Офіційний сайт Катеринопільської районної державної адміністрації і районної ради

drv

mrog

Агропромисловий розвиток

Керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств необхідно взяти під особистий контроль питання стану безпеки праці під час проведення збиральної компанії та виконання ряду першочергових заходів, а саме:

- до роботи на тракторах та комбайнах допускати осіб віком не молодше 18 років, які пройшли медичний огляд, навчання та інструктажі з охорони праці та протипожежної безпеки і мають посвідчення на право керування  сільськогосподарською технікою відповідної категорії;

- забезпечити всіх працівників, задіяних на жнивах, спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту  згідно існуючих  норм;

- на відведених ділянках влаштувати обладнані польові стани й місця для відпочинку працівників;

- задіяна до жнив техніка, агрегати   та   автомобілі  повинні бути справними, оснащені     іскрогасниками,   укомплектовані  первинними  засобами пожежогасіння;

- пожежонебезпечні частини обладнання тракторної та зернозбиральної техніки в ході експлуатації необхідно своєчасно очищати від пилу і полови;

- не допускати до експлуатації трактора, що не обладнані електростартерним запуском двигуна та з несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі;

- обладнати всі обертові  та рухаючиїся частини сільськогосподарської техніки і механізми, зерноочисні машини, устаткування  захисними огородженнями;

-  під час роботи в полі та переміщенні по дорогах на зернозбиральному комбайні повинен перебувати лише комбайнер;

- під час переїздів вивантажувальні шнеки та інші робочі органи збиральних машин необхідноперевести в транспортне положення. Дистанція між збиральними машинами повинна бути не менше50 м.

Понеділок, 23 липня 2018, 07:48

Про збір ранніх зернових

Автор Внутрішня політика

За оперативною інформацією агроформування Катеринопільського району розпочали жнивну компанію 2018 року.

Зібрано  5,1 тисяч тонн озимого ячменю з площі 1250 га.  з середньою врожайністю  41,0 ц/га  ( 32,2 ц/га в минулому році), що становить 96 % до запланованих площ.

Найбільшу  врожайність мають ФГ «Новоселиця» – керівник Ярмоленко О.І., СТОВ імені Гетьмана В.П. – керівник Бабченко О.М., ТОВ НВФ «Урожай 1»  керівник - Вовкотруб М.В..

Обмолочено озимого ріпака –  2,6 тисяч тонн з площі 724 га з урожайністю 35,7 ц/га. (24,2 ц/га в минулому році),  що становить  48 % до запланованих площ.

Найбільшу врожайність мають слідуючі агропромислові підприємства – ПП "Агро Відродження ВВ" – керівник Зайченко В.В., ТОВ НВФ «Урожай 2» – керівник Приходько С.М., ФГ «Лан-Агро» – керівник Трохименко О.П.

Гороху намолочено 400 т з площі 200 га при врожайності 20 ц/га  (22,7 ц/га – 2017 рік), що становить  69 % до запланованих площ .

Найкращу врожайність мають ФГ «Гончар» – керівник Гончар А.С., ФГ «Агро – Вікторія» – керівник Коваленко О.А.

Озимої пшениці намолочено 2,2 тис. т з площі 400 га при середній врожайності 55 ц/га , що становить  5 % до запланованих площ .

Найкращу врожайність мають ТОВ НВФ «Урожай 2» – керівник Приходько С.М., СТОВ ім. Ватутіна – керівник Бурлаченко М.М.

Середня врожайність ранніх зернових по області становить 44,6 ц/га по району 44.4 ц/га.

Для оперативного реагування на випадки силового захоплення на території Черкаської області земельних ділянок та об’єктів аграрної інфраструктури, інші прояви аграрного «рейдерства» при Черкаській обласній державній адміністрації діє регіональна робоча група з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.

В липні 2018 року чергові засідання регіональної робочої групи відбудуться  11.07.2018 та 25.07.2018 об 11.00 год. За адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, каб. № 340.

