Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

П'ятниця, 26 квітня 2019, 13:48

Катеринопільська райдержадміністрація у 2014-2019 роках : труднощі та досягнення, успіхи та невдачі (продовження)

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

IMG_9125В період проведення в країні реформ, поза увагою в нашому районі не могла залишитись і  діяльність закладів  культури .

В Катеринопільському районі функціонує 40 закладів культури, в тому числі 19 сільських будинків культури, 17 сільських бібліотечних філій, центральна районна бібліотечна система, комунальний заклад “Катеринопільський районний будинок культури”, комунальний заклад “Катеринопільська дитяча музична школа” та Катеринопільський районний краєзнавчий музей.

В об'єднаних територіальних громадах району функціонують 6 будинків культури, 7 бібліотек та  дитяча музична школа в смт Єрки.

Робота райдержадміністрації в сфері культури району розпочалась з приведення у відповідність до чинного законодавства статутних документів закладів культури: Катеринопільскої музичної школи, Катеринопільського районного будинку культури та краєзнавчого музею:

-         Катеринопільська дитяча музична школа, відповідно до затвердженого Статуту в новій редакції, набула статусу «комунального закладу» та  юридичної особи;

-         Комунальний заклад  «Катеринопільський районний будинок культури», який створено на базі майна спільної власності територіальних громад  району, узаконено затвердженим Статутом закладу, як неприбуткової організації та самостійної юридичної особи;

-         Катеринопільський краєзнавчий музей , відповідно до затвердженого Статуту , набув статусу неприбуткової комунальної  установи та окремої юридичної особи.

З утворенням на території району в 2015 році двох об’єднаних територіальних громад, з  районної комунальної власності до комунальної власності Єрківської об’єднаної територіальної громади передано матеріальні цінності  та бібліотечний фонд сільського будинку культури с.Радчиха  та Радчиської сільської бібліотеки - філії с. Радчиха та приміщення філіалу Катеринопільської дитячої музичної школи розташований в смт Єрки.

До комунальної власності  Мокрокалигірської сільської об’єднаної територіальної громади передано  матеріальні цінності  та бібліотечний фонд сільського будинку культури с.Єлизаветка, Єлизаветської сільської бібліотеки - філії с.Єлизаветка, Ярошівської сільської бібліотеки - філії с.Ярошівка, Сухокалигірської сільської бібліотеки - філії с.Суха Калигірка.

Протягом 2014-2018 років в закладах культури району поліпшено матеріально-технічну базу, зокрема :

- здійснено облаштування обрядової зали в районному будинку культури на суму 207,80 тис.грн. (кошти обласного, районного бюджетів та ТОВ «НВФ»Урожай»);

- проведено ремонт народознавчої кімнати районного музею на  122,0  тис. грн. (59,9 – кошти обласного бюджету, 25,5 тис. грн. - районний бюджет, 36,2 тис.грн. – спонсорські кошти ТОВ «НВФ»Урожай»)

-облаштовано парадний вхід та площу перед районним будинком культури на загальну суму 220,0 тис.грн. (кошти районного бюджету);

-здійснено реконструкцію системи опалення (замінено котел на твердопаливний) в районному будинку культури 197,0 тис.грн.(районний та обласний бюджети)

-виконано поточний ремонт актової зали та облаштовано санвузли  в Катеринопільській  дитячій музичній  школі на загальну суму 279,6 тис.грн (кошти бюджету району);

-закуплено музичні інструменти в межах районної Програми розвитку матеріально-технічної бази КЗ «Катеринопільська дитяча музична школа на 2015-2018 роки»  на 206,2 тис.грн.(кошти районного бюджету);

-проведено капітальний ремонт читальної зали районної бібліотеки на суму 270,5 тис.грн.(кошти районного бюджету).

Питання, які потребують вирішення, відповідно до затвердженого Перспективного плану розвитку району на 2019-2021 роки в галузі культури:

-Комунальний заклад «Катеринопільський районний будинок культури»

1)    ремонт системи опалення та капітальний ремонт стелі глядацької зали на загальну суму 1,5 млн.гривень;

2)    проведення енергоефективних заходів в  шляхом заміни вікон та придбання і встановлення додаткового твердопаливного котла на суму 0,5 млн.гривень;

3)    придбання мультимедійної апаратури, музичного обладнання, комп’ютерної техніки  вартістю 750,0 тис.гривень;

4)    придбання сценічних українських народних костюмів на 150,0 тис.гривень.

-Комунальний заклад «Катеринопільська централізована бібліотечна система»

1)    реалізація проекту «Капітальний ремонт по заміні вікон в будівлі КЗ «Катеринопільська ЦБС по вул.Соборній смт Катеринопіль»» на 503,0 тис.гривень (проектно-кошторисна документація виготовлена в цінах 2018 року);

2)    забезпечення новими меблями читальної зали на 100,0 тис.гривень;

3)    оновлення матеріально-технічної бази та бібліотечного фонду на 300,0 тис.гривень;

4)    придбання та встановлення твердопаливного котла на 300,0 тис.гривень.

- Комунальний заклад «Катеринопільська дитяча музична школа»

1)    забезпечення музичними інструментами на загальну суму 450,0 тис.гривень ;

2)    проведення ремонтних робіт в приміщенні закладу (поточний ремонт навчальних класів, актової зали, заміна вікон та електропроводки) 1,0 млн.гривень;

-Катеринопільський краєзнавчий музей

1)    оновлення матеріально-технічної бази закладу (придбання комп’ютерної техніки, виставкових стендів, мультимедійного обладнання тощо)  на 100,0 тис.гривень.

