, 2018 – 16 осіб 80 тис грн).

8.Програма розвитку та підтримки аграрного сектору в Катеринопільському районі за пріоритетними напрямками на 2017-2020 роки;

За рахунок коштів районного бюджету  на загальну суму 167,7  тис грн в рамках реалізації Програми в 2017 році суб’єктам господарювання відшкодовано вартість придбання 6 кліток для утримання кролів, 1 одиниці сільськогосподарської техніки за напрямом «Часткове відшкодування вартості сільськогосподарської техніки, холодильного, пакувального, сортувального, сушильного, технологічного та допоміжного обладнання з переробки сільськогосподарської продукції для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів» та за напрямом «Підтримка фермерських господарств району шляхом відшкодування за нарощування поголів'я» за нарощування поголів’я птиці та вівці (основне стадо) відшкодовано ФГ «Яна».

У 2018 році  відшкодовано 2 новоствореним сільськогосподарським кооперативам «Красуня» (с.Розсохуватка) та «Нива» (с.Новоселиця) вартість придбання   1 сівалки , 1 доїльної  установки та сепаратора на загальну суму 124,6 тисяч гривень.

1)    Програма «Медикаментозне забезпечення хворих з діагнозом «муковісцидоз» на 2015-2017 роки». В рамках Програми відшкодовано вартість придбання «Креону» для 2-х хворих жителів  району (с.Кайтанівка та смт Катеринопіль) на загальну суму 269 тисяч гривень.

З 2018 року відшкодування відбувається за програмою «Забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання», яка прийнята  до 2021 року. В 2018 році за  даною  Програмою  відшкодовано 50 тисяч гривень, в 2019 році планується використати 80 тисяч гривень.

Співпраця райдержадміністрації з підприємствами, організаціями, бізнес-структурами різних форм власності.

Згідно статті 36 Закону України «Про місцеві державні адміністрації », районні органи виконавчої влади не мають права  втручатися у господарську діяльність підприємств, установ і організацій, крім випадків, визначених законом.

Катеринопільська райдержадміністрація, при здійсненні своїх повноважень та обов’язків, чітко дотримувалась цієї норми Закону.

Співпраця з бізнес-структурами полягала , в основному, в інформуванні суб’єктів господарювання  про потреби різних бюджетних  галузей, громадських організацій, органів місцевого самоврядування, жителів району і , як правило, отримувала позитивну відповідь про готовність  бізнес структур долучитись до фінансування тих чи інших проектів, спрямованих на розвиток територій, на яких здійснювалась їх діяльність.

Катеринопільщина є аграрним районом, тому бізнес, в основному, пов’язаний з сільськогосподарським виробництвом, який обробляє 50 тис га ріллі.

135 сільськогосподарських виробників (юридичних осіб) різних форм власності працюють на 35,5 тис га ріллі, 1641 одноосібників (самовихідців) обробляють 6,4 тис га землі. Ще 8,1 тис га землі використовує населення району під городництвом.

За ініціативи райдержадміністрації, для оцінки рівня підтримки (внеску) аграріями місцевих громад, на території яких вони працюють, було запроваджено принцип пропорційності між обсягами засобів виробництва, якими володіє суб’єкт господарювання (земля, виробничі потужності, тощо) та розміром сплачених податків, зборів до бюджету, платежів у вигляді заробітної плати легальним найманим працівникам, допомоги бюджетній сфері, підтримки соціальної інфраструктури  та місцевого самоврядування.

Щорічно, з 2014 року проводяться розрахунки обсягу всіх вище вказаних внесків (податків, зборів, платежів, допомог та інше) на 1 га оброблюваної площі по кожному сільськогосподарському виробнику, у користуванні якого є більше  100  гектарів оброблюваної землі. Обраховані показники порівнюються із середньозваженим районним рівнем внесків. Напрацьована інформація обговорюється на спільних нарадах з керівниками (власниками ) бізнес-структур та оприлюднюється в засобах масової інформації.

Метою такої роботи є усвідомлення кожним аграрієм його ролі в соціально-економічному житті як громади району, так і окремого жителя.

Окремо, слід зазначити, що, якщо у 2014 році середньо районний рівень внесків аграріями з 1 га складав 2168 гривень, то в 2018 році ця сума збільшилась в чотири рази і досягла розміру 8181 гривні з 1 гектара оброблюваної землі.