Для довідок та запису звертатися за телефоном: (0472) 33-00-27 або за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 185, каб. № 244.

^754BC6E9E92725667BC286FFA6453F95F9B8C5FCC1579AD5AC^pimgpsh_thumbnail_win_distr 07 червня 2018 року  відбулася  робоча зустріч голови районної державної адміністрації Ольги Ніколенко з керівниками сільськогосподарських та фермерських господарств району щодо розвитку галузі за 2017 рік, в тому числі в частині сплати податків та зборів, легалізації найманих працівників, рівня розміру заробітної плати та фінансової допомоги бюджетним установам району і населенню. Також  підведено  підсумки  весняно – польової компанії 2018 року.

В заходах взяли участь керівники районних структур: фіскальної служби, Пенсійного фонду, управління агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури, районної філії Черкаського обласного центру зайнятост, районного сектору Управління ДСНС України у Черкаській області, фінансового управління.

Під час заходу обговорено ряд важливих питань, зокрема:

Ризиків  мінімізації платежів із заробітної плати, визначені операцією «Урожай – 2018 ».

Легалізація заробітної плати – запорука забезпеченої пенсії. Реєстрація на веб- порталі ПФУ.

Пріорітетні напрямки співпраці Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості з аграріями району.

Про стан пожежної безпеки під час збирання ранніх зернових.

Щодо недопущення вадків отруєння бдипжіл під час обробки сільськогосподарських культур. (Закон України «Про бджільництво»).

Щодо дотримання  нормативів оптимального співвідношення посівів  соняшника  у сівозмінах. Дотримання вимог щодо застосування пестицидів і агрохімікатів.

Порядки фінансування державних програм з державного бюджету для надання фінансової  підтримки аграрного сектору за ключовими напрямками у рамках державного бюджету у 2018 році (Постанова  КМУ №106 від 07.02.2018 року – «Порядок використання коштів передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств»,   Постанова  КМУ №107 від 07.02.2018 року -    «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва», Постанова КМУ N 104 від 7 лютого 2018 р. «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства».

В кінці заходу відбулася демонстрація слайдів по питаннях розвитку галузі за 2017 рік, в частині сплати податків та зборів, легалізації найманих працівників, рівня розміру заробітної плати та фінансової допомоги бюджетним установам району і населенню.

Середа, 30 травня 2018, 13:50

Виставка «Агро-2018»

Автор Внутрішня політика

6 - 9 червня 2018 року на території Національного Комплексу «Експоцентр України» (м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 1) відбудеться XXX Міжнародна агропромислова виставка «АГРО -2018».

Виставка «Агро-2018» - найголовніша агропромислова виставка в Україні та Східній Європі, яка виступає ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження новацій та розвитку усіх сфер АПК України; діловий захід, що відкриває можливості для співпраці з країнами – лідерами світового аграрного сектору.

Виставка «АГРО» - це:

• найефективніший спосіб виходу на український аграрний ринок;

• понад 1248 учасників з 15 країн у 2017 році;

• найбільше серед аналогічних заходів число відвідувачів - 71 тис., серед яких перші особи держави, керівництво АПК України, топ-менеджери і фахівці підприємств АПК;

• майже 50 форумів та  науково-практичних заходів;

• 27 тис. квадратних метрів виставкової площі;

• робота виставки висвітлюється  5 Національними теле – радіокомпаніями, 45 спеціалізованих сільськогосподарських видання, 75 спеціалізованих інтернет ресурсів.

Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.

Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття - «Актуалізація принципів збереження біорізноманіття; підтримання людей та їхнього добробуту». Головне його завдання – привернути увагу до питань збереження біорізноманіття як основи підтримки життя і засобів для існування людства.

