Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 08 травня 2019, 13:48

Катеринопільська райдержадміністрація у 2014-2019 роках : труднощі та досягнення, успіхи та невдачі (продовження)

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

IMG_9130Житлово-комунальне господарство.

Відповідно до статті 20 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», районна державна адміністрація здійснює  контроль за організацією обслуговування населення підприємствами та установами , в тому числі і житлово-комунального господарства, незалежно від форм власності.

На початку 2014 року житлово-комунальне господарство району було представлено двома підприємствами: КП «Катеринопільське  селищне житлово – комунальне господарство» та  комунальне  підприємство  селища  Єрки, основними завданнями яких,є надання  послуг  з водопостачання, водовідведення, благоустрою та вивезення твердих побутових відходів. В 2015 році, за сприяння районної державної адміністрації, було створено ТОВ «Мокрокалигірське ЖКГ», згодом  комунальне підприємство «Комунальник» , основним видом діяльності якого  є надання послуг щодо вивезення твердих побутових відходів з с.Мокра Калигірка та прилеглих населених пунктів.

2014-2015 роки для комунальників району , а особливо для КП «Катеринопільське  селищне житлово – комунальне господарство», засновником і власником якого є Катеринопільська селищна рада, були найскладнішими в частині матеріально-фінансового стану.

Відсутність обігових коштів, заборгованість по заробітній платі перед працівниками, неналежний стан матеріальної бази ( обладнання, механізми, водогони, система водовідведення) , судові позови попередніх керівників комунального підприємства з вимогою виплати на їх користь десятків тисяч штрафних санкцій - все це поставило КП «Катеринопільське  селищне житлово – комунальне господарство» на межу банкрутства, а отже, і населення частини району – в стан екологічної катастрофи: постачання  неякісної питної води, загрозливе забруднення річки Гнилий Тікич стічними водами, незабезпеченість , в повному обсязі, механізмами для вивезення твердих та рідких побутових відходів тощо.

Колектив  комунального підприємства, на чолі з новопризначеним керівником, вимагали від голови райдержадміністрації , хоча засновником підприємства була і залишається  Катеринопільська  селищна рада, здійснити відповідні заходи по врятуванню їх підприємства.

Найперше, що було зроблено – надана юридична допомога для участі в судових засіданнях з метою недопущення стягнення з підприємства штрафів на користь попередніх керівників, і це було досягнуто.

Наступним кроком , на прохання адміністрації комунального підприємства, було проведено робочою групою райдержадміністрації фінансово-господарський аналіз діяльності підприємства, якою  виявлені причини збитковості та надано рекомендації для покращення функціонування підприємства.

Одночасно,  були направлені звернення до Черкаської облдержадміністрації про виділення з резервного фонду обласного бюджету коштів  для ремонту  каналізаційно-насосних станцій  в смт Катеринопіль по вул. Дружби та Петровського і отримано 320,0 тис.грн. для виконання цих робіт в 2014 році.

В 2015 році з резервного фонду обласного бюджету одержано ще 250,5 тис.грн. на виконання невідкладних робіт на каналізаційно-насосній станції, розташованій в смт Єрки по вул. Леніна.

Також, в  2016 році, за рахунок тих же коштів обласного бюджету в сумі 331,5 тис. грн.,   було  відремонтовано Центральну  каналізаційно-насосну станцію по вул. В’ячеслава Чорновола в смт Катеринопіль.

Найболючішим питанням для жителів, як смт Катеринопіль, с.Шостаково так і  навколишніх населених пунктів,  десятки років залишалось викиди нечистот не лише в річку Гнилий Тікич, а й поблизу населених пунктів , особливо в с.Шостаково.

З метою вирішення даної проблеми , було виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво каналізаційно-очистних споруд на місці недіючих  в с.Шостаково.

В 2016 році, за наполяганням райдержадміністрації, на підставі якісно підготовлених матеріалів, даний проект пройшов успішний відбір  робочою групою обласної державної адміністрації  і з екологічного фонду обласного бюджету було виділено 4,6 млн.грн. для його реалізації . Крім того, завдяки керівництву ТОВ «Катеринопільський елеватор» в Футими Артура Феліксовича було побудовано за рахунок спонсорських коштів підприємства  самоплинний колектор протяжністю від очисних споруд до р.Гнилий Тікич вартістю 1,1 млн.гривень.

В кінці 2016 року даний об’єкт був введений в експлуатацію. Звичайно, потрібно було майже рік , щоб новозбудовані очистні споруди запрацювали ефективно. Велика подяка Футимі А.Ф., який приймав активну участь в здійсненні контролю за будівництвом  та функціонуванням в перший рік роботи такого важливого для району об’єкту.

Робота каналізаційно-очистних споруд  дала також можливість поповнювати бюджет КП «Катеринопільське  селищне житлово – комунальне господарство» обіговими коштами в 2017 році на 1,7 млн.грн., у 2018  на 2,4 млн.гривень.

Наступна проблема КП «Катеринопільське  селищне житлово – комунальне господарство» - відсутність спеціалізованої техніки.

Забезпечити вирішення даного питання вдалося за рахунок коштів екологічного фонду обласного бюджету. Управлінням агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації було підготовлено два якісних проекти для придбання сміттєвоза та трактора «Бєларус» комунальному підприємству, які були відібрано на конкурсному відборі Черкаської облдержадміністрації за безпосереднього сприяння депутата обласної ради Коваленка О.А. Вартість новопридбаної техніки склала майже 2,0 млн.гривень.

В районі послідовно та планомірно виконанується комплекс заходів із забезпечення якісною питною водою населених пунктів.

