Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Середа, 30 травня 2018, 08:15

22 ТРАВНЯ СВІТ ВІДЗНАЧАЄ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОРІЗНОМАНІТТЯ

Автор  Внутрішня політика
Оцінити
(0 голоси)

Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.

Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття - «Актуалізація принципів збереження біорізноманіття; підтримання людей та їхнього добробуту». Головне його завдання – привернути увагу до питань збереження біорізноманіття як основи підтримки життя і засобів для існування людства.

Людство отримує від біорізноманіття незліченні блага у вигляді екосистемних послуг. Екосистемні послуги  створюють можливості для життя людей, шляхом надання їм їжі і чистої води, деревини, енергії, захисту від повеней та ерозії грунту, регулювання захворювань і клімату, сприяння запиленню культур і формуванню грунтів, а також забезпечення рекреаційних, культурних і духовних вигод. Добробут людства в світі докорінно і безпосередньо залежить від екосистемних послуг. Незважаючи на це, за останні кілька десятиліть рівень багатьох благ, які ми звикли отримувати від біорізноманіття, різко впав, у міру того, як біорізноманіття катастрофічно знижувалося повсюди на земній кулі.

Біорізноманіття розглядається  як важлива наскрізна тема  Цілей сталого розвитку 2016-2030. В цілі 15 говориться про необхідність зупинити процес втрати біорізноманіття, зберігати і відновлювати екосистеми, сприяти їх раціональному використанню, а в інших цілях визнається важлива роль біорізноманіття у подоланні бідності, забезпеченні продовольством і питною водою та поліпшенні життя у містах.

Зупиняючи втрати біорізноманіття, ми інвестуємо в людей, в їхнє життя та добробут.

Вжиття ефективних і термінових заходів для припинення втрати біорізноманіття, з тим щоб до 2020 року екосистеми набули стійкості і постійно надавали основні послуги, тим самим забезпечуючи життя на планеті, вклад в добробут людини і подолання бідності, - є основною місією Стратегічного плану зі збереження і сталого використання біорізноманіття на 2011-2020 роки (м. Нагоя, Японія, 2010).

Рішучі дії щодо збереження біорізноманіття мають забезпечити численні вигоди, у тому числі за рахунок поліпшення здоров'я, підвищення продовольчої безпеки і подолання бідності. Посилений захист біорізноманіття є розумною і економічно вигідною інвестицією у зниження ризиків для світової спільноти.

Більше інформації щодо Конвенції про біорізноманіття та Міжнародного дня різноманіття можна знайти на сайті https://www.cbd.int.

Змінено Середа, 30 травня 2018, 08:24

Додати коментар

Захисний код
Оновити