Людство отримує від біорізноманіття незліченні блага у вигляді екосистемних послуг. Екосистемні послуги  створюють можливості для життя людей, шляхом надання їм їжі і чистої води, деревини, енергії, захисту від повеней та ерозії грунту, регулювання захворювань і клімату, сприяння запиленню культур і формуванню грунтів, а також забезпечення рекреаційних, культурних і духовних вигод. Добробут людства в світі докорінно і безпосередньо залежить від екосистемних послуг. Незважаючи на це, за останні кілька десятиліть рівень багатьох благ, які ми звикли отримувати від біорізноманіття, різко впав, у міру того, як біорізноманіття катастрофічно знижувалося повсюди на земній кулі.

Біорізноманіття розглядається  як важлива наскрізна тема  Цілей сталого розвитку 2016-2030. В цілі 15 говориться про необхідність зупинити процес втрати біорізноманіття, зберігати і відновлювати екосистеми, сприяти їх раціональному використанню, а в інших цілях визнається важлива роль біорізноманіття у подоланні бідності, забезпеченні продовольством і питною водою та поліпшенні життя у містах.

Зупиняючи втрати біорізноманіття, ми інвестуємо в людей, в їхнє життя та добробут.

Вжиття ефективних і термінових заходів для припинення втрати біорізноманіття, з тим щоб до 2020 року екосистеми набули стійкості і постійно надавали основні послуги, тим самим забезпечуючи життя на планеті, вклад в добробут людини і подолання бідності, - є основною місією Стратегічного плану зі збереження і сталого використання біорізноманіття на 2011-2020 роки (м. Нагоя, Японія, 2010).

Рішучі дії щодо збереження біорізноманіття мають забезпечити численні вигоди, у тому числі за рахунок поліпшення здоров'я, підвищення продовольчої безпеки і подолання бідності. Посилений захист біорізноманіття є розумною і економічно вигідною інвестицією у зниження ризиків для світової спільноти.

Більше інформації щодо Конвенції про біорізноманіття та Міжнародного дня різноманіття можна знайти на сайті https://www.cbd.int.

Оголошено конкурс мікрогрантових проектів «Село: Кроки до розвитку» агроіндустріального холдингу ПАТ «Миронівський хлібопродукт», спрямований на стимулювання соціальної активності у сільських громадах та має на меті підтримку кращих бізнес-ініціатив громадян, зокрема у розвитку соціально-економічного, культурного та туристичного потенціалу краю. Кординатором конкурсу на Черкащині виступає Громадська організація «Ресурсний центр АНГО».

Грант у розмірі 50 000 грн (безповоротну фінансову допомогу) на реалізацію власного проекту у рамках конкурсу мікрогрантових проектів «Село: Кроки до розвитку» отримають25 переможців.

Учасниками конкурсу можуть бути як неприбуткові, так і прибуткові організації: сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, фермерські господарства, приватні підприємства та інші форми малого підприємництва, фізичні особи-підприємці та ініціативні групи громадян (незареєстровані до подання заявки на конкурс), громадяни, які зареєстровані/проживають та/або працюють на території Черкаської області області, які подадуть до РЦ АНГО свої проекти бізнес-планів, діяльність яких здійснюватиметься в селі, або селищі міського типу Черкаського, Чигиринського, Канівського, Городищенського, Корсунь-Шевченківського, Катеринопільського районів Черкаської області.

Етапи конкурсу «Село: Кроки до розвитку»:

Ознайомитись із умовами конкурсу на сайті: http://ango.org.ua/.

Пройти тренінг із написання проектів. Для цього потрібно зареєструватись в управлінні агропромислового і економічного розвитку та інфраструктури одним зі способів: за телефоном 04742- 2-32-00, за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду або за адресою вул.. Соборна,12, смт. Катеринопіль (райдержадміністрація, 3 поверх).

Одноденний тренінг відбудеться 5 червня 2018 року за адресою вул. Соборна, 12, смт Катеринопіль.

Для забезпечення захисту прав аграріїв Черкащини від спроб рейдерських 
захоплень землі чи урожаю та швидкого реагування на будь-які незаконні 
дії стосовно протиправного захоплення їхнього майна, діє обласний 
оперативний штаб з протидії аграрному рейдерству під головуванням 
першого заступника голови Черкаської ОДА Віталія Коваля.

До складу штабу входять представники нацполіції, Держгеокадастру, 
управлінь облдержадміністрації, територіального управління юстиції, 
громадських організацій тощо.

– Штаб створено для того, щоб оперативно і професійно допомагати 
аграріям у вирішенні тієї чи іншої ситуації щодо рейдерських захоплень, 
тому раджу всім, хто стикається з такими проблемами чи хоче їх 
попередити, звертатися до нас та приходити на засідання, – наголосив 
начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській 
області Олександр Свіренюк.

Чергове засідання оперативного штабу відбудеться в п’ятницю, 25 травня, 
об 11.00 у приміщенні Черкаської ОДА за адресою: м. Черкаси, бул. 
Шевченка, 185, каб. № 340.
Запрошуються громадяни, землевласники, землекористувачі, громадські 
організації, засоби масової інформації!
Номер телефону для довідки: (0472) 33-00-27.

Ця проблема не нова, але потребує інформування населення про такий стан речей. Особливу небезпеку, на сьогодні, становить розповсюдження карантинних  бур’янів — це особливо шкідливі адвентивні види, яких немає на території країни або вони наявні обмежено і які контролюють спеціальними заходами. Карантинні бур’яни поширюються разом із насінням культурних рослин та іншими способами. Цьому сприяють переміщення великих обсягів посадкового матеріалу, продовольчого та фуражного зерна всередині країни та через кордон.
Поширення таких рослин, як амброзія полинолиста, повитиця польова, борщівник Сосновського та інших, що не характерні для рослинного покриву області, становлять загрозу й для місцевого біорізноманіття. Наведені види бур'янів поширені переважно в антропогенно порушених екотопах (узбіччя доріг, вирубки, закинуті пасовища та рілля). В подальшому вони активно розповсюджуються на сільськогосподарські угіддя та лісові масиви, повністю витісняючи корінні види рослин та руйнують стійкість екосистеми в цілому. Сприятливими факторами для поширення усіх видів цих рослин  є відсутність у місцевій флорі рослин-конкурентів, а також комах та тварин, що їх поїдають. Крім того, деякі з цих бур'янів небезпечні та отруйні.

Що необхідно знати та як дотримуватись правил особистого захисту при знищенні бур'янів?

Такий карантинний бур'ян, як амброзія полинолиста, щороку збільшує ареал свого поширення. Росте в посівах різних культурних рослин, а також по шляхах, біля будинків та смітників, на залізничних насипах, у місцях, де порушений грунтовий та рослинний покрив (новобудови, довгобудови) або завезено новий грунт з інших місць. Захоплює погано оброблені поля, городи, сади, занедбані газони.

Шкідливість амброзії полинолистої в регіонах її масового поширення виключно велика. Вона проявляється, передусім, у зниженні врожайності сільськогосподарських культур на 40 відсотків; засміченні врожаю та погіршенні його якості (в зернині озимої пшениці, що вирощена на забур'янених амброзією полях, значно знижуються вміст білків, з’являється скловидність) ; перенесенні збудників захворювань та накопиченні шкідників сільськогосподарських культур; токсичності для тварин, у збитках тваринництву; в негативному впливі на здоров’я людей.

Розвиваючи велику надземну вегетативну масу, амброзія здатна в польових умовах витіснити і пригнічувати як культурні рослини, так і бур’яни. В результаті надмірного виснаження ґрунтів урожай сільськогосподарських культур значно знижується, а при великому забур’яненні культурні рослини гинуть. За таких обставин амброзія полинолиста набуває у нашій країні дедалі більш небезпечного значення для економіки.

Пилок амброзії викликає в людей захворювання на поліноз : спостерігається втрата працездатності, з’являється набряк  слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити. Тому, необхідно своєчасно виявляти та знищувати вогнища поширення цього бур'яну. Найбільш ефективним заходом боротьби з амброзією полинолистою в незначних вогнищах є скошування або виривання із корінням до цвітіння. Скошування повинно проводитись 3-4 рази за сезон, не допускаючи цвітіння бур’яну.До знищення рослини призводить лише її викорінення, бо після підрізання стебла рослина здатна до швидкого відтворення наземної частини, причому утворює декілька продуктивних стебел. Механічне скошування рослин амброзії полинолистої застосовують після початку ії цвітіння, коли зрізана рослина вже не здатна утворити продуктивні стебла і гине. Поза межами населених пунктів ефективним є застосування .

Повитиця польова— карантинний бур’ян, що живиться повністю за рахунок рослини-господаря, на якій паразитує. Повитиці не мають ні коренів, ні листків. Особливо страждають від них польові культури: вика, люцерна, льон, буряк, морква, цибуля, картопля тощо. Уражені рослини слабнуть, призупиняють ріст і розвиток, поступово гинуть. Крім того, повитиці часто переносять віруси і хвороби

Досить небезпечною рослиною є також борщівник Сосновського, доторкання до якої викликає подразнення та опіки на шкірі, алергічні реакції тощо. Методами боротьби з борщівником - є викопування та знищення коренів, скошування рослин, знищення суцвіть і їх спалювання, а також використання гербіцидів суцільної дії (раундап, аргумент, гліацинт і ін.), з подальшим заорюванням та засіванням багаторічними травами. Зважаючи на небезпеку, роботи при цьому потрібно проводити в захисному одязі у похмуру, бажано дощову, погоду - у такі дні сік рослини менш токсичний. Оскільки борщівник, приміром, має п'ятирічний цикл розвитку, тому для знищення однієї його популяції треба витратити аж 5 років.

Зважаючи на суспільну значимість та надзвичайну шкодочинність карантинних організмів,  кожному громадянину та посадовій особі слід  замислитись про природні багатства нашого  краю та зробити свій внесок у їх  збереження для наступних поколінь

Кожен громадянин, кому не байдуже майбутнє наших дітей, може взяти посильну участь у знищенні бур'янів. Головне – не бути байдужим і не вважати цю проблему чужою, не сподіватись, що це зробить хтось інший, а не кожен із нас. Крім того, усім землевласникам, землекористувачам та органам місцевого самоврядування нагадуємо про необхідність підтримувати порядок на своїх земельних ділянках та проводити усі необхідні заходи боротьби з небезпечними бур'янами. Адже, несвоєчасна локалізація вогнищ цих рослин призводить до розповсюдження їх на значній території і, в подальшому, до втрат у сільському та лісовому господарстві та необхідності вжиття додаткових високозатратних заходів

У законодавстві передбачено адміністративна відповідальність за невжиття заходів боротьби з бур'янами( у поширенні карантинних організмів; порушенні вимог фітосанітарних заходів; невиконанні розпорядження державного інспектора щодо проведення відповідних карантинних заходів; неповідомленні державного інспектора про виявлення регульованих шкідливих організмів; невиконанні законних вимог посадових осіб, які здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про карантин рослин)- спричиняє за собою накладення штрафів як на посадових осіб, так і на громадян згідно ст. 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

На сьогодні для кожного жителя району одним із основних завдань є виявлення та локалізації карантинних бур’янів, а також визначення основних напрямків для локалізації амброзії полинолистої на території селища, населених пунктів.

Тому звертаємося до мешканців району, керівників сільськогосподарських підприємств, установ, організацій, закладів освіти, культури, медицини з проханням взяти участь у виконанні заходів щодо боротьби з карантинними рослинами, та не допускати подальшого розповсюдження цих бур’янів  на території селища та району.

Стаття 22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту» зобов’язує утримувати земельні ділянки та території в належному санітарному стані,  не тільки органи виконавчої влади чи місцевого самоврядування та підприємства усіх форм власності, але й  громадян.

Лише спільними зусиллями ми зможемо подолати цей карантинний бур’ян.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 10