Розвиток дитячого та залучення до масового спорту дорослого населення  - одне із пріоритетних  завдань, які перед собою ставить місцева влада будь-якого рівня.

У Катеринопільському районі функціонує 2 дитячі спортивні школи:  дитячо- спортивна школа «Колос» в смт Катеринопіль  та дитяча спортивна школа Єрківської ОТГ (Єрківська об’єднана територіальна громада).

Дитячо-юнацька спортивна школа «Колос» в смт Катеринопіль (далі- Катеринопільська ДЮСШ), засновником якої є Катеринопільська районна рада і співзасновником Черкаська обласна  організація ВФСТ «Колос» АПК України,  ставить перед собою  завдання  масового залучення молоді району  до занять з  фізичного виховання.

Спортивну школу відвідує 128 учнів, навчально-тренувальну роботу з якими здійснюють 6 кваліфікованих тренерів.

Завдяки значним зусиллям тренерського колективу, селекційному відбору дітей до певної спортивної секції, учні  Катеринопільської ДЮСШ займають призові місця не лише в обласних, а і в загальнодержавних змаганнях.

В дитячо-юнацькій спортивній школі Єрківської об’єднаної територіальної громади навчається 130 учнів (7 вікових груп) та працює 3 тренери. Діти відвідують секції з футболу, фут залу та легкої атлетики.

У 2016 році райдержадміністрацією було ініційовано створення спортивно-організаційного  комітету  “Спортивний рух Катеринопільщини”, метою якого є залучення всіх верст населення району до фізичної культури і спорту.  До складу комітету  увійшли вчителі фізичного виховання, тренери Катеринопільської ДЮСШ, представники громадськості. З керівниками ТОВ «Катеринопільский елеватор»(Футима А.Ф.) , ПП «Регіон Плюс» (Морозюк М.О.) , ФГ «Агро-Вікторія »(Коваленко О.А.) заключено Меморандуми про співпрацю щодо розвитку та фінансової підтримки  спорту в районі.

Громадською організацією “Спортивний рух Катеринопільщини” були започатковані і щорічно проводяться турніри серед молодіжних команд району по волейболу, мініфутболу та фут залу, шашково-шахматні змагання.

За сприяння Артура Футими в 2017 році було проведено майстер-клас по бадмінтону, з метою популяризації даного виду спорту,  із залученням молоді смт Катеринополя. Проте, цей вид спорту не здобув поширення серед підростаючого покоління.

Приватними підприємцями району, на чолі з директором ВК «Будсервіс» Михайлом Морозюком, створено футбольний клуб «Катеринопіль», який грав у І лізі Черкаської області по футболу. Цей футбольний клуб традиційно приймає активну участь у щорічних змаганнях з міні футболу.

Фінансову допомогу у проведенні щорічних волейбольних змагань серед дорослих команд та шахово-шашкових турнірів надає депутат обласної ради , керівник ФГ «Агро-Вікторія » Олександр Коваленко.

В лютому 2017 року в спортивному комплексі Катеринопільської ДЮСШ

відбулося відкриття тренажерної зали,  для оснащення якої було придбано 10 сучасних тренажерів та бігову доріжку, проведено ремонт  зали, роздягалень, санвузла. На реалізацію проекту  протягом 2017-2018 років було використано 492,0  тис.гривень,  з яких 398,0 тис.грн. –спонсорська допомога ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (Косюк Ю.А.) та ТОВ «НВФ» Урожай» (Васецький О.В.), 108,7 тис.грн.- кошти районного бюджету.

Значна увага протягом останніх п’яти років приділялась зміцненню матеріально-технічної бази, ремонту спортивних споруд.

Зокрема, протягом 2015-2017 років проведено  поточний ремонт спортивної зали , реконструкція системи її опалення, часткове утеплення, облаштування системи водовідведення  та благоустрою на загальну суму  429,5 тис.грн.(   409,5 тис.грн.-кошти районного бюджету, 20,0 тис.грн.-спонсорські кошти сільськогосподарських підприємств ТОВ «Кочубій»  та ТОВ Агрофірма «Зоря»).

В 2018 році виконано роботи по встановленню спортивного майданчика на території Катеринопільського НВК  №2  кошти на придбання якого були отримані з державного бюджету в сумі 201,0 тис.гривень.

Одним із основних спортивних комплексів Катеринопільської ДЮСШ є районний стадіон «Колос», де  відновлено освітлення, встановлено систему відео спостереження, проведено заміну сидінь на трибунах для вболівальників (кошти районного бюджету).

З ініціативи керівника ТОВ «Катеринопільський елеватор» Футими А..Ф. та за спонсорські кошти підприємства  було проведено капітальний ремонт приміщення роздягальні та проведено реконструкцію поливної системи стадіону «Колос на загальну суму  350,0 тис.гривень.

Завдяки приведенню у належний стан спортивних споруд, доросле населення  має можливість активно займатися  різними видами спорту.

Проте, на сьогодні,  залишається ще багато не вирішених  питань, які потребують значного  фінансового ресурсу:

-         ремонт міні-футбольного поля із штучним покриттям на стадіоні «Колос» в смт Катеринопіль;

-         завершення утеплення будівлі спортивної зали Катеринопільської ДЮСШ;

-         придбання та встановлення спортивних майданчиків на території населених пунктів району;

-         наповнення спортивним інвентарем навчальних закладів району;

-          реконструкція футбольного поля в  Катеринопільському НВК №1 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад».

Змінено Середа, 08 травня 2019, 14:48

Додати коментар

Захисний код
Оновити