Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

П'ятниця, 15 березня 2019, 13:14

Катеринопільська райдержадміністрація у 2014-2019 роках : труднощі та досягнення, успіхи та невдачі (продовження)

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

IMG_9094Протягом останніх трьох років у санаторних закладах оздоровлено 41 учасник АТО. На початок нинішнього року на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікування перебуває 39 учасників АТО, з них 6 осіб з інвалідністю.

В центральній районній лікарні  відкрито палату для учасників АТО. За допомогою меценатів було проведено якісний ремонт кімнати, придбано меблі та побутову техніку. Постільну білизну. З демобілізованими військовослужбовцями працює психолог.

Протягом 2016-2018 років отримали стаціонарне лікування в Катеринопільській центральній районній лікарні 72 учасники АТО. Проліковано в обласному госпіталі - 176 осіб. В Українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни  «Циблі» надали допомогу  23 військовослужбовцям, в інших лікувальних закладах проліковано стаціонарно 13 осіб.

Районною філією Черкаського обласного центру зайнятості протягом 2015-2018 років працевлаштовано 68 демобілізованих учасників АТО, 19 направлено на професійне навчання та підвищення кваліфікації, 5 - отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю на розвиток підприємницької діяльності.

За період з 2015-2018 років до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області звернулися із заявами  234 учасники антитерористичної операції  з питань отримання у власність земельних ділянок  для ведення особистого селянського господарства.

Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області прийнято 220 наказів з надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства за межами населених пунктів Катеринопільського району на загальну площу 388,4969 га.

Війна внесла свої корективи  в  соціально-політичну ситуацію в районі і, нерідко,  спричинену радикальними настроями. За ініціативи Катеринопільської райдержадміністрації 18 червня 2015 року створено формування з охорони громадського порядку «Територіальна самооборона Катеринопільщини», яке налічує понад150 членів – представників із усіх населених пунктів району, відіграє важливу роль у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті громадян від протиправних посягань, забезпечує громадський порядок під час проведення масових заходів  та надає відчутну допомогу правоохоронним органам. Основні напрямки співпраці між владою та громадською організацією визначені у підписаному між сторонами меморандумі.

Воєнні події  змусили значну частину жителів Сходу та Півдня України  покинути свої домівки. До нашого району переїхали 114 сімей внутрішньо переміщених осіб, які потребували прихистку та підтримки жителів району. Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації спільно із органами місцевого самоврядування було створено банк житла у всіх населених пунктах, проводився збір речей та продуктів харчування для цих сімей. Керівники приватних підприємств надавали робочі місця для цих людей, соціальні служби сприяли  в призначенні матеріальної допомоги та компенсації , заклади освіти та дошкільні заклади — в адаптації  діток до   нових умов проживання.

Війна з Росією посіяла радикальні настрої й в релігійному середовищі  та сприяла дестабілізації суспільно-політичної та релігійної ситуації в районі. Початок  2017   року приніс розбрат між  релігійними конфесіями української православної церкви Київського та Московського патріархатів.

Віруючі обох конфесій вважали себе ображеними і вимагали від влади захистити їх права на вільне віросповідання. І хоча, згідно законодавства України, держава не має права втручатися в релігійні питання, районною владою було прийнято безпрецедентне рішення обговорити в широкому суспільному діалозі проблему мирного співіснування різних конфесій на території району для врегулювання міжконфесійного протиріччя. Райдержадміністрацією  ініційовано та проведено зустріч конфліктуючих сторін, представників правоохоронних органів та громадських організацій, під час якої підготовлено звернення до ініціаторів конфлікту щодо недопущення розпалювання міжконфесійної ворожнечі, порушення законних прав і свобод віруючих різних конфесій.

Це було  вже друге зібрання  метою якого стало запобігання конфліктним ситуаціям та підвищення ролі церкви в духовному єднанні не лише віруючих,  а і всіх жителів, особливо в період російської агресії.  Перша зустріч, яку ініціювала голова РДА відбулася в березні 2015 року.  Вперше  за роки незалежності нашої держави за стіл переговорів сіли  священнослужителі  основних релігійних конфесій, які є на території району – Української Православної Церкви Московського патріархату, Української Православної церкви Київського патріархату, Української  автокефальної церкви, християн – євангелістів.

Ділячись думками і пропозиціями, священнослужителі та керівники влади обговорили питання щодо недопущення втручання у діяльність релігійних конфесій та запобігання міжконфесійних конфліктів; участь священиків у вихованні підростаючого покоління; ролі засобів масової інформації  у духовному єднанні та просвіті населення. Представники різних конфесій висловили свої погляди на ситуацію в суспільстві, та міркування , як спільно сприяти духовному розвитку громадян різних релігійних поглядів. Вони були єдині в тому, що кожна церква має виконувати свою місію: проповідувати любов, мир і єднання й спонукати своїх прихожан жити за Божими заповідями .  Були озвучені практичні заходи, які можна здійснювати  заради консолідації суспільства. Кожен із представників релігійних конфесій висловив свою думку стосовно викладання християнсько етики у школах, поділився досвідом щодо роботи недільних шкіл.

Чи були успішними ці спроби?  Відповідь на це запитання кожна із сторін конфлікту мала свою. Проте, градус напруги у  протистоянні вірян різних конфесій дещо знизився.

Православна Церква України пройшла значний шлях до об’єднання та отримання Томосу і вона є і буде незалежною від держави. На сьогодні прийнято Закон України від 17 січня 2019 року 
№ 2673-VIII  «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи», яким дане питання має бути врегульовано і в нашому районі.

Зазначені вище , і не тільки, труднощі та проблеми , пов’язані з війною , не звільняли владу від обов’язку виконання всіх рішень і завдань, пов’язаних із забезпеченням необхідних напрямів життєдіяльності району та громад.

Змінено Понеділок, 25 березня 2019, 12:01

Додати коментар

Захисний код
Оновити