Станом на 1 січня 2019 року централізоване питне водопостачанням в Катеринопільському районі  наявне в 4 населених пунктах: смт.Катеринопіль, с.Пальчик, с.Лисича Балка, с.Шостакове. с.Бродецьке. Водопостачання  в  більшості  населених  пунктів району  здійснюється  з  підземних  джерел.

У 2016 році виготовлено проектно-кошторисну документацію на будівництво водогонів в с. Любисток та Надвисся  , виконано ремонт водонапірної башти та свердловини в с. Гуляйполе, проведено очистку  свердловини в с. Шостаково.  В 2017 році проведена реконструкція водопровідної мережі в межах Мокрокалигірської сільської ради( в с. Любисток)  та будівництво водогону в с. Шостакове .  В 2018 році Гончариською сільською  радою виготовлено проектно – кошторисну  документацію на капітальний ремонт водопровідної мережі  в с. Ромейково.  Завершено  виготовлення проектно – кошторисної  документації на  будівництво водогону в с. Киселівка.

Будівництво водогонів у с.Киселівка та с.Ромейково –питання, які потребують вирішення у найближчі два роки.

Ще однією   проблемою, яка потребує  вирішення  в найкоротші терміни,  є питання покращення якості питної води, яка використовується для вживання та приготування їжі в загальноосвітніх закладах району.

 

Не вирішеною на сьогодні  залишається екологічна біда - знешкодження та утилізація непридатних, невідомих та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин в смт.Єрки. На цей час у контейнерах сховища знаходиться більше 240 тонн невідомих та непридатних до використання засобів захисту рослин.Враховуючи значний рівень загрози життю і здоров’ю людей та високу вартість утилізації хімічних засобів, що містяться у контейнерах сховища  районною державною адміністрацією і Єрківською селищною радою неодноразово  надсилались запити до Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА і Державної екологічної інспекції у Черкаській області, Міністерства екології та  Міністерства фінансів  України щодо виділення коштів з Державного бюджету на зазначені цілі. Відповідь була отримана про те, що в Україні на даний час відсутнє спеціалізоване сертифіковане підприємство, яке має право утилізувати небезпечні відходи.

Транспортне сполучення.

Дороги місцевого значення загального користування (між населеними пунктами) в районі  завжди перебували на балансі держави, а саме Державного підприємства «Автомобільні дороги України», яке здійснювало їх утримання через створені ними структури- облавтодори.

Який стан був цих доріг – знають всі. Щорічно, Черкаський облавтодор, в особі Катеринопільського райавтодору, частинами здійснював так званий «ямковий » ремонт, якого вистачало на сезон, два.

 

З 2014 року райдержадміністрація постійно «закидала» листами-вимогами                               Дочірнє підприємство “Черкаський облавтодор”  ДАК  “Автомобільні дороги України”  щодо необхідності ремонтів та утримання тих чи інших ділянок доріг , а також розчистку їх узбіч від порослі.

Отримали від власника доріг небагато позитивних дій та рішень. За період 2014-2017 рр. Черкаським облавтодором за кошти державного бюджету було відремонтовано в районі ділянки доріг: Шпола-Мокра Калигірка-Катеринопіль, Катеринопіль-Пальчик-Ямпіль, Звенигородка-Катеринопіль-Тальне-Маньківка.

Решта доріг, які проходять населеними пунктами , в тому числі комунальні, ремонтувались коштами місцевих бюджетів.

З 01.01.2018 року відповідно до  Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування » від 17 листопада 2016 року № 1764-VІІІ , обласні та районні дороги загального користування місцевого значення передані в управління Черкаській облдержадміністрації, а по Катеринопільському району це 172,3 км обласних доріг загального користування місцевого значення та 37,0 км районних доріг загального користування місцевого значення,  разом з відповідним фінансовим ресурсом на їх утримання.

Черкаською облдержадміністрацією на 2018 рік було визначено для Катеринопільського району всього лише 1,6 млн.грн. для проведення   поточного дрібного  ремонту та 3,1 млн.грн. для проведення поточного середнього ремонту доріг.

На 2019 рік, відповідно до розпорядження Черкаської  облдержадміністрації,  для Катеринопільського району обсяг фінансування середнього поточного та дрібного ямкового ремонтів доріг та шляхопроводів складає 16,3  млн.гривень.

Є надія, що такий вагомий фінансовий ресурс, в поєднанні з якісно проведеними роботами відповідальним виконавцем, значно поліпшить стан  доріг в районі.

Райдержадміністрацією подано Департаменту інфраструктури , розвитку та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення Черкаської облдержадміністрації пропозиції та пакети документів для проведення поточного середнього ремонтів двох мостів: в с.Ямпіль та с.Шостаково -  на загальну суму 3,4 млн.гривень. Дані пропозиції було враховано і ці шляхопроводи будуть поновлені  до кінця 2019 року за рахунок державних коштів.

Не вирішеним залишається питання ремонту територіальних доріг Державного значення, яких в районі 30,5 кілометрів: автодорога  від смт Катеринопіль до м.Тальне та від смт Катеринопіль до м.Звенигородка  (через смт Єрки) і  автодорога Катеринопіль-Шпола  відрізок дороги Катеринопіль-Радчиха-Вікнине до с.Капустине Шполянського району,  дорожнє покриття яких перебуває у вкрай незадовільному стані. Дані дороги перебувають на балансі держави (Укравтодору) , а їх ремонт повинен фінансуватись за рахунок коштів державного бюджету України. Оскільки, пріоритетними для Укравтодору у проведенні ремонту доріг державного значення є дороги  національного та регіонального значення, територіальні дороги залишаються невідремонтованими. Наразі стоїть питання передачі в 2019 році територіальних доріг державного значення на баланс облдержадміністрацій разом із відповідним фінансовим ресурсом на їх утримання.

Змінено Четвер, 16 травня 2019, 08:44

Додати коментар

Захисний код
Оновити