За інформацією керівників бюджетних структур району та голів сільських, селищної рад, об’єднаних територіальних громад, протягом 2014-2018 років найбільш відчутну допомогу громадам населених пунктів району, надавали:

-         в смт Катеринопіль - ТОВ НВФ “Урожай” (керівник- Вовкотруб Микола Вікторович),ТОВ «Катеринопільський елеватор» (директор-Футима Артур Феліксович), ФГ “Агро -Вікторія” (керівник- Коваленко Олекандр Анатолійович), ПП «Регіон Плюс» (директор –Морозюк Михайло Олександрович);

-         Єрківська ОТГ- ТОВ «Катеринопільський елеватор» (директор-Футима Артур Феліксович, Боровик Олег Владиславович), ФГ “Агро -Вікторія” (керівник- Коваленко Олекандр Анатолійович), ПП «Регіон Плюс» (директор –Морозюк Михайло Олександрович), ТОВ НВФ “Урожай” (керівник- Вовкотруб Микола Вікторович);

-         Мокрокалигірська ОТГ- СТОВ ім.Гетьмана В.П. (керівник- Бабченко Олег Миколайович), ТОВ Агрофірма “Зоря” (керівник-Кізяєв Ігор Олександрович), ПСП “Хлібороб” (керівник- Андрущенко Юрій Борисович), ПП «Регіон Плюс» (директор –Морозюк Михайло Олександрович), депутат обласної ради- Футима Артур Феліксович, ФГ «Мрія» (керівник-Волошин Руслан Васильович);

-         с.Новоселиця-” ФГ “Новоселиця(керівник-  Ярмоленко Олександр Іванович);

-         с.Розсохуватка- Агрофірма «Мрія» ТОВ НВФ “Урожай” (керівник- Приходько Сергій Мусійович);

-         с.Вербовець- , ФГ “Андрущенко В.Б.” (керівник-Андрущенко Володимир Борисович, ФГ «Франчук Р.І.» (керівник- Франчук Роман Іванович)

-         с.Бродецьке- ТОВ НВФ “Урожай” (керівник- Вовкотруб Микола Вікторович);

-         с.Гуляйполе- ТОВ НВФ “Урожай” (керівник- Вовкотруб Микола Вікторович)

-         с.Шостаково- ТОВ НВФ “Урожай” (керівник- Вовкотруб Микола Вікторович); ПП “Агровідродження В.В. ” (керівник –Зайченко В’ячеслав В’ячеславович ), ФГ “Агро -Вікторія” (керівник- Коваленко Олекандр Анатолійович) ;

-         с.Пальчик- «ФГ Зарічанка» (керівник- Сиваченко Олександр Васильович) ФГ «Сиваченко» (керівник- Сиваченко Сергій Олександрович);

-         с.Ямпіль- ТОВ «Агро Універсал» (керівник- Ворона Віктор Михайлович,  Осадчий Юрій Олексійович);

-         с.Петраківка- ТОВ Агрофірма “Зоря” (керівник-Кізяєв Ігор Олександрович);

-         с.Стійкове- ТОВ «Черкасибіозахист» (керівник- Ченчик Василь Григорович);

-         с.Лисича Балка- ТОВ Агрофірма “Зоря” (керівник-Кізяєв Ігор Олександрович);

-         с.Потоки-«ФГ Масляний» (керівник-Масляний Микола Семенович);

-         с.Гончариха, с. Ромейково, с. Новоукраїнка - СТОВ ім.Ватутіна (керівник- Бурлаченко Микола Михайлович), ФГ “Лан-Агро” (керівник –Трохименко Олександр Петрович);

-         с.Вікнине - ФГ “Гончар О.А.” (керівник – Гончар Анатолій Савович);

-         с.Кайтанівка- ФГ “Обрії” (керівник- Дрибас Анатолій Степанович);

-         с.Ступичне- ФГ “Дрибас А.С.” (керівник- Дрибас Анатолій Степанович);

-         с.Киселівка - ФГ “Дрибас А.С.” (керівник- Дрибас Анатолій Степанович), ТОВ «Урочище Журавське (керівник Мовчан Лілія Петрівна);

Співпраця райдержадміністрації з органами місцевого самоврядування територіальних громад району.

Відповідно до статті 35 Закону України № 586-XIV від 9 квітня 1999 року, райдержадміністрації  при здійсненні органами місцевого самоврядування власних повноважень, взаємодіють з їх виконавчими органами та сприяють у вирішенні питань економічного, соціального та культурного розвитку відповідних територій, контролюють виконання наданих їм законом, повноважень.

За звітний період співпраця з сільськими радами та їх виконавчими комітетами була досить плідною. Сільські голови розуміли і підтримували вирішення виконавчою гілкою влади завдань, які ставило життя.  На спільних нарадах, колегіях, сесіях приймалися рішення під забезпечення діяльності бюджетних галузей та інфраструктури в населених пунктах району, які виконувалися завжди  за безпосередньої участі бюджетів сільських громад. За це їм окрема подяка.

За період 2014-2018 років райдержадміністрація співпрацювала з депутатським корпусом районної ради двох скликань. І хоча до складу районної ради, як попереднього, так і нинішнього скликань входили представники різних політичних сил, інтереси району, діяльність бюджетних структур та реалізація різноманітних програм завжди були вище політичних амбіцій і вподобань.

В звіті роботи райдержадміністрації за 5 років названо лише основні досягнення та недоліки. Формат звіту не дозволяє озвучити ще багато нюансів проведеної роботи як районною гілкою влади, так і виконавчими органами місцевого самоврядування.

Змінено Понеділок, 20 травня 2019, 15:08

Додати коментар

Захисний код
Оновити