Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Понеділок, 11 березня 2019, 08:41

Катеринопільська райдержадміністрація у 2014-2019 роках : труднощі та досягнення, успіхи та невдачі

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

IMG_9093Райдержадміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади в Україні.

Катеринопільська райдержадміністрація свої функції виконує через систему управлінь та відділів: апарат райдержадміністрації,  управління соціального захисту населення, фінансове управління, управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури,  відділ освіти, молоді та спорту, відділ культури, Службу у справах дітей, відділ містобудування, архітектури та житлово - комунального господарства, сектор з питань цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи, сектор надання адміністративних послуг, сектор з питань державної реєстрації, архівний сектор.

За період каденції чинного Президента України Петра Порошенка райдержадміністрація в межах своїх повноважень забезпечувала,  реалізацію наданих державою функцій а також повноважень, делегованих їй органами місцевого самоврядування району.

У цьому звіті  райдержадміністрація інформує про здійснення наданих державою функцій з  виконання регіональних програм соціально-економічного та культурного розвитку, національно-культурних програм, забезпечення вимог Конституції України в частині освіти, охорони здоров’я, законності і правопорядку, дотримання прав і свобод громадян. Йдеться також про труднощі, невдачі, що виникали і виникають при вирішенні проблем.

І. Суспільно-політичне життя району у 2014-2019 роках.

Революція Гідності, початок військової агресії в Криму, події на Південному Сході України,  захоплення частини території Луганської та Донецької областей України — всі ці обставини наклали свій відбиток на роботу новопризначеного голови  РДА у 2014 році.  Виникли  складнощі, проблеми, які нашарувалися на  розгубленість та розчарування в душах та думках  як всіх українців,  так і жителів нашого району.

Здійснення повноважень районної влади в звичних, мирних буднях поєдналося з вимогами військового часу.

Кращі сини району добровільно пішли захищати південно-східні рубежі держави. Потім, згідно Указів Президента, було оголошено 6 хвиль часткової мобілізації до Збройних сил України, відповідно до яких було оголошено  призов військовозобов'язаних, у тому числі резервістів та поставку транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України.

176 мужніх жителів Катеринопільщини відстоювали незалежність України. Ми проводжали їх разом з родинами від будівлі Катеринопільського військкомату при благословенні церковнослужителів й благали господа, щоб він зберіг їх життя. Згодом отримували  гіркі звістки:

загинув 18 липня 2014 року при штурмі Попасної Луганської області 22-х річний Бохонько Сергій Сергійович;

під час обстрілу ТЕС у м.Щастя Луганської області 31 січня 2015 року ворог забрав життя 49-ти річного Бобурова Руслана Юрійовича;

біля селища Рідкодуб Донецької області 8 лютого 2015 року ми втратили молодого патріота 25-ти річного Чумака Віталія Миколайовича;

від обстрілу ворогом блокпосту поблизу села Кліщіївка Донецької області 30 червня 2015 року загинув 30-ти річний Пономаренко Дмитро Борисович;

І сьогодні війна продовжує забирати кращих синів району.

17 лютого цого року у с.Кримському Луганської області загинув 28-ми річний Сергій Павлович Данілейченко.

Світла і незабутня пам’ять про наших героїв назавжди залишиться в серцях жителів району.

За ініціативою громадських активістів у 2014 році та за підтримки і активної координації дій райдержадміністрації було створено штаб з підтримки  добровольчих та військових формувань , які захищали кордони держави. Сільськогосподарські товаровиробники, підприємці, працівники підприємств, установ, організацій, сільські ради, прості жителі району долучилися до збору коштів, продуктів харчування, одягу, медикаментів, засобів гігієни,  амуніції, взуття, бронежилетів, касок, приладів нічного бачення, які централізовано обліковувалися та майже щотижня доставлялися волонтерами району на фронт. На той час це була відчутна і майже єдина можливість забезпечити військових всим необхідним. Допомога волонтерів полегшувала суворі умови на війні  та додавала шансів  вистояти в боротьбі з озброєним ворогом.

За рішенням голови та співголови координаційного штабу  зібрані кошти також спрямовувалися на підтримку родин тих, хто воював на Сході. З 2016 року  104   мужні чоловіки добровільно уклали контракти із Збройними силами України. Боронили і продовжують захищати наше мирне життя  в районі  280 наших  земляків.

Демобілізованими учасниками бойових дій в зоні проведення АТО в травні 2015 року було створено громадську організацію «Спілка учасників АТО Катеринопільщини», з якою райдержадміністрація підписала меморандум про підтримку та співпрацю .

Підтримка учасників АТО та членів їх сімей протягом цих років здійснювалась  за рахунок коштів як  Державного,  так і районного бюджетів. Не стояли осторонь і сільські, селищні ради. Вони також долучались до збору допомоги, фінансування районних програм підтримки учасників АТО.

У 2017 році мамі загиблого учасника АТО  Пономаренка Дмитра, Аллі Вікторівні Лохнай,  було виплачено державну грошову компенсацію  для придбання житла.

У 2018 році виділено кошти з Державного бюджету  учасникам бойових дій, які отримали інвалідність в зоні АТО, на придбання житла Василю Леонідовичу Рослику  та Олегу Олександровичу Ревенку.

У 2016 році 150 тис грн було передано  Шостаківській сільській раді для придбання власного житла для учасника АТО Сергія Миколайовича Полікаренка.

З метою забезпечення підвищення рівня соціального захисту цієї категорії населення діє районна програма матеріальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2018-2020 роки.  В межах цієї програми в 2018 році за рахунок коштів районного бюджету надано одноразову матеріальну допомогу двом учасникам АТО для придбання житла  по 100,0 тис.грн. кожному :  Віталію Васильовичу Калюжному та Вадиму Олександровичу Бондаренку.

Наразі  через дефіцит коштів в районному бюджеті, немає  можливості в повному обсязі  забезпечити житлом всіх учасників бойових дій, які перебувають на квартирному обліку або потребують поліпшення житлових умов, а їх на сьогодні 19.  Проте,  домовленість райдержадміністрації і Спілки учасників АТО району про виділення 200 тис грн щорічно виконується.

Медичне, соціальне забезпечення, адаптація, психологічна реабілітація, професійна підготовка (перепідготовка) учасників антитерористичної операції.

Протягом зазначеного періоду   12 учасників антитерористичної операції пройшли навчання в Тальнівському районному спортивно-технічному клубі товариства сприяння обороні України з підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів категорії «В» та «С». (Продовження буде)

Змінено Понеділок, 25 березня 2019, 12:00

Додати коментар

Захисний код
Оновити