Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Агропромисловий розвиток

Безымянный-e1570450625563 ДП «Черкасистандартметрологія» у співпраці з Департаментом регіонального розвитку обласної державної адміністрації оголошують про початок обласного конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «Черкаська якість». Мета конкурсу: популяризація місцевих виробників, що виготовляють конкурентоспроможну продукцію, надають якісні послуги, досягли успіхів у освоєнні ринку та приділяють велику увагу сучасним системам управління. Переможці та лауреати конкурсу зможуть використовувати знак конкурсу „Черкаська якість“ для маркування продукції, яка перемогла у конкурсі, в рекламних та інформаційних матеріалах. В рамках Конкурсу визначається краща продукція (товари, роботи, послуги) за наступними номінаціями «Продукція (продовольчі товари, промислові товари для населення, товари виробничотехнічного призначення, вироби народних художніх промислів)» і «Роботи та послуги». Критеріями оцінювання продукції (товарів, робіт, послуг), яка подається підприємствами (організаціями) на Конкурс, є: • використання підвищених показників якості та безпечності порівняно з чинними вимогами, підтвердження безпечності заявленої продукції протоколами випробувань, наявність сертифіката відповідності або інших документів, що підтверджують відповідність заявленої продукції, робіт, послуг; • використання регіональної та української сировини, матеріалів; • наявність атестованої випробувальної лабораторії або договору із субпідрядними організаціями на виконання випробувань; • забезпеченість та стан засобів вимірювальної техніки під час виробництва заявленої продукції; • естетичні властивості, дизайн, ергономіка, відображення національної та регіональної символіки в образі товару; • відсутність претензій (рекламацій) споживачів, контролюючих органів, закупівельних організацій щодо продукції, етика, естетика та культура поведінки персоналу під час надання послуги (виконання роботи); • порівняння ціни та якості з кращими аналогами та доступність на вітчизняному ринку для споживачів із різною купівельною спроможністю; • рівень інформування споживачів щодо споживчих властивостей заявленої продукції; • соціальна значимість продукції, роботи, послуги; • дотримання санітарно-гігієнічних норм та вплив заявленої продукції на навколишнє середовище під час виробництва, реалізації та утилізації заявленої продукції. Організаційно-методичне та інформаційне забезпечення проведення Конкурсу на Черкащині здійснює Державне підприємство «Черкаський науково – виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації». На підприємстві організовано консультативний пункт для надання практичної допомоги та консультацій спеціалістам підприємств та організацій області з питань підготовки матеріалів для участі у Конкурсі. Заявки для участі в конкурсі «Черкаська якість» приймаються до 1 листопада 2019 року. Додаткову інформацію про умови проведення Конкурсу можна отримати: ДП “Черкасистандартметрологія”, м. Черкаси, вул. Гоголя, 278, 18002, тел. (0472) 37-15-44

Для оперативного реагування на випадки силового захоплення на території Черкаської області земельних ділянок та об’єктів аграрної інфраструктури, інші прояви аграрного «рейдерства» при Черкаській обласній державній адміністрації діє регіональна робоча група з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.

У жовтні 2019 року чергові засідання регіональної робочої групи відбудуться 09.10.2019 та 23.10.2019 об 11.00 за м. Черкаси,  бульв. Шевченка, 185, каб. №340.

Для довідок та запису звертатися за телефоном: (0472) 33-00-27 або за адресою: м. Черкаси, бульв. Шевченка, 185, каб.№244

Skype_Picture_2019_09_30T09_35_28_771Z 27 вересня в  залі засідань Катеринопільської райдержадміністрації відбулася нарада  з бджолярами району з питань дотримання ветеринарно-санітарних вимог у галузі бджільництва, реєстрації пасік, профілактики захворювань та алгоритм дій щодо недопущення випадків отруєння бджіл при обробітку сільськогосподарських культур пестицидами.

Нараду відкрив перший заступник голови райдержадміністрації  Володимир Коваленко, який ознайомив присутніх з планом роботи наради та  наголосив, що однією з найбільших проблем пасічників – це обробка аграріями полів пестицидами, в результаті якої гинуть бджоли. Є законодавство, що передбачає певні кроки по недопущенню таких випадків. Саме його всі суб’єкти господарювання і повинні дотримуватися. Тому й темою для обговорення є недопущення випадків отруєння бджіл та правове врегулювання галузі.

На засіданні виступив  начальник Держпродспоживслужби у Катеринопільському районі Олексій Полянський, який розповів про  дотримання ветеринарно-санітарних вимог у галузі бджільництва, реєстрації пасік, профілактики захворювань. Він нагадав присутнім про необхідність проведення реєстрації пасіки в сільських, селищних радах, ОТГ. Відповідно до ч.3 ст.13 Закону України «Про бджільництво» фахівці в сфері ветеринарної медицини районного управління, відділів Держпродспоживслужби області проводять обстеження пасіки та видають її ветеринарно-санітарний паспорт з відмітками. Доповідач також наголосив на завчасному плануванні місця розташування (кочівлі) пасіки та інформуванні Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування, ОТГ, землевласника. З метою попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл перевезення (кочівля) бджіл на медозбір та запилення здійснюється на підставі довідки або ветеринарного свідоцтва на перевезення бджолосімей, яке видають фахівці у сфері ветеринарної медицини Держпродспоживслужби

Олександр Бабій  - провідний спеціаліст відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки в Звенигородському районі виступив по питаннях  безпеки використання пестицидів у рослинництві , обмеження при застосуванні пестицидів та агрохімікатів в межах населених пунктів. У своєму виступі зосередив увагу на вимогах, яких обов’язково потрібно дотримуватися сільгоспвиробникам при роботі з пестицидами та агрохімікатами та які направлені на попередження отруєння бджіл. Зокрема необхідно завчасно попередити пасічників через засоби масової інформації (радіо, місцева газета, телебачення, інші засоби інформації) про застосування засобів захисту рослин. В повідомленні вказується дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності.

Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Не допускається обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл. Усі проведені хімічні обробки потрібно фіксувати в журналі обліку застосування пестицидів.

Олександр Вовкотруб – начальник управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації роз’яснив бджолярам та пасічникам алгоритм дій при отруєнні бджіл пестицидами. Згідно з п.4.1. Інструкції з профілактики отруєння бджіл пестицидами для фіксування випадку отруєння бджіл необхідно повідомити сільську, селищну раду , ОТГ,  Держпродспоживслужбу району, суб’єкта господарювання, звернутися до національної поліції з заявою. Після цього проводиться невідкладне обстеження пасіки комісією та відбір проб бджіл та рослин зі слідами пестицидів. Термін відправки проб на дослідження не повинен перевищувати двох діб.

Активно виступали пасічники району: Микола Молоков, Микола Вовк,Василь  Нетребенко -   смт Катеринопіль, Володимир Кузьменко - с. Мокра Калигірка, Іван Катькало – с. Вікнине , Олег Скрипник   – с. Кайтанівка та інші.  Піднімалися питання змін до Закону України « Про бджільництво», створення кооперативу для спільної реалізації продуктів бджільництва, недопущення отруєння бджіл пестицидами при застосування засобів захисту рослин  сільгоспвиробниками району та ін.

Захід пройшов у інтерактивній формі, присутні мали змогу поспілкуватися, обмінятися досвідом та отримати відповіді на свої запитання.

Згідно протоколу проведення наради було прийнято слідуючі рішення:

Управлінню агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації надіслати листи керівникам сільськогосподарських та фермерським господарствам району, сільським, селищним головам та головам ОТГ  про недопустимість неконтрольованого застосування  пестицидів, особливо на медоносних культурах та правила застосування пестицидів. Відповідну інформацію  розмістити на сайті райдержадміністрації та  в районній газеті Катеринопільський вісник.

Виконкомам Катеринопільської селищної, сільських рад та об’єднаних територіальних громад провести інформаційну роботу серед населення та налагодити взаємозв’язок між сільськогосподарськими виробниками та утримувачами бджіл з метою упередження  випадків отруєння бджіл.

Сільськогосподарським товаровиробникам, фермерським господарствам, одноосібникам та вихідцям району суворо дотримуватися правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».

Управлінню агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури райдержадміністрації сприяти координації та недопущення масового отруєння бджіл в районі.

Skype_Picture_2019_09_30T09_35_41_675ZУчасникам наради роздано Пам’ятки про порядок реєстрації,  розміщення  пасіки та вжиття заходів  щодо зменшення  випадків отруєння бджіл під час проведення обробітку посівів пестицидами та дії, які необхідно вжити, якщо отруєння бджіл таки  сталося.

Звертаємо увагу юридичних та фізичних осіб, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, що порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст.21 Закону України “Про захист рослин”, ст. 38 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Дотримання правил та вияв взаємоповаги один до одного – є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників. Така взаємодія забезпечить не лише відсутність судових тяжб щодо відшкодування завданої шкоди, а й буде корисним всім сторонам: пасічнику – продукти бджільництва (мед, пилок та ін.) та здорових бджіл, власнику сільськогосподарського підприємства – підвищення врожайності сільськогосподарських культур, а населенню  – якісну продукцію.

1_20190925_153734 24 вересня в Департаменті агропромислового розвитку обдержадміністрації відбулися земельні торги з продажу права оренди земельної ділянки водного фонду площею 1,6 га. Ділянка розташована в адміністративних межах Вільшано-Слобідської сільської ради на Уманщині, за межами населеного пункту. Виконавцем земельних торгів є Товарна біржа агропромислового комплексу центральних областей України.

За результатами аукціону, річна орендна плата за земельну ділянку під водним об’єктом у місцевий бюджет становитиме 3,03 %. Крім того, 734,9 грн орендар сплачуватиме за водний простір до обласного бюджету.

З переможцем аукціону укладено договір оренди водного об’єкта, що дозволяє йому проводити господарську діяльність та сплачувати орендну плату до місцевих бюджетів.

На сьогодні здійснюється підготовка лотів до продажу права оренди більш ніж на 100 земельних ділянок водного фонду.

25 вересня 2019 року з 11.00 до 13.00 год. в приймальні громадян Катеринопільської районної державної адміністрації (вул. Соборна, 12) керівництвом управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації буде проводитись виїзний особистий прийом громадян.

Попередній запис на прийом проводиться відповідальним працівником управління до 24 вересня2019 року за телефоном (0472) 63-36-55.

1_20190919_150958 Станом на 19 вересня аграрії області приступили до збирання цукрових буряків. Наразі викопали на площі 60 га або 6 % до прогнозу та зібрали 2,7 тис. тонн при урожайності 450 ц/га.

Загалом збиральна кампанія в області проведена на площі 282 тис. га або 42 % до прогнозу. Намолочено майже 1,6 млн тонн зерна.

Зокрема, зібрано:

– ранніх зернових та зернобобових культур – 1,4 млн тонн з площі 260 тис. га;

– кукурудзи – 160 тис. тонн з площі 19,7 тис. га або 4,9 % до прогнозу;

– гречки – 600 тонн з площі 500 га або 54 % до прогнозу;
– проса – 2,2 тис. тонн з площі 700 га або 31 % до прогнозу.

Крім того, соняшнику обмолочено на площі 107 тис. га або 55 % та зібрано 352 тис. тонн при середній урожайності 32,9 ц/га. Сої обмолочено на площі 64,4 тис. га або 62 % до прогнозу та зібрано 134 тис. тонн зерна при середній урожайності 20,9 ц/га.

Окрім збиранням врожаю проводиться посів озимих культур. Так, аграрії області провели сівбу озимих зернових культур на площі 20,8 тис. га або 10% до прогнозу. Зокрема, посіяно:
– озимої пшениці – 19,3 тис.  га або 10,6 % до прогнозу;
– озимого ячменю – 1,5 тис. га або 9,3 % до прогнозу;
– озимого ріпаку посіяно 20,8 тис. га або 51 % до прогнозу.

362c97d5b9f4e5f78b6bc222c6e93a33 27 вересня (п’ятниця) о 10 год. 00 хв. за адресою: вул. Соборна, 12 смт Катеринопіль ( III поверх районної ради, мала зала) відбудеться зустріч пасічників району, керівників органів місцевого самоврядування, районної державної адміністрації щодо проблем розвитку бджільництва на території району.

1_20190913_101740 Аграрії області приступили до сівби озимих зернових культур. Станом на 12 вересня посіяно 3,5 тис. га або 1,7 % до прогнозу. Зокрема посіяно озимої пшениці – 3,3 тис. га або 1,8% до прогнозу.
Крім того, озимого ріпаку посіяно 18,6 тис. га або 45,6 % до прогнозу.
Щодо збирання зернових та зернобобових культур, то на цю дату обмолочено понад 266 тис. га площі або 39,9 % до прогнозу та зібрано майже 1,5 млн тонн зерна. З них намолочено:
•    ранніх зернових та зернобобових культур – 1,4 млн. тонн з площі 260 тис. га;
•    кукурудзи – 35,2 тис. тонн з площі 4,5 тис. га або 1,1 % до прогнозу;
•    гречки – 300 тонн з площі 300 га або 32 % до прогнозу;
•    проса – 2 тис. тонн з площі 600 га або 66 % до прогнозу.

Крім того, соняшник обмолочено на площі 41 тис. га або 20 % та зібрано 127,4  тис. тонн насіння. Соя обмолочена на площі 30 тис. га або 28 % до прогнозу та зібрано 66,5 тис. тонн зерна